Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kasa tydzień temu wpłynęła na konto, a wniosek składany 17 grudnia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:20
  •  

#2662 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy po złożeniu wniosku o płatność przychodzi jeszcze jakaś decyzja?

#2663 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam takie małe pytanko do tych którzy są już na dalszym etapie załatwiania sprawy z MR otóż mam już gospodarstwo przpeisane i czekam teraz na to opodatkowanie z gminy czy gdy dostane to pismo to moge już odrazu isc do agencji i składać wniosek o nadanie nr gospodarstwa i ile by to mn. trwało.Bardzo mi na tym zależy ponieważ mam okazje kupienia bardzo tanio cielaków ale nie mam nowego nr gospodarstwa a na ojca już nie chce pisac ponieważ tak jak już wczesniej pisałem gospodarstwo jest już na mnie i dlatego nie chce tam za dużo w papierach mieszać.

KPK

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2664 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aby dostać numer gospodarstwa musisz mieć konto w banku, nic więcej nie trzeba.

#2665 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do agencji po nowy numer gosp. możesz iśc nawet w dniu zapisu wystarczy ci do tego akt notarialny i konto w banku nic więcej na nowy numer czekasz około 3 dni

Edytowany przez bodzio9909789, 30 styczeń 2011 - 19:51.

#2666 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Panowie,bardzo mi pomogliście dobrą flaszke jestem wam winien :)

A jeszcze jedno czy konto musi być rolnicze czy może być zwykłe?

KPK

#2667 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W banku powiedzą że rolnicze, a w Agencji że dla nich nie robi to różnicy. Tylko że do Agencji musisz zanieść zaświadczenie z banku o posiadanym koncie. I nie zawsze bank chce wystawić na zwykłe konto,

#2668 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja załozylem sobie w BS konto takie oszcedniosciowe i mi powiedzieli w banku ze nie musze zmieniac pozniej na rolnicze bo wtedy nie mialem jeszcze ziemie na siebie. ja mialem sama umowe z banku przy nadaniu numeru gosp.

#2669 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 13:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Mi przyszło wezwanie do poprawki do wniosku o płatność dwa dni temu, można powiedzieć że wdała się literówka, ale zaraz następnego dnia gnałem do łodzi z poprawionym. Wniosek składałem 14.01. I znowu termin się wydłuży przez poprawki.

Czy to znaczy, że jeśli ma się poprawki we wniosku o płatność to termin znaczenie się wydłuża? Ja miałem poprawki 10 stycznia, czy to znaczy że zostałem po uzupełnieniu ich rzucony na koniec kolejki czy coś takiego? Bo jakoś pieniędzy nie widzę na koncie.

#2670 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 31 styczeń 2011 - 13:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moje doświadczenia z dzisiaj, podpisaliśmy dzisiaj akt darowizny, gospodarka jest już moja, prosto od notariusza poszedłem do U. Gminy, by załatwić sprawę opodatkowania, dali mi 3 dokumenty do wypełnienie, + 2 oświadczenia, i od razu złożyłem wniosek o wydanie zaświadczenia o posiadanych ha fizycznych i przeliczeniowych,na jutro ma być, i tu moje 1 pyt? czy z tym zaświadczenie + aktem notarialnym mogę lecieć do KRUS by się ubezpieczyć jako rolnik czy coś jeszcze trzeba??? , z Gminy pojechałem do BS założyć konto rolnicze myślałem że akt notarialny wystarczy , jednak nie, muszę dostarczyć decyzję nadania nr NIP , i zaświadczenie z gminy wyżej wspomniane, jutro dalsze załatwiania, min: dalej konto w BS, nr gospodarstwa, i ewentualnie ubezpieczenie w KRUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A dlaczego bierzesz konto rolnicze,nie lepiej by ci było założyć normalne skoro też można i co najważniejsze jest od ręki załatwione,dzisiaj sam byłem to zrobić jakieś 10min i po bólu,nie trzeba tego zaświadczenia z gminy jak w przypadku zakładania konta rolniczego.A teraz co do twojego pytania to jesli masz juz to zaświadczenie z gminy to możesz smiało do KRUSU jechać,mi niestety dopiero pod koniec tygodnia maja wydać także niestety znów sie terminy wydłużają :/

KPK

#2672 Share Riddick

Riddick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć. Dziś otrzymalem odmowna decyzje w sprawie wsparcia MR z powodu braku funduszy (woj. mazowieckie)Ostatnia poprawka poszla 26.11.2010, otrzymalem pismo jakos jeszcze przed Swietami ze za 7 dni przyjdzie decyzja a przyszla dzis 31.01.20011 i odmowna. Czy ktos dostal odmowna decyzje z podobnych przyczyn???

#2673 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) suzuki najprawdopodobniej spotka cie jutro przykra niespodzianka w KRUS
dzisiaj był ostatni dzień miesiąca i jutro powiedzą ci ze dopiero ok połowy miesiąca bedą cie mogli zarejestrowac - ja tak miałem i pare innych osób tez na forum o tym pisało
gdybys miał to pismo z gminy dzisiaj to bys dostał od ręki zaświadczenie w KRUS a tak bedziesz musiał czekać niestety

#2674 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pandanus, załamałeś mnie, mam jeszcze jedno pyt, odnośnie oświadczenia o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, trzeba tam wpisać datę kiedy podjołem samodzielnie prowadzenia gospodarstwa , jaką datę tam wpisywaliście , czy zawarcia aktu notarialnego, czy jaką????????

#2675 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) data z aktu notarialnego
absolutnie nie wcześniejsza
jakbys składał osobiście wniosek o platność to mozesz sie zapytać na miejscu i wtedy wpisać
ja sie pytałem bo na zaswiadczeniu z krus bedziesz miał inną datę niz na akcie notarialnym

Edytowany przez Pandanus, 31 styczeń 2011 - 17:15.

#2676 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo spawalnictwo motoryzacja

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie nadanie numeru trwalo 10 min Mam pytanie czy w krusie mi wydadzą to zaswiadczenie i w jakim czasie obecnie jestem ubezpoieczony jako domownik

#2677 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Eldo
Do ludzi którzy dostali już Sarę z MR
ile czekaliście od złożenia ostatecznego wniosku o płatność po jakim czasie na waszych kontach pokazała się Sara :lol: :lol:

Edytowany przez skoko, 31 styczeń 2011 - 18:11.

▬▬►

#2678 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiem, że w przypadku darowizny od rodziców nie płaci się podatku, ale czy zgłaszaliście ten fakt w urzędzie skarbowym ?

#2679 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tego faktu nie musisz zgłaszać ONI juz to wiedzą :)
ale jak chcesz mozesz złozyc wniosek o wydanie zaświadczenia o niepobraniu podatku

skoko - ja na kasę czekałem niecały miesiąc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie zgłasza notariusz do skarbówki .
Zetor Team