Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#26701 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Free Taxi Ja to wszystko rozumiem, tylko dlaczego w piśmie od ARiMR jest sankcja 25% czyli stara a na ich stronie jest po 5 % sankcji.. ludzi wprowadzają w błąd

Edytowany przez przemo2014, 04 styczeń 2016 - 21:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:29
  •  

#26702 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 12:21

Witam

Czy rachunek wystawiony przez rolnika będącego na ryczałcie spełnia wymogi rozliczenia się z Młodego Rolnika 2014?

#26703 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 13:13

witam, czy istnieje możliwość skończenia innej szkoły niż zadeklarowana we wniosku? zamiast studiów szkoła policealna rolnicza 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26704 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 14:40

kolego czyzyk, a jak rolnik bedacy na ryczałcie wystwi ci rachunek?

#26705 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:08

No nie wiem. Koleś ma do sprzedania prasę zwijającą i twierdzi, że może wypisać tylko rachunek, bo jest na ryczałcie.

#26706 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co się orientuje to będąc na ryczalcie można wystawić rachunek. jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi

#26707 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:09

Witam kiedy bd lista odnośnie MR nabór 2015?

#26708 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 08:58

wczoraj dzwoniłem do agencji bo przyszło mi pismo o poprawki i pytałem o liste to powiedziano mi że w lutym

#26709 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 06 styczeń 2016 - 10:55

Panowie jak uzasadnić zakup prasy zwijającej ? Chodzi o to że minimalna powierzchnia dla prasy to 26ha rocznie , u mnie rocznie by robiła tylko ok 8-9 ha bo reszta to kukurydza, za to u ojca by kręciła co roku ponad 20 ha . Jakby to uzasadnić , że w zamian wypożyczenia mi budynków ja bym mu presował słome ? Może ktoś podpowie jakieś sensowne rozwiązanie . Dodam że prase chce zamienić za przyczepe którą mam już przyznaną . mlody 2014 .

#26710 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 18:10

Wie ktoś może czy rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 29.06.2015 jest aktualne?
Dotyczy zmian sankcji w Młodym Rolniku z PROW 2007- 2013, bo dostałem pismo (muszę dostarczyć oświadczenie podpisane)odnośnie spełnienia standardów ochrony roślin i dobrostan zwierząt a w nim napisane ze sankcje za niespełnienie wszystkich 3 standardów wynosi 25 % a na stronie ARiMR jest że za każde jest 5 % sankcji, także jak to jest?? Podpowie ktoś kto jest tego pewny

co do tych sankci to nie wiem dokładnie ,ale i tak to się okaże w razie jak coś nie terminie będzie to się dowiesz :-) , a tak swoją drogą to i tak masz dobrze że coś przysłali ci , bo u mnie(woj.pomorskie)nigdy agencja nic nie przysłala mi że coś mam dosłać choć by coś było,ale to nic :-) 5 lat mija mi jutro także aby piątek przeżyć to wtedy mi mogą skoczyć.... no i dodam że jakoś póki co (odpukać kontroli nie miałem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26711 Share fieldshunter

fieldshunter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:08

Pytania i porady do znawców tematu -trochę ich niestety będę miał..

Przymierzam się skorzystać z MR w nowym naborze w 2016r. Aktualnie nadal mieszkam i pracuje zupełnie poza gospodarstwem.

Jestem w trakcie kończenia uprawnień na R3 ale egz. będę miał dopiero w czerwcu, także przypuszczam (o ile nowy nabór ruszy w 1 kwartale tego roku ), że dodatkowych pkt. z tego tytułu nie uzyskam.

Mam do przejęcia ziemię rodziców oraz dzierżawy w ilości, która powinna zapewnić mi spełnienie wymaganych kryteriów.

Profil gospodarstwa to wyłącznie produkcja roślinna

Moje wątpliwości dotyczą jednak kilku kwestii.

1. Czy w przypadku przekazania mi przez rodziców samej ziemi - bez siedliska nikt nie będzie tego kwestionował?

Zamierzam realnie do początku wiosny przeprowadzić się do miejscowości w której znajduje się gospodarstwo jednak jak zaznaczyłem wcześniej nie będzie to siedlisko gospodarstwa

2. Czy moje miejsce zamieszkania - zameldowania musi być zgodne z położeniem gospodarstwa? Może powinienem zameldować się u rodziców?

Gospodarstwem będę zajmował się od wiosny więc obecną prace zawodową chciałbym jeszcze przez trochę pociągnąć. Pytanie tylko co jeśli termin nowego naboru ogłoszą na dniach. Czy zdążę uporządkować wszystkie kwestie formalne

3. Rozumiem że w momencie składnia wniosku muszę ziemie mieć już przepisana na siebie i być zapisanym do KRUS tym samym mieć wygaszoną umowę o pracę?

Przejęcie gospodarstwa rodziców jest kwestia niezależna od MR -chciałbym to jednak tak poukładać aby móc z niej skorzystać.

Rodzice prowadzą gospodarstwo będąc na rozliczeniu VAT

4 Rozumiem że najkorzystniejszą dla mnie opcją będzie również rozpoczęcie działalności będąc na VAT

5 Jak wygląda  kwestia maszyn. Wiadomo że czymś pracować muszę. W gospodarstwie wszystkie niezbędne narzędzia są. Żadna z maszyn nie jest "obciążona" wsparciem z programów z lat poprzednich. Powinienem mieć je wyszczególnione w akcie notarialnym czy w ogóle tego nie robić? A może wypisać tylko te które nie kolidują z moim biznes planem? Z drugiej strony czy nie będzie nikt się czepiał ze maszyny ma a gdzie to trzyma?

Uff trochę się tego nazbierało mam jeszcze kilka ale to najwyżej na później.:) Z góry dzięki za pomoc.

#26712 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) fieldshunter

z taką ilością pytań i to na dodatek tak podstawowych to polecam udać się do Twojego rejonowego doradcy. A co do Vatu to kto ma wiedzieć jak nie Ty czy Ci się opłaci?

#26713 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:36

Dziś dostałem telefon z informacją o jutrzejszej kontroli MR 2015. Wielkopolska .

#26714 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2016 - 19:59

dziś, w święto 3 króli?

#26715 Share fieldshunter

fieldshunter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:07

fieldshunter

z taką ilością pytań i to na dodatek tak podstawowych to polecam udać się do Twojego rejonowego doradcy. A co do Vatu to kto ma wiedzieć jak nie Ty czy Ci się opłaci?

Skoro są tak podstawowe to chyba nie problem się do nich ustosunkować. Specjalnie zadałem je w takiej formie aby można było na nie szybko odpowiedzieć na zasadzie Ad .1 Ad.2 itd. Co do VAT ok. pełna zgoda. Chociaż tutaj nie chodzi tylko o to czy to się opłaca - wiadomo że się opłaca skoro od lat rodzice są na VAT. Zawile są kwestie przekazywania maszyn rozliczanych na VAT. Ale Ok ten pkt. całkowicie pomińmy to rzeczywiście kwestia indywidualna. Dzięki za sugestie -do doradcy z pewnością niezwłocznie się udam. Wiem skądinąd jednak ,że ich poziom wiedzy czasem pozostawia wiele do życzenia.

Edytowany przez fieldshunter, 06 styczeń 2016 - 20:10.

#26716 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:31

1. Nie będzie problemu o ile siedlisko jest na osobnej działce - w MR nie może być współwłasności.

2. Nie.

3. Ziemia musisz mieć na siebie, na krusie musisz być jak składasz wniosek o płatność, wcześniej nie musisz.

5. Maszyny możesz przejąć osobną darowizną bez obecności notariusza (chociaż nie wiem jak to wygląda w wypadku bycia na vat). No i brać te co musisz i najlepiej bez takich co byś miał w planie kupić (tj jakbyś chciał za MR kupić pług a rodzice mają to niech sobie zostawią).

C328, U-912 i R 103-54

#26717 Share Gogusss96

Gogusss96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja również składałem na MR w wrześniu nowym programem ale ani słuchu ani widu po nich. Ciekawe czy to źle czy dobrze ale pewnie jakaś kontrola musi być zanim pieniądze wyślą

#26718 Share fieldshunter

fieldshunter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:44

Dzięki dzikidaniel właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Pozdrawiam

#26719 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2016 - 20:55

dziś, w święto 3 króli?

sam się zdziwiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26720 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 06 styczeń 2016 - 21:51

MR2015

1.W BP mam rok bazowy(2015) i docelowy. Struktura zasiewów w 2016r może być zupełnie inna?

2. Wynegocjowałem niższe ceny maszyn niż podane w BP, więc jeszcze mogę dołożyć jedną za 6tys. Teraz to zgłosić do Agencji czy po ogłoszeniu listy?

Dzięki za pomoc :)