Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#26501 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 13:10

Tak zrobię, będę czekał do wydania decyzji.

Zastanawiam się tylko, czy będę miał możliwość zmiany szerokości - z mojego punktu widzenia wydaje mi się, że Agencja nie powinna robić problemów tym bardziej, że agregat będzie kosztował nawet wiecej, niż wpisałem w biznesplanie.

Co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:35
  •  

#26502 Share pawelus

pawelus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:04

Jako Młody Rolnik mogę korzystać ze zwolnienia lekarskiego  w KRUS ? Agencja później nie będzie się czepiać ?

#26503 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja zrobiłem zmiane grubera z 2,6 na 3 i bez problemu. Mr 2014 każdy prawo ma zachorować ja osobiście tez jestem na zwolnieniu pare miesięcy

Edytowany przez tomrolnik, 08 grudzień 2015 - 18:14.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26504 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:43

Witam

Mam takie pytanko.

MR 2015. Czy mogę po otrzymaniu premii na traktor (jedyna inwestycja) wydać tylko 20 tys.(z 80 które otrzymam) a pozostałą część (ponad 100 000) wziąć na kredyt. Jak to rozliczyć? Będę miał fakturę na wartość całego traktora ale wpłacę tylko 20 tys(plus jakieś 40 tys do momentu złożenia wniosku o pozostałą płatność-raty). Chciałbym się w ten sposób zaasekurować by mieć kasę na zabezpieczenie jak trzeba by było ją oddaći jak np. nie spełnię 10 % wzrostu ESU. Kredyt fabryczny to max 4% a komercyjny dwa razy droższy.
Pozdrawiam i czekam na odzew

#26505 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:53

składałem wniosek MR 2015, miałem już kontrolę ale nikt się nie odzywał to zadzwoniłem, pan się spytał dlaczego w biznesplanie nie wpisałem działek leśnych, czy nie korzystałem wcześniej z pomocy z agencji i żebym czekał na wezwanie, a co do listy to powiedział że nie prędko, napewno po nowym roku.

#26506 Share rafalpop721

rafalpop721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:14

Witam, 

mam pytanie dotyczące MR 2015

Byłem już w agencji chyba z sześć razy z poprawkami i dzisiaj byłem z ostatnią i Pan który prowadzi mój wniosek ma do mnie dziwne zażalenie polegające na tym że mam wpisanego grubera 2.2m o zapotrzebowaniu 80-100km a posiadam ciagnik w użyczeniu 52km. Mam w planie zakup ciągnika w najbliższym roku ale nie mogę zakupić tego grubera bo nie mam odpowiedniego ciągnika i kieruję do was pytanie Co ja mam zrobić z tą sytuacją ? 

#26507 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:24

A może podciągnąć ten ciągnik 80-100 KM teraz w użyczenie? A w uwagach określić jakiś tam termin zakupu. Nikt tego nie sprawdzał do tej pory i wydaje się, że nie będzie sprawdzał. Gruber jest w inwestycjach w środowisko i klimat to, żeby Ci punkty nie poleciały w dół. 

#26508 Share rafalpop721

rafalpop721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 19:58

Czyli mógłbym w uwagach określić że ten ciągnik kupię np. w ciągu trzech po otrzymaniu decyzji i problem będzie rozwiązany? 

#26509 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 20:20

Z takim pytaniem to raczej do osoby prowadzącej w ARiMR.

#26510 Share artek27

artek27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 21:28

MR2014

wniosek o płatność złożyłem 30wrzesień

zlecenie płatności 17listopad

pieniądze na koncie 4 grudzień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26511 Share fieldshunter

fieldshunter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 00:14

Witam wszystkich forumowiczów. Przymierzam się skorzystać z nowego rozdania MR. Czy są może Wam znane mniej lub bardziej oficjalne przewidywania co do terminu nowego naboru?

#26512 Share rafalpop721

rafalpop721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 10:47

fieldshunter słyszałem od kolegi który już ma dokumentacje skompletowaną na młodego i ma ruszyć na początku następnego roku :)

Edytowany przez rafalpop721, 09 grudzień 2015 - 10:49.

#26513 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kiedy można spodziewać się publikacji listy rankingowej MR 2014-2020? Odpowiedź ARiMR.

Kwestie związane z publikacją tzw. „listy rankingowej” regulują § 17 oraz § 18 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz  młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 (Dz.U. z 2015 r, poz. 982). Z przepisów tych wynika, że lista ustalająca kolejność przysługiwania pomocy w ramach poddziałania PROW 2014-2020 „Premie dla młodych rolników” powinna zostać podana do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu wszystkich czynności kontrolnych oraz przyznaniu punktów poszczególnym wnioskom. Rozporządzenie nie wskazuje ostatecznego terminu zakończenia tych czynności. Obecnie w biurach powiatowych ARiMR odbywa się weryfikacja danych zawartych we wnioskach o przyznanie pomocy dla młodych rolników oraz dokonywana jest ocena załączonych biznesplanów. Przeprowadzane są kontrole administracyjne oraz kontrole na miejscu. Lista ustalająca kolejność przysługiwania pomocy w ramach poddziałania PROW 2014-2020 „Premie dla młodych rolników” zostanie opublikowana na stronie internetowej ARiMR niezwłocznie po zakończeniu powyższych czynności. Spodziewany termin to luty/marzec 2016 r.

Źródło: http://www.topagrar.pl/

#26514 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 15:05

tak mało wniosków a grzebią się jak by było 10 razy tyle

#26515 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 16:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jedyna nadzieje w tym ze po opublikowaniu listy decyzję powinny być szybko wysyłane a teraz w miare wszyscy wiedzą ile mają punktów wiec kto ma 15 ten dostaje lista można powiedzieć to formalnośc

#26516 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 grudzień 2015 - 16:52

Fretaxi, co do Vatu, to byłem w skarbówce i wszystko już wypytałem, wiec ojciec przekazując gospodarstwo zachowa siedlisko ze mną jako współwłasnośc, ziemia na mnie, i teraz co do Vatu jedyne pytanie jakie mi zadali to czy ojciec i ja bedziemy mieli oddzielne maszyny, wiec stanowczo stwierdziłem ze tak, gdyż przekazywac bedzie tylko 2 ciągniki i reszta tałajstwa, sobie podstawy zostawia do robienia, i on dalej bedzie kontynuował swój Vat, a ja oddzielnie bez problemów,

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26517 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 17:17

Ok ale w MR nie może być współwłasności z ojcem. 

#26518 Share Matixd

Matixd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:22

Czy MR można łączyć z kredytem z linii cskMR ?? freetaxi wiesz coś na ten temat??

#26519 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:34

Młody rolnik - nabór 2014. Czy muszę robić zmiany w biznesplanie odnośnie aktualizacji posiadanych maszyn w gospodarstwie jeśli już zakupiłem 2 maszyny z dotacji, a 2 za swoje środki? Sprzedałem także stary ciągnik i kupiłem inny używany ze swoich środków - czy jego też muszę wpisać skoro w biznesplanie jest napisane ciągniki na dzień składania wniosku ( a wtedy był stary )??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26520 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 23:07

jesli we wniosku wpisalem ładowacz o udzwigu 1300kg a do mojego ciagnika jest o udzwigu 1600kg to musze robic zmiane i pisac podanie? kupilem tez za swoje srodki uzywany ciagnik po zlozeniu wniosku na MR 2014 a we wniosku wpisalem uzyczenie tciagnika od ojca, czy moge taki ładowacz ktory kupie z MR załozyc na swoj ciagnik czy musze na ten z użyczenia?