Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31586 odpowiedzi na ten temat

#2621 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:08

kolego , o co Ci chodzi ?
Piszesz na wstępie , zarzucasz innym , że temat składa się z tylko wątków osobistych , a na końcu dodajesz swój wątek :o
Z tym cytatem z agrobiznesu to ameryki nie odkryłes ;) kilka stron wstecz było o tym i podobnie zinterpretowalismy słowa ministra , tzn. Że młody rolnik jest planowany w pierwszym kwartale , ale ciekawe co z tych planów wyjdzie ?

Mówisz że trzeba by powoli ruszać z tym programem - też tak myślę . Ale co jeśli zaczniemy "przygotowywać" się według zasad obowiązujących w 2010 roku a dwa tygodnie przed naborem ogłoszą nowe zasady MR ?
Nie wiem czy się ze mną zgodzićie ale moim zdaniem minister rolnictwa i agencja próbują robić wszystko żeby w tym naborze wzięło w nim udział jak najmniej osób (nie jest tajemnicą że barakuje im pieniędzy na inne programy , więc taka oszczędność naszym kosztem byłaby im na rękę )
pozdrawiam .

Miałem tu na myśli zeby wstepnie ustalic z ojcem czy matka jaki kawałek ziemi przepisze a "Ty:co zrobisz z kasa... pierwsze kroki w sprawie MR 2011 bedziemy stawiac przy pierwszych dokmuentach 2 tygodnie przed ogłoszeniem terminu nabóru...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:19
  •  

#2622 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Mam pytanko: Składając wniosek na MR miałem we wniosku wpisane hektery (16,40) na których są użytki rolnicze a na akcie notarialnym jest 17,25 ( 16.40 użytków rolnych a reszta to nieużytki) Więc składając teraz wniosek o płatność będe miał jakieś problemy czy nie? Jak to teraz będzie może ktoś był w podobnej sytuacji. Dzięki za odp.

#2623 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego @Challenger jak nie jesteś pewien to po prostu zadzwoń do twojej regionalnej ARiMR i rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości, a tak niewiedza jest najgorsza i ogranicza twoje działanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2624 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:41

Witam Mam pytanko: Składając wniosek na MR miałem we wniosku wpisane hektery (16,40) na których są użytki rolnicze a na akcie notarialnym jest 17,25 ( 16.40 użytków rolnych a reszta to nieużytki) Więc składając teraz wniosek o płatność będe miał jakieś problemy czy nie? Jak to teraz będzie może ktoś był w podobnej sytuacji. Dzięki za odp.

Tak musisz przynieść wypisy na wszystkie działki (niekoniecznie aktualne) i będziesz pisał oświadczenie dlaczego masz przepisane więcej.

#2625 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A dlaczego nie wpisałes od razu przy pierwszym wniosku areału 17,25 ? przecież powierzchnia gospodarstwa to nie tylko użytki orne ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2626 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A kolejność rozpatrywania wniosków zależy od wartości ESU czy wg. kolejności składania wniosku? Bo ja sobie odliczyłem że z ziemi którą otrzymam będzie zaledwie około 5,7 ESU.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#2627 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:50

Kolego @Challenger jak nie jesteś pewien to po prostu zadzwoń do twojej regionalnej ARiMR i rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości, a tak niewiedza jest najgorsza i ogranicza twoje działanie.

Ale sam kolego widzisz.Kolega @versus byl w agencji i tam mu powiedzieli ze bez zdobytych kwalifikacji nie otrzyma sie premi(oczywiscie trzeba je uzupelnic przy poz. rozpatrzonym wniosku w ciagu trzech lat).Ale dobra musze sie naprawde przejechac do ARiMR i tam sie raczej czegos dowiem.

#2628 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najlepiej zrobicie jak złożycie pytanie na piśmie. U mnie to wyglądało w ten sposób że spotkałem osobę odpowiedzialną za MR na korytarzu i się podpytywałem(że znajomy to nie było problemu). On tymi sprawami zajmuje się od pierwszego naboru, obyty jest i ja mu ufam :) Osobiście mnie ten problem nie dotyczy bo ja mam technika zdanego ;)

Może jeszcze warto przypomnieć, że przy pierwszym naborze była mowa że z wykształceniem miały wystarczyć krótkie (kilkutygodniowe czy kilkumiesięczne? Nie pamiętam już) kursy, wiem że co najmniej 4 osoby z okolicy po takich kursach premie oddały. Więcej osób z takimi kursami nie znam. Niech to będzie jakaś przestroga na przyszłość dla innych :)

Ja mam pytanie z innej bajki-wie ktoś od ilu ESU była przyznawana premia w tym roku w mazowieckim? Ewentualnie czy można to gdzieś sprawdzić... ;)

Edytowany przez versus, 26 styczeń 2011 - 20:21.

#2629 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:20

A dlaczego nie wpisałes od razu przy pierwszym wniosku areału 17,25 ? przecież powierzchnia gospodarstwa to nie tylko użytki orne ?

Błąd w sztuce :rolleyes:

Tak musisz przynieść wypisy na wszystkie działki (niekoniecznie aktualne) i będziesz pisał oświadczenie dlaczego masz przepisane więcej.

Dzięki kolego a Ty miałeś podobną sutację? Gdy napisze to oświadczenie będzie już dobrze?

#2630 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem z mazowieckiego i dostałem pozytywna decyzję na MR, ale żadnej bariery ESU nie było. Ja, w biznesplanie mam zaplanowane że w 2014 roku osiągnę te minimalne 4 ESU.

Edytowany przez robert812, 26 styczeń 2011 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2631 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A Jak składałes wniosek to ile miałeś ESU ? Jeśli to nie tajemnica :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2632 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja miałem 6.30 na młodego wpisane. mazowieckie woj . decyzja nr 123x z dnia 15.11.2010.
teraz na MGR to 10Esu doszło.
a te 3 lata na uzupełnienie wykształcenia to liczy sie od otrzymania decyzji czy od płatności ??
mi jeszcze rok inżyniera został ale warunki mam i się przedłuży;p

Edytowany przez vicia1223, 26 styczeń 2011 - 21:43.

wschodni koniec mazowsza.

#2633 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) vicia1223 ja mam podobnie tylko ze 2 lata i warunki. a z 1 mnie ujeb*** ch*** jeden i rok w plecy.heh <zły>

#2634 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 3 lata od otrzymania decyzji, zreszta podpisywales to wraz z wnioskiem o platnosc- ten ciemny tekst napisany malym druczkiem, jakby sie cyrograf podpisywalo
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2635 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) PetrCech skąd jestes??
wschodni koniec mazowsza.

#2636 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @vicia1223 A wiesz czy na młodego nadal obowiązuje minimum 4 ESU czy też już 10? Ja bym miał wyłącznie produkcję roślinną z tego względu że z biedą spełniłbym wymagania dotyczące budynków inwentarskich...
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#2637 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ESU to byle było wyższe od 4 i nie mniejsze jak w roku bazowym. Bez hodowli przy tradycyjnych uprawach na 10 ESU to by trzeba z 40 ha uprawiać.

Edytowany przez Boniek, 26 styczeń 2011 - 22:38.

Forza JUVE!!!

#2638 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Piochu
Jakie są wymagania dot. budynków?

Czy jest jakaś górna granica ESU? Powiedzmy, że miałbym 11ha i chlewnię na 600szt. esu wychodzi 46, za pieniądze z MR zmodernizowałbym oborę na chlewnie na kolejne 200szt, i wtedy esu wyjdzie 61. Na obornik miałbym umowę, ze go sprzedaję.

Czy takie coś bez problemu przejdzie?

#2639 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 00:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Według mnie spełnienie wymagań wykształcenia wygląda tak:
-szkoła wyższa - potwierdza to dyplom ukończenia szkoły
-szkoła średnia - świadectwo ukończenia szkoły lub dyplom zdanego egzaminu zawodowego
-szkoła zawodowa - jest świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzajàcy kwalifikacje zawodowe, w zawodzie wymienionym w ust. 3
-studia podyplomowe-świadectwo ukończenia studiów z wykazem przedmiotów i ich wymiarem godzinowym

moją wypowiedź mogę podeprzeć rozporządzeniem ministra rolnictwa http://www.arimr.gov...MR_260309_a.pdf

a więc teraz niech każdy sobie powie do jakiego typu szkoły chodzi i będzie wiedział co potrzebuje żeby potwierdzić swoje wykształcenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2640 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 07:48

ESU to byle było wyższe od 4 i nie mniejsze jak w roku bazowym. Bez hodowli przy tradycyjnych uprawach na 10 ESU to by trzeba z 40 ha uprawiać.

Albo zioła pod osłonami z 0,2 ha masz 38 esu.