Polecane posty

waldii1    122

Wzrost policzą na podstawie sprzedanej ilości tuczników w roku  docelowym. Ewentualnie z wielkości stada. Bo wiadomo że jak Twoje stado liczy teraz 1000sztuk a w roku docelowym będzie np 1500 to sam tego nie zjesz tylko sprzedaż.

Przed wypłatą 2 raty mogą sprawdzić wszystko, od inwestycji po strukturę gospodarstwa łącznie ze wszystkimi dokumentami.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Jak myslicie jakie mam szanse na przejście w 2018 na mlodego rolnika z 13pkt? chodze do 2klasy technikum rolniczego i mam 5,8ha z czego 20% to dzierzawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Nie wiadomo dokładnie na co oni będą patrzeć. Najbardziej irytuje mnie ta zaplanowana struktura zasiewów. Rozumiem, że będę musiał robić zmiany do wniosku przez przebieg pogody zimą, bo pszenicę trzeba było przesiać, a na zboża jare przez mokrą wiosnę było już za późno i miałem większy udział kukurydzy. Gdybym tylko miał  wpływ na pogodę. Przymierzam się do wniosku o drugą ratę i już jestem ciekaw jakie problemy będą znajdować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
a jak jest z ta powiechrznia gospodarstwa moge miec 30% gruntów wzietych w diezawe z tych 5,8ha (srednia wojewódzka) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
3 godziny temu, Diwad890 napisał:

a jak jest z ta powiechrznia gospodarstwa moge miec 30% gruntów wzietych w diezawe z tych 5,8ha (srednia wojewódzka) ?

Ja co prawda składalem w tamtym roku ale ledwo się załapałem mając 26 ha tylko teraz chyba jest 12 pkt do zdobycia ja wtedy miałem 15pkt.  70 %na własność chyba musisz posiadać nie wiem xzy teraz się coś zmieniło czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W 2015 roku minimum to 15 punktów. W 2016 zmniejszono do 12.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
Dnia 28.11.2017 o 20:03, waldii1 napisał:

Wzrost policją na podstawie sprzedanej ilości tuczników w roku akademickim celowym. Ewentualnie z wielkości stada. Bo wiadomo że jak Twoje stado liczy teraz 1000sztuk a w roku docelowym będzie np 1500 to sam tego nie zjesz tylko sprzedaż.

Przed wypłatą 2 raty mogą sprawdzić wszystko, od inwestycji po strukturę gospodarstwa łącznie ze wszystkimi dokumentami.

chodzi mi o to jakie dokumenty mogą sprawdzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

No wlasnie panowie miał ktoś kontrolę juz po złożeniu wniosku o 2 płatność i jak ona wygląda bo dowiedziałem się ze zostałem wytypowany ale jeszcze telefonu od nich nie było i nie wiem co mogą sprawdzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wszystko mogą. Znajoma miała dotacje na chlewnie to jej liczyli stosunek powierzchni przeszklonej do podłogi w... oborze dla opasów. Stwierdzili, że sprawdza dobrostan zwierząt w całym gospodarstwie. Sąsiad budował magazyn zbożowy płaski to musiał napisac oświadczenie skąd miał kasę na "dołożenie" ponad kwotę 75 tyś. Wszystko zależy od kontrolerów. U mojego drugiego sąsiada stali koło rozrusznika i się pytali gdzie stoi i jakiej marki ma. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Drobne pytanie do kolegi freetaxi.

W biznesplanie MR 2015, jako rok docelowy mam wpisany rok 2017.  Teraz nie wiem czy mam czas do końca roku 2017 czy też do maja 2018? Trochę się opóźniłem z zakupem maszyn i nie chciałbym robić teraz tego na gwałt. Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Kamil pisz zmiane do biznesolanu i powinno bez problemu przejsc ja tak zrobilem. 

Jak to jest z rozliczeniem MR 2015  trzeba miec faktury potwietdzenia przelewu i co jeszcze jakis wniosek ? Bo nigdzie nie moge tego znalezc. 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jak to jest z ta po 3 latach składaniem sprawozdania te esu jakie musi byc bo wiem ze mialem w 1 roku powyzej 4 a teraz musi byc duzo wyzsze ? i rosliny trzeba wpisac te co byly na doplaty skladane ? a co jesli esu by bylo takie same ? ale mi wyjdzie chyba wieksze esu bo dokupilem 8 ha ziemi z pomoca mr a reszta kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniaj zgodnie z dopłatami bezpośrednimi.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy ktoś zna odpowiedź na pytanie czy dzierżawy krótkoterminowe wpisujemy w sprawozdaniu do biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

jeżeli mają mniej niż 0,4 ha to nie. Jeżeli powyżej to tak. przynajmniej u mnie tak było arimr Poznań . Musiałem tylko oświadcznie na[isać, że mam ale ze względu na małą pow nie wpisałem. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W innych oddziałach obowiązkowo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja miałem zgłoszone do dopłat 2 działki. 0,33 I 0,38 które nabyłem po złożeniu biznesplanu. Babka w arimr mówi, że muszę je wpisać bo muszę. Ja jej mówię nic nie muszę bo je nabyłem po fakcie złożenia biznesplanu i po dostaniu pozytywnej decyzji. Mówię jej dalej że zgodnie z jej wypowiedzią nie mogę dodzierzawic ziemi bo nie będę miał 2/3 własności. To się zastanowiła nad tym co pwoedziala poszla do kierownika oddzialu i przyznala mi rację. 

Może przed otrzymaniem decyzji byłoby inaczej. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozumiem, że nie miałeś jej w założeniach biznesplanu?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa długoterminowa?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Właśnie nie. Krótkoterminowe na gębę. Umowę długoterminową bym musiał dopisać . 

Orientujesz się jak wygląda sprawa gdyby udało się wydzierzawic grunty z Skarbu Państwa ? Jak wtedy podchodza do wymaganej powierzchni na własność?

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 6.12.2017 o 22:00, freetaxi napisał:

Wypełniaj zgodnie z dopłatami bezpośrednimi.

ale esu musze miec wieksze niz w 1 roku co skladalem wniosek ? esu musi byc co najmniej powyzej 4 tak ? a co jesli esu by bylo powyzej 4 ale nie wieksze jak w roku 1 skladania wniosku . ale ziemi mi przybylo 8 ha to powinienem miec wyzsze esu tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj