Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#26221 Share miszkiel

miszkiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:48

a

Edytowany przez miszkiel, 24 listopad 2015 - 19:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:50
  •  

#26222 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) złożyłem wniosek o płatność 26 września a kasy jeszcze nie ma. Czy to normalne?

#26223 Share karol23

karol23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 19:57

Jestem z naboru z 2014 na MR pieniądze dostałem w kwietniu 2015 w biznesplanie zadeklarowałem ciągnik czy mogę teraz jeszcze nanieść zmiany ażeby kupić kombajn zbożowy (używany do 5 lat)? Czy jest już za późno na takie zmiany? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26224 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 20:02

u mnie oceniali tylko czy pole orne ewentualnie czy łąka? jak mogli Ci sprawdzić uprawy?

#26225 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 20:04

Witam forumowiczów. Mam 5 pytan odnośnie MR 2011,otóż:
1)  czy Ja jako MR z 2011 roku musze przedłożyc ARiMR Oświadczenia odnośnie spełnienia wymagan w zakresie ochrony środowiska,higieny i warunków utrzymywania zwierzat?
2) znalazłem na stronie ARiMR cos takiego w sprawie sankcji ESU roku docelowego:

Za nieosiągnięcie nadwyżki bezpośredniej co najmniej 4 ESU zwrotowi podlega 100 % kwoty pomocy, natomiast przy uzyskaniu minimum 4 ESU, za zmniejszenie    nadwyżki bezpośredniej, w odniesieniu do roku bazowego:

• od 25 % do 50 % - zwrotowi podlega 5 % kwoty pomocy,
  • od 51 % do 75% - zwrotowi podlega 10 % kwoty pomocy,
  • 76 % i więcej - zwrotowi podlega 25 % kwoty pomocy.

co w przypadku mniejszego ESU roku docelowego od bazowego w wysokosci np 15 %-równiez są jakies sankcje?

3).  ponad 70 % kwoty premi wydatkowane zgodnie z biznesplanem i rozliczone w 3 latach, mam jeszcze jedną inwestycje w roku 2015(wentylacja dachowa) a MR konczy mi sie w polowie 2016 roku, czy mogę zrobic ta inwestycje przed koncem 5 lat z powodu iz wentylacja przechodzi przez strop budynku a na nim mam nasypane zboza i w tym roku inwestycji tej zrobic nie mogę ze wzglegu na zalegające zboze

4).czy potrzebny jest jakis numer paszowy wyrobiony w Weterynarii gdy pasze dla zwierzat tworzy sie z śrut wlasnych zboz
    5). jezeli 5 letni okres MR konczy mi sie np 1 lipca 2016 to czy 2 lipca mogę zlikwidowac chów trzody chlewnej(wiadomo jakie ceny) i przekształcic gospodarstwo w inne zrodlo dochodu(np sprzedaz zbóż,) bo gdzies obiło mi sie o uszy ze trzeba robic wg biznesplanu do konca roku kalendarzowego,jak to jest w reczywistosci ?? 

proszę o odpowiedzi do kazdych z moich pytan,mysle ze innym forumowiczom rózniez takie info sie przyda,pozdrawiam :)

#26226 Share miszkiel

miszkiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 20:36

Sprawdzili co wczesniejsza osoba miała wpisane do płatności obszarowej.

#26227 Share batista1902

batista1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:trzoda chlewna, uprawa zbóż

Napisany 23 listopad 2015 - 20:45

Troker1979 pisz podanie o zmianę do Dyrektora ARIMR i będziesz miał odp. pewnie pozytywną :) Dawidor111 zadzwoń ( ARiMR ) do osoby prowadzącej Twój wniosek i bedziesz wiedział czy zlecenie przelewu poszło

#26228 Share osky

osky

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:12

MR 2014

21.09.2015 wniosek o płatność.

Żadnych poprawek.

4.11.2015 zlecenie przelewu do centrali.

23.11.2015 kasa na koncie po 61 dniach.

Równe sto tysięcy.

#26229 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:13

to kiedy miałeś tą kontrole że byli wstanie ocenić co  było na polu?

#26230 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:24

Osky, ciekawe podsumowanie. Zaskoczyła Cię kwota przelana na Twoje konto? Oczekiwałeś innej?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26231 Share osky

osky

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:27

Wydawało mi się, że premia ma być wypłacona w dwóch ratach 80/20, ale nie narzekam ;)

#26232 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:29

Nieznajomość prawa szkodzi... Stary nabór był wypłacany w całości.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#26233 Share osky

osky

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:34

Nie wiem czy w tym przypadku tak mi zaszkodziła.

#26234 Share tomaszg82

tomaszg82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:motocykle i rolnictwo

Napisany 23 listopad 2015 - 21:35

hej,wkrótce mija mi termin MR 2010,w związku z czym złożyłem ankietę monitorującą,wszystko jest tip top,ale jest mały problem bo p.urzędnik ARiMR zażyczyła sobie dodatkowe oświadczenia od sprzedających pole które zakupiłem ze środków MR że otrzymali gotówkę ode mnie. minęło przeszło 4 lata od tego faktu zakupu, w agencji mają wszystko złożone włącznie z aktami notarialnymi gdzie jasno jest zapisane za jaką kwotę jest pole zakupione i że zapłatę sprzedający otrzymał co potwierdza notariusz.

czy to jest po prostu typowa złośliwość urzędnika,bo z tego co mi wiadomo to jeszcze nikt z takim podejściem się nie spotkał do tak oczywistych rzeczy jak Akt Notarialny.wkurzyłem się bo do agencji mam prawie 100km jazdy i jeszcze muszę odszukać sprzedających i prosić ich o takie błahe rzeczy.

samo to że pół roku temu miałem totalną kontrolę odnośnie tego programu i wszystko GRA.

#26235 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 21:52

U mnie dziś mija 60 dni od złożenia wniosku o płatność, w piątek miałem kontrole, 9.11 poszło polecenie przelewu. Trzeba czekać cierpliwie :) 

#26236 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 22:09

hej,wkrótce mija mi termin MR 2010,w związku z czym złożyłem ankietę monitorującą,wszystko jest tip top,ale jest mały problem bo p.urzędnik ARiMR zażyczyła sobie dodatkowe oświadczenia od sprzedających pole które zakupiłem ze środków MR że otrzymali gotówkę ode mnie. minęło przeszło 4 lata od tego faktu zakupu, w agencji mają wszystko złożone włącznie z aktami notarialnymi gdzie jasno jest zapisane za jaką kwotę jest pole zakupione i że zapłatę sprzedający otrzymał co potwierdza notariusz.

czy to jest po prostu typowa złośliwość urzędnika,bo z tego co mi wiadomo to jeszcze nikt z takim podejściem się nie spotkał do tak oczywistych rzeczy jak Akt Notarialny.wkurzyłem się bo do agencji mam prawie 100km jazdy i jeszcze muszę odszukać sprzedających i prosić ich o takie błahe rzeczy.

samo to że pół roku temu miałem totalną kontrolę odnośnie tego programu i wszystko GRA.

czego dotyczyla kontrola(co sprawdzali),o co pytali,jakich dokumentow chcieli,opisz jesli mozesz,pozdrawiam

#26237 Share mlody68xD

mlody68xD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 09:21

a jak sprawdzić czy poszło zlecenie ?

#26238 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 24 listopad 2015 - 09:47

co nie którzy tak się interesują rolnictwem i ze sprawami z nim związanymi , że nawet nie wiedzą ile kasy powinni dostać .

#26239 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 listopad 2015 - 10:52

Kolega też musiał złozyc takie oswiadczenie od firm handlujacych maszynami ze dostali kase za maszyny. Za rok konczy mu sie młody rolnik. Ciekawe czy i mi beda kazali cos takiego złozyc. Dwie firmy mam bardzo daleko bo jadna za Warszawa a druga w Kielcach a dwie blisko. Najwyzej przeslą mailem jesli jest taka mozliwosc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26240 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 24 listopad 2015 - 11:30

dlatego lepiej zrobić przelew i masz potwierdzenie i święty spokój nie musisz latać i kombinować