Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#26101 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:04

Kolejny co w każdym poście gustuje w wodzie (morze). Jak używasz wyrazu w każdym prawie zdaniu to może naucz się jego pisowni

Rodzice wszystko załatwiają, a taki pseudo Młody Rolnik pisać nie potrafi, kpina. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:18
  •  

#26102 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 listopad 2015 - 17:28

Zmieńcie miejsce do pisania kto co umie,a kto czego nie ~!!!!!!!!!!!!!!!

Freetaxi jak tam z listą z nowego nabory lepiej pisz :D, z tego co wiem to niby wszyscy mają sie załapac, a na następne nabory mają jeszcze ciut zaostrzyc rygor.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26103 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 17:35

Z matematycznego rozumienia to dostaną wszyscy Ci, którzy mają minimum 15 punktów. Co do terminu opublikowania listy to nie wnikałem i nie pytałem. Do tej pory ludzie mają kontrole (dzisiaj miał ją jeden z moich klientów). Według rozporządzenia mają jeszcze czas więc nie pozostaje nic innego tylko czekać. Jeśli chodzi o kolejne nabory to wiem o pracach nad złagodzeniem warunków - rezygnacji z urządzania gospodarstwa przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26104 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 18:08

Freetaxi mam pytanie w sprawie dokumentów które musimy złożyć podczas trwania 5 letniego okresu po wypłacie pomocy z programu ,,Ułatwienie startu Młodym Rolnikom". Jakie dokumenty/oświadczenia/wnioski musimy złożyć po wypłacie pomocy? Z tego co znalazłem w internecie po 3 latach trzeba złożyć oświadczenie o spełnieniu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny, i warunków utrzymania zwierząt chyba w terminie 60dni. I chyba po roku od wypłaty premii trzeba dostarczyć z KRUS-u zaświadczenie, że przez ten czas byłem ubezpieczony w KRUS-ie i chyba w terminie 30dni. Jakie jeszcze dokumenty będziemy musieli złożyć aby nie zwracać w części lub w całości premii???

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#26105 Share BartekOlejniczak

BartekOlejniczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:36

Mam pytanie, jestem z naboru na Młodego Rolnika 2007-2013 i dostałem niedawno pieniądze na konto. Czy muszą one na nim być ? Czy przy zakupie maszyn muszę robić przelew czy mogę płacić gotówką?

#26106 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:40

Nikt nie sprawdza czy płaciłeś "tymi" pieniędzmi. Możesz płacić gotówką ale pamiętaj o odpowiedniej adnotacji na fakturze. Najważniejsze to, żebyś wydał 70 000 PLN. 

#26107 Share BartekOlejniczak

BartekOlejniczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:44

Dzięki za odpowiedź Freetaxi :)  czyli np mogę przelać te pieniądze na konto rodziców ? jaka to ma być adnotacja na fakturze?

#26108 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:47

"Zapłacono gotówką". 

#26109 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 20:11

mi się wydaje ze te 70% kwoty jednorazowo nie moze zapłacić gotówką tj. teraz w tym przypadku 70tys. 

Wiem na 100% ze w MGR mozna gotówka do 10tys. netto ,a przelew musi byc z tego konta co dostałes na nie pieniązki (mowa o przelewach) bo musisz dać ARiMR potwierdzenie zapłaty z banku tj. ja dałem wygenerowane ze stony mojego banku 

#26110 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 20:14

Modernizacja to co innego. W młodym można płacić gotówką. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26111 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 13 listopad 2015 - 22:12

ja dzisiaj miałem kontrolę z MR 2015, przyjechało dwóch miłych panów, sami sobie objechali działki i posprawdzali-gł. zgodność upraw, potem aby podpisałem protokół z kontroli i tyle. Mam jedną niezgodność na działce którą będę dzierżawił ale ich to nie obchodziło-powiedzieli że dostanę wezwanie z biura powiatowego do wyjaśnienia. Co ciekawe powiedzieli że jest duży nacisk aby jak najszybciej przeprowadzić kontrole u przyszłych młodych rolników.

#26112 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 22:41

marasp a naczym ta niezgodnosc jest w uprawach czy areał

#26113 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 listopad 2015 - 05:25

powierzchnia mu niegra nabank,
No i właśnie nacisk, a tu zaraz juz bedą nowe wnioski na doplaty i jak wiekszosc w nas z 2015 nie bedzie wiedziala co robic, tak samo PROW.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#26114 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 07:21

Kontrolę mają Ci, u których stwierdzono niezgodność związaną z powierzchnią lub zadeklarowaną uprawą. 

#26115 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 08:19

Lub Ci którzy we wnioskach o płatności bezpośrednie nie mają dywersyfikacji upraw i pisali w większości działek JPO.

#26116 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 14 listopad 2015 - 12:48

na jednej działce którą będę dzierżawił okazało się że jest ugór porośnięty drobnymi krzakami, ja o tym nie wiedziałem polegałem na tym co mi powiedziała osoba od której będę wydzierżawiał, będę musiał złożyć wyjaśnienia w BP i pewnie ta działka wypadnie z biznesplanu.

#26117 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 13:28

witam czy kwalifikacje R.3 wystarczą do kupna gospodarstwa rolnego? i co dostaje sie po takim ukończonym kursie zaświadczenie o ukończeniu kursu czy może dyplom proszę o pomoc 

#26118 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 20:44

Żeby kupić nieruchomość jak tutaj gospodarstwo rolne czyli pewnie grunt rolny + budynki gospodarcze (bo tak to zrozumiałem) potrzebne są pieniądze. Brzmi jak banał  :lol: Kwalifikacje R3 to kwalifikacje nie sa potrzebne do zakupu nieruchomości. To tak samo jakbym kupował mieszkanie czy potrzebuje "kwalifikacje" utrzymania mieszkania w czystości.

Ukończenie KKZ w zawodzie rolnik, dokładniej kwalifikacja R3 - prowadzenie produkcji rolniczej. Przystępujemy do egzaminu (teoria i praktyka), po pozytywnym zdaniu egzaminu OKE wydaje zaświadczenie o zdobyciu zawodu/kwalifikacji. Samo chodzenie sobie na kursy nie wystarczy.

przed napisaniem posta proszę naprawdę się zastanowić nad sensem bo pierwsze pytanie było "głupie". Tak jakbym się spytał czy nie mając prawka mogę kupić samochód  :D . Jeżeli masz 18 lat to jako osoba pełnoletnia masz wszystkie zdolności do czynności prawnych. Jeżeli chcesz być prezydentem to musisz mieć swój odpowiedni wiek. Czego WAS uczą w tej szkole??? Fakt prawdziwa szkoła zaczyna się po szkole, ale bez przesady...

Edytowany przez SZYMANOX, 16 listopad 2015 - 22:09.
Cytowanie ostatniego posta

#26119 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:05

od nowego roku żeby kupić ziemie musisz mieć wykształcenie rolnicze 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26120 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 21:19

Żeby kupić nieruchomość jak tutaj gospodarstwo rolne czyli pewnie grunt rolny + budynki gospodarcze (bo tak to zrozumiałem) potrzebne są pieniądze. Brzmi jak banał  :lol: Kwalifikacje R3 to kwalifikacje nie sa potrzebne do zakupu nieruchomości. To tak samo jakbym kupował mieszkanie czy potrzebuje "kwalifikacje" utrzymania mieszkania w czystości.

Ukończenie KKZ w zawodzie rolnik, dokładniej kwalifikacja R3 - prowadzenie produkcji rolniczej. Przystępujemy do egzaminu (teoria i praktyka), po pozytywnym zdaniu egzaminu OKE wydaje zaświadczenie o zdobyciu zawodu/kwalifikacji. Samo chodzenie sobie na kursy nie wystarczy.

przed napisaniem posta proszę naprawdę się zastanowić nad sensem bo pierwsze pytanie było "głupie". Tak jakbym się spytał czy nie mając prawka mogę kupić samochód  :D . Jeżeli masz 18 lat to jako osoba pełnoletnia masz wszystkie zdolności do czynności prawnych. Jeżeli chcesz być prezydentem to musisz mieć swój odpowiedni wiek. Czego WAS uczą w tej szkole??? Fakt prawdziwa szkoła zaczyna się po szkole, ale bez przesady...

witaj pieniądze mam tylko własnie o te kwalifikacje mi chodziło czy trzeba mieć czy nie i dzieki bardzo za odpowiedz bajo