Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#26741 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 08:03

Zmiany, o których piszesz będą wymagać pozwolenia Kierownika BP. Raczej zgodę Ci wydadzą :) Jeśli chodzi o zmiany w inwestycjach w środowisko i klimat to pamiętaj, że nie możesz spaść poniżej 15 punktów. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:39
  •  

#26742 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:13

Witam czy mogę zadzwonić do oddziału agencji w celu sprawdzenia czy moja prośba o zmiany została w ogóle sprawdzona ponieważ mija już prawie 3 miesiąc i żadnego odzewu ??? Oddział to Lublin Elizówka.

#26743 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi dziękuję za odpowiedź.
Piotrek 6911to nic nie kosztuje i wydaje mi się, że zawsze można dzwonić i pytać.Ja także będę składał wniosek o zmiany, ale poczekam do ogłoszenia list.Jak myślicie czy pisać podanie na jednym wniosku jeśli będę miał kilka rzeczy do zmiany, czy każdy temat na oddzielnym podaniu? I jeszcze jedno.W biznesplanie miałem, że będę siał łubin żółty, a zasieję biały to czy także muszę pisać podanie o zmianę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26744 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:49

Piotrek6911 mi 21 stycznia minie 4 miesiace od skladania podania o zmiane BP i nic

#26745 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 18:47

Witam. Dzisiaj miałem kontrol w sprawie MR 2015 wszystko było Ok nie byli bojowo nastawieni ;)

#26746 Share MobbDeep

MobbDeep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:49

Witam. We wrześniu 2015 roku dostałem decyzję o przyznaniu dofinansowania(Ułatwianie startu młodym rolnikom). Jestem jeszcze uczniem, chodzę do 4 technikum rolniczego. Gdy składałem wniosek napisałem w nim,że jeszcze się uczę w technikum rolniczym. By spełnić wymagania dotyczące dotacji wystarczy posiadać wykształcenie zawodowe rolnicze, które już zdobyłem. Niebawem będę zdawać kwalifikację na technika. 
I tu moje pytanie: Czy skoro we wniosku napisałem że uczęszczam do technikum rolniczego muszę zdobyć wykształcenie technik rolnik? Czy zasadnicza zawodowa rolnicza wystarcza?(jeśli nie zdałbym teraz mam jeszcze 2 lata by zdobyć wykształcenie technik rolnik.Pytam się na wszelki wypadek, gdybym nie zdał kwalifikacji technika). 

Z góry dzięki za pomoc :D 

#26747 Share Fugeo

Fugeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:23

Ponawiam pytanie :)

Czy posiada ktoś może wzór poprawnego wypełnienia takiego dokumentu: Wykaz dokumentów przekazanych przez beneficjenta pomocy potwierdzających poniesione koszty zgodne z założeniami Planu Rozwoju Gospodarstwa w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" WDPK-1/144

#26748 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co tam kolego nie wiesz w tym zestawieniu?

#26749 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:48

Kolega się uczy w technikum rolniczym w nowym systemie gdzie zdaje sie 3 egzaminy, 2egz na zawód a ostatni 3 egzamin na tytuł technika. Jeżeli po 2 zdanych egzaminach zdobędziesz tą kwalifikacje/zaświadczenie R3  (Prowadzenie produkcji rolniczej) To masz czystą sytuacje. Po zdaniu R3 możesz ambitnie podejść do R16. Powinieneś wiedzieć takie rzeczy, czego uczą w tej szkole? :D Jest wykaz zawodów które kwalifikują się do premii MR.

#26750 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:55

Witam. Dzisiaj miałem kontrol w sprawie MR 2015 wszystko było Ok nie byli bojowo nastawieni ;)

a cos poza tym powiedzieli np do kiedy maja byc te chore kontrole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26751 Share KrystianBrodziak

KrystianBrodziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:08

Załapałem się na premie młodego rolnika z starego naboru i teraz moje pytanie jest takie czy będę mógł go zaliczyć jako wkład własny na prow 2015-20?

#26752 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:18

Witam czy mogę zadzwonić do oddziału agencji w celu sprawdzenia czy moja prośba o zmiany została w ogóle sprawdzona ponieważ mija już prawie 3 miesiąc i żadnego odzewu ??? Oddział to Lublin Elizówka.

Dzwon ! Ja wysyłałem koniec listopada i po jakis 2 tyg przyszla decyzja. Tez elizowka.

#26753 Share MobbDeep

MobbDeep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:23

No tak jest wykaz zawodów które kwalifikują się do premii MR, R3 już zdobyte. Ja bym się chciał dowiedzieć czy skoro napisałem we wniosku że chodzę do technikum rolniczego i chcę je ukończyć to czy na wypadek gdybym nie zdał r16 ( wiem że mam czas jeszcze na poprawę) to r3 wystarczy i nie będzie żadnych problemów.

#26754 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:41

Z tego co się orientuję to tam jest śmieszna sytuacja. Będąc w technikum i posiadając kwalifikację R.03 (której wyniki miałeś koniec sierpnia, a nabór wrzesień) to wg rozporządzenia za wykształcenie powinieneś dostać 0 pkt, ponieważ było tam napisane, że musi być ukończona szkoła. Czyli w momencie składania wniosku w przypadku technika nic to nie dawało, że masz R.03 bo szkoła jest nie ukończona. Trochę śmieszna sytuacja, gdyż osoby z naszego rocznika, będąc w zawodówce, w której to nauka trwa rok krócej i w tym samym momencie mieliśmy tą samą kwalifikację to oni dostawali za wykształcenie chyba 3 pkt.

Czytając rozporządzenie wywnioskowałem i konsultowałem to z kilkoma osobami i wychodzi właśnie na to, że w dniu składania wniosku pomimo tego, że miałeś R.03 a nie miałeś ukończonej szkoły technikum to za wykształcenie masz 0 pkt. Czyli masz 3 lata na uzupełnienia wykształcenia od dnia otrzymania decyzji. Co jest jeszcze śmieszne, że wraz z dniem ukończenia technikum czyli koniec kwietnia automatycznie samo R.03 Ci wystarcza, bo wtedy masz i kwalifikację i ukończoną szkołę tylko jest to uwzględniane jako poziom zawodówki. Gdybyś miał zdane R.16 to wtedy masz już tytuł technika i dodatkowe pkt, ale to już i tak masz 0. 

#26755 Share MobbDeep

MobbDeep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:57

Ja akurat R3 zdawałem w sesji sierpień październik, wyniki otrzymałem w listopadzie i udało się zdać. Gdy składałem wniosek napisałem że chodzę do technikum rolniczego, jeśli tak napisałem to czy samo r3 mi starczy czy obowiązkowo muszę zdać r16?

#26756 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 22:03

Jesteś 96 rocznik? Jeżeli tak to dlaczego zdawałeś tak późno, masz starą czy nową podstawę programową?

A pro po MR to sorki, ale źle chyba zobaczyłem, bo Ty piszesz o naborze maj 2014?

#26757 Share MobbDeep

MobbDeep

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 22:11

Tak jestem rocznik 96, idę nową podstawą programową. Przynajmniej r16 nową podstawą.

Tak jestem z naboru 2014

#26758 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 22:36

KrystianBrodziak nie możesz uznać premii z MR jako wkład własny w MGR.

#26759 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 09 styczeń 2016 - 09:54

U mnie zmiane w BP rozpatrzono równo w miesiąc oddział wawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26760 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2016 - 10:11

Witam, mam pytanko. Czy jeśli złożyłem wniosek na MR 2015 to obowiązkowo muszę mieć kontrole na miejscu? Bo z tego co tu piszecie to u was kontrole były, a do mnie tylko raz dzwonili że jedna działka się nie zgadza o 2 ary i że trzeba to jechać wyjaśnić a tak to od momentu złożenia wniosku cisza.