Polecane posty

Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam. Próbuje zrobić sprawozdanie do mr tylko nie za bardzo wiem czy kwoty na fakturach mogą przekraczać w sumie 100tys. Czy ma być co do złotówki tak samo? Jeszcze kwestia realizacji biznesplanu jak poprawnie zaznaczyć realizacje zadań, jeśli takich zadań nie było w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoz92    0

Orientujecie się może czy istnieje jakiś ogólnodostępny kalkulator punktów dla młodego rolnika? Chciałem się dowiedzieć w agencji ile mam przyznane punktów, żeby móc spokojnie zrobic zmiany w biznesplanie i powiedziano mi żebym sobie to przeliczył w aplikacji z której korzysta agencja i która jest dostępna w necie. Szukam i nie mogę znaleźć nic więcej poza kalkulatorami esu, a na aplikacje natrafić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoz92    0

Orientujecie się może czy istnieje jakiś ogólnodostępny kalkulator punktów dla młodego rolnika? Chciałem się dowiedzieć w agencji ile mam przyznane punktów, żeby móc spokojnie zrobic zmiany w biznesplanie i powiedziano mi żebym sobie to przeliczył w aplikacji z której korzysta agencja i która jest dostępna w necie. Szukam i nie mogę znaleźć nic więcej poza kalkulatorami esu, a na aplikacje natrafić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hokar    0

Witam, mam pytanie.

Dostałem dotację na Mlodego rolnika w 2015roku, składałem w 2014.

Prowadzę gospodarstwo, nieruchomości są na mnie notarialnie. Czy w razie kontroli nie przyczepią się, że moje krowy i te zarejestrowane na ojca stoją w jednej oborze?

Jak składałem podania to wszyscy zapewniali mnie, że to nie przeszkadza, ale teraz sam nie wiem.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na decyzji są takie rzeczy opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy za zgodą dyrektora OR można zmienić punktowane zobowiązania? Np. Zrezygnować ze szkoleń na konto siewu wysokobialkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy ktoś z was rozliczał premię kupując grunty które ma  w dzierżawie na 10 lat i ujęte w biznesplanie? początkowe  założenie było takie że będą to inne grunty jednak  dzierżawca chce sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

te sprawozdanie co sie sklada do 3 lat to jest od daty przejecia gospodarstwa czy wyplaty premi ktos cos wie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Od wypłaty premii. Do 60dni po upływie 3 lat. Tak bynajmniej mówili mi w OR jak ostatnio byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Kwalifikowany materiał siewny musi byc na min jeden hektar wszystkich upraw czy jednej ?? Np kukurydza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tego co ktoś wcześniej pisał wynika że na wszystkie uprawy które masz w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Z kazdej uprawy w biznesplanie musi byc z kwalifikatu?? Mi w odr mowila babka ze na obojętnie na jaka uprawę minimum jeden hektar musi byc z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Poprzednia strona post 32645. Może tylko od OR zależy, ale raczej stoją murem za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Panowie, odnośnie kwalifikatu, byłem ostatnio osobiście sprawę w OR wyjaśnić (telefonicznie mówili, że we wniosku napisane jest, że siew będzie kwalifikatem, więc to oczywiste, że wszystkie uprawy, bo biznesplan odnosi się do całego gospodarstwa) i okazało się, że ostatecznie tylko jedną uprawę mam mieć przez 5 lat tym kwalifikatem obsiewać.

 

Edytowano przez Maksu

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A mi babka mówiła ze jedna faktura wystarczy i była święcie przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

Witam.mam takie pytanie-czy jak wezmę od ojca w dzierżawę 30ha na 10 lat to będę mógł skorzystać z MR?warmińsko-mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Witam,

Kiedy trzeba robić zmiany w strukturze zasiewów? mam 9 hektarowe gospodarstwo, do tej pory było tak że ok 1 ha to była pietruszka korzeniowa. w biznesplanie mam w strukturze zasiewów na rok docelowy tez 1 ha pietruszki, ale chciałbym z niej zrezygnować całkowicie na rzecz uprawy zboża.

 

Czy w tej sytuacji muszę informować agencję o planowanej zmianie? Jeśli tak to jak to się robi? Nabór 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Zostało mi do rozliczenia około 10 tys z premi młodego rolnika ze starego PROWU.

Ktoś podpowie na czy można je przeznaczyć na dodatkowe wyposażenie innych maszyn otrzymanych z MGR?

Np, dodatkowe rozpylacze, nadstawy do rozsiewacza, myjka  agencja wyrazi zgodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

te sprawozdanie co sie sklada do 3 lat to jest od daty przejecia gospodarstwa czy wyplaty premi ktos cos wie ???

Własnie wie ktoś jak to jest ?

Co trzeba wpisać w sprawozdaniu tam gdzie mamy sumę przychodów rocznych jeśli nie prowadzimy jeszcze rok gosp ?

co z badaniem gleby trzeba mieć na wszystkie działki w momęcie składania o drugą rate ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj