Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

prosto od notariusza poszedłem do gminy, tam naliczyli mi podatek, ojca wyrzucili z systemu, i od razu mi wystawiła zaświadczenie do KRUS, ze posiadam tyle i tyle ha fiz. i przel. i z tym zaświadczeniem + aktem notarialnym na drugi dzień pojechałem się ubezpieczyć jako rolnik, u nich to się naczekałem miesiąc, teraz czekam na przelew premii tydzień temu wniosek złożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

a orientujesie sie czy trzeba te maszyny przepisywać na siebie które się wstawiało w biznesplanie jakie są w gospodarstwie, np. czy ojca ciągnik musze przerejestrować na siebie??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

W biznesplanie wstawiłeś maszyny jako twoja własność?? ja wpisałem życzenie i nie muszę przerejestrowywać.

 

Jeśli Twoja własność to nowe tablice chyba będą potrzebne


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

panowie szukam szukam i nie mogę znaleźć:( może ktoś link podeśle do wszystkich wytycznym do młodego rolnika 2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Poznaniak. Ja wszystko załatwiłem w niespełna miesiąc. Jak się ładnie uśmiechniesz i dasz coś słodkiego to dostaniesz od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Sąsiad składał wniosek o płatność 8 stycznia, kasę dostał jakieś tydzień może dwa temu. A dziś przyprowadził już prasę i mieszalnik :)

A jak mieliście jakieś poprawki do wniosku to dzwoniła tylko osoba prowadząca wniosek czy jakieś pismo pocztą przychodzi? U mnie jutro mija miesiąc od złożenia wniosku i do tej pory cicho. Chociaż jedna dobra wiadomość, bo stary dostał dziś pierwszą, podwójną RS.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Panowie mam pytanko. Wiem że w przyszłym naborze na MR można będzie wydzierżawić gospodarstwo na 10 lat i wtedy ubiegać się o premię. A czy było by możliwe wydzierżawienie gruntów od dwóch gospodarstw tak aby utworzyć jedno o odpowiedniej powierzchni? Bo w ODR to mało wiedzą w tej sprawie ;[. Z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

myślę ,że można wydzierżawić od dwóch osób . notarialnie naturalnie na 10 lat i tyle.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

załątwiam teraz przepisywanie gospodarstwa i jak wszystko zrobie to chciałbym kupic krowy. I mam pytanie: czy trzeba je zgłosic w ARiMR do 14.03 zeby dostać płatnośći zwierzęce do TUZów, a moze trzeba je zgłosić do tego terminu zeby dostać dopłaty do krów? jesli ktoś ogarniał taki temat to prosze o wyjaśnienei. Mam w biznesplanie ze ta kasa z MR pujdzie na te krowy, a jesli niezłoze jescze w tedy wniosku o płatność i niebede miał od nich kasy to jak mam to rozliczyć(kasę bym zainwestował własną)??? prosze o pomoc!

Tych krów nie możesz kupić dopuki kasa za Mr nie wpłynie na konto,wiadomo jakie są realia że by sie wyłożyło ze swoich aby to załatwić ale ARIMR rozumuje to tak że jeśli masz swoją kase na to żeby wyłożyć i kupić sobie te krowy to na co ci w takim wypadku potrzebna kase z MR,lub jak możesz kupic coś(w twoim przypadku krowy)jeśli jeszcze nie masz na to kasy(czyli MR).Podsumowująć jeśli jesteś na etapie załatwiania u notariusza to na 99%nie masz szans sie wyrobić do 14.03


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

W gminie na wyciągach z rejestru gruntów które widnieją jeszcze na ojca poprzeliczali mi hektary fizyczne na przeliczeniowe i przybili pieczatkie powiedzieli ze w krusie powinno przejsc, ale krus mówi ze musiały by byc juz na mnie te wypisy.

Można przecież porównać z aktem notarialnym ale chyba im się nie chce bo tego jest sporo a notariusz w akcie wszystkiego nie zsumował tylko powymieniał działki i powierzchnie.

U moim urzędzie KRUS wystarczył akt notarialny i nakazy podatkowe od ojca. Zostawiłem też podanie o zaświadczenie i po tygodniu decyzja i zaświadczenie przyszły pocztą. Wszystko zależy od dobrej woli urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A może ktoś wie jak długo czeka się na kasę po złożeniu wniosku o płatnosc w War-Maz?? ;)

Sory ze sie przypominam ale może ktoś przeoczył moje pytanko

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italian    0

witam.

Mam pytanie...otóż złożyłem wniosek o płatność jakiś miesiąc temu (może nawet wcześniej) i wczoraj zadzwoniła do mnie babka z agencji, że będę miał kontrolę w sprawie właśnie MR i jak zapytałem czego ma dotyczyć, to mówiła, że sprawdzą umowy akty i zobaczą te działki czy rzeczywiście istnieją. I dziś rano przyjechali - pierwsze co to mnie w samochód i objechaliśmy wszystkie (nawet najtrudniej dostępne logistycznie działki haha fiatem pandą zawieszenie się urwało :lol: )i gościu łaził z GPS i mierzył i babka zapisywała czy działki są użytkowane rolniczo. Aż w końcu dojechaliśmy na taką łąkę, gdzie w ewidencji na podstawie której pisano mi wniosek, jest 6 arów jakiś krzaków i 40 arów łąki ale gościu z GPS pomierzył że jest 26 arów krzaków a 20 łąki (poprostu krzaki urosły, sam nawet o tym nie wiedziałem bo mam ją od niedawna) i to wszystko odnotował w papierach. I oczywiście oni nic nie wiedzą co dalej, kazali mi pytać w agencji. Pomyślałem tu to opisać bo może ktoś miał tak? ja się ostro wk***i... ;[ bo jeśli przez te kilka krzaków będę musiał nowy biznes - plan robić i cale te ceregiele i wyliczać ESU i czekać aż oni znów to rozpatrzą to się chyba potne....Dodam jeszcze że ta działka nie ma wpływu wielkiego na wszystko, bo z nią czy bez niej to i tak powierzchnię mam wymaganą (ponad średnią krajową). Ale pewnie teraz procedurę wstrzymają bo jest "nieprawidłowość", a mi nie zależy tyle na kasie co na tym żeby ten głupi warunek 3 lat w KRUSIE już upływał, bo to dla mnie największy kaganiec (bo podobno liczy się od daty otrzymania kasy).

Myślę teraz - jak się bronić przed tym żeby nie zaczynać od nowa tego biznes - planu itd itd...te krzaki nie są duże, mogę je powycinać - tak żeby było jak w ewidencji (ale to nie wiem w formie jakiegoś zobowiązania albo coś) - miał ktoś taki problem kiedyś (z krzakami)? albo taką kontrolę? Ci kontrolerzy kazali mi czekać, bo sami nic nie wiedzą, wiem ze mogę do agencji się dopytywać, ale dziś jest piątek wieczór, wiec najwcześniej to w poniedziałek, wiec może coś przez weekend mi doradzicie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych krów nie możesz kupić dopuki kasa za Mr nie wpłynie na konto,wiadomo jakie są realia że by sie wyłożyło ze swoich aby to załatwić ale ARIMR rozumuje to tak że jeśli masz swoją kase na to żeby wyłożyć i kupić sobie te krowy to na co ci w takim wypadku potrzebna kase z MR,lub jak możesz kupic coś(w twoim przypadku krowy)jeśli jeszcze nie masz na to kasy(czyli MR).Podsumowująć jeśli jesteś na etapie załatwiania u notariusza to na 99%nie masz szans sie wyrobić do 14.03

 

dzieki za odpowiedztych,ale jeszcze mnie ciekawi:

,,krów nie możesz kupić dopuki kasa za Mr nie wpłynie na konto.."krowy chyba moge kupić przed wypłatą tylko ich nie rozlicze jako za kase z MR??? i jeszcze do jakiej płatności jest ten wymóg ze do 14.03(płatnośći zwierzęcej do tuz czy dopłat do krów? prosze o wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

No co to,to napewno że możesz je kupić ale nie za kase z MR oczywiście,skoro jej jeszcze nie masz,chyba że byś zrobił taki myk,dogadaj sie z tym sprzedającym krowy żeby ci wystawił fakture na np lipiec bo wtedy już raczej na 100% powinieneś mieć kase na koncie,tylko troche gorzej z procedurami ich rejestracji,a jeśli byś znowu nie zarejestrował tylko by były na poprzedniego właściciela(w co wątpie żeby sie ten sprzedający na to zgodził) to jak będzie jakaś kontrola to szczeże współczuje :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Witam Panow

 

Mam male pytanie odnosnie jaki dokument musze zaniesc do ARiMR potwierdzajace wykozystanei kwoty czy to moze by umowa kupna sprzedazy czy tez faktora vat jezeli jest to faktura czy moze byc ona z zerowym vatem

 

 

Dziekuje za odpowiedz jezeli sie powtuzyla to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Kto z was sam wypełniał wniosek na MR,czy jest to trudne? W ODR wołają za to 500,to trochę dużo tym bardziej że nie ma 100% pewności że się dostanie premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja sam wypełniałem to jest proste wystarczy dokładnie instrukcje przeczytać a jak wniosek jest gotowy to możesz iść do ODR i za darmo sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Tak gadają że w marcu ale to raczej nierealne.

 

Stare wnioski jeszcze nie powypłacane.

 

Parę stron wstecz wszystko jest opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja również sam wypełniałem wniosek jak i biznes plan, niema żadnej filozofii , a jak nie masz i nie planujesz zwierzątek trzymać to już wogule , zresztą jak coś pomylisz to dostaniesz poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

sąsiad sam wypełniał , złożył w połowie września , miał chyba ze 3 poprawki , ostatnia w grudniu i się chłopak nie załapał , bo koniec kasy .

Jak ktoś nie wie o co chodzi to niech się nie bierze , 300zł zapłaciłem i po problemie więc nie wiem czy dla takiej sumy warto się bawić w to .

Pozdrawiam


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wniosek o płatnosc zlozony ponad 2 tyg temu, kasy brak...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Po 2 tygodniach to jedynie można do ARIMR dzwonić sie dowiadywać na jakim etapie jest wniosek,za kasą to conajmniej pewnie ten miesiąć trzeba poczekać,jak oczywiście przejdzie bez poprawek


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj