Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#26041 Share mario504

mario504

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 22:20

Witam co jest potrzebne do uzyskania konta rolniczego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:07
  •  

#26042 Share Lukas045

Lukas045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, maszyny rolnicze, kobiety ;)

Napisany 12 listopad 2015 - 07:31

Akt notarialny

#26043 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 08:45

freetaxi dzięki za link, ale i tak niewiele mi to pomogło. Tzn poza tym że się upewniłem, że przy ponad 30% zmianach trzeba pisać wniosek o zmianę. Ale co kiedy ta zmiana jest krótkotrwała. Bo to chyba bez sensu co miesiąc czy dwa pisać  zmiany. Poza tym u nas w biznesplanie nie mamy wypełnianej tej tabeli średniorocznej tylko tą drugą "wielkość i struktura stada w poszczególnych latach" i wg tego liczymy te 30%

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26044 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 10:38

Ja to rozumiem że w ostatnim roku ma sie zgadzać w tych 30%

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#26045 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 11:43

a ja mam takie pytanie czy po kontroli z MR 2015 miał ktoś jakiś odzew z ARiMR z w której składał wniosek? 

#26046 Share KacperWancel

KacperWancel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 14:57

Mam problem (stary nabór) ojciec przepisał mi gospodarstwo , ale budynki , dom i ziemie na której są budynki mam na pół tzn od zawsze gospodrastwo było na pół i dostałem teraz pismo że nie moge mieć żadnej współwłasności i teraz każą mi wskazać które budynki są moje , a ja mam pół stodoł pół stajni , nie wiem czy wystarczy że wpiszę 1/2 stajni i 1/2 stodoły ale mam nadzieje że jakoś sie to uda wyjaśnic , miał ktoś podobny problem ?

#26047 Share Freek

Freek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 16:25

kolejne pytanie jak wygląda płacenie gotówką za faktury z pieniędzy MR ?

#26048 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 12 listopad 2015 - 17:55

A ja pytanie z innej beczki może ktoś mi odpowie ta suma najpierw 70tys zł a później 30 tys zł czy jakoś tak to jest na cenę brutto maszyn czy na netto ??

#26049 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 18:25

Kolego KacperWancel może być współwłasności w młodym rolniku. Jeśli nie pozbędziesz się jej to z premii nici. Freek w przypadku płatności gotówkowej musi być odpowiednia adnotacja na FV. 

#26050 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 12 listopad 2015 - 18:27

Mam problem (stary nabór) ojciec przepisał mi gospodarstwo , ale budynki , dom i ziemie na której są budynki mam na pół tzn od zawsze gospodrastwo było na pół i dostałem teraz pismo że nie moge mieć żadnej współwłasności i teraz każą mi wskazać które budynki są moje , a ja mam pół stodoł pół stajni , nie wiem czy wystarczy że wpiszę 1/2 stajni i 1/2 stodoły ale mam nadzieje że jakoś sie to uda wyjaśnic , miał ktoś podobny problem ?

Podałeś działkę  w biznes planie na którę znajdują się budynki, która jest współwasnością? Czy nie uwzględniałeś, a masz ją w aktcie i się dopatrzyli?

Ogólnie masz przesrane, nie możesz mieć w żadnym momencie wspówłasności (to nawet nie forma własności, a tak na prawdę udział w niej), nie czytałeś rozporządzenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26051 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 18:30

Najgorsze, że się non stop tłumaczy, że współwłasności nie może być a ludzie i tak swoje robią. 

Edytowany przez freetaxi, 12 listopad 2015 - 18:31.

#26052 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 listopad 2015 - 19:41

Podałeś działkę  w biznes planie na którę znajdują się budynki, która jest współwasnością? Czy nie uwzględniałeś, a masz ją w aktcie i się dopatrzyli?

Ogólnie masz przesrane, nie możesz mieć w żadnym momencie wspówłasności (to nawet nie forma własności, a tak na prawdę udział w niej), nie czytałeś rozporządzenia?

Mam pole które dzierzawie od jednej pani. Całe pole ma 2,20 a ja dzierzawiełm 1,26 ha. Niestetey musiałem usunąć tą działkę z biznes planu i dopłat bezposrednich bo dwóch włascicieli na jednej działce: ja i ta pani ale nie miałem zadnych nie przyjemnosci jedynie zlożyłem aneks do umowy dzierzawy. Gorzej moze byc jesli jest to działka na której znajduja sie budynki.

#26053 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 19:43

Ciekawe czy umożliwią mu zniesienie tej współwłasności oraz czy wyrobi się z korektą. 

#26054 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:35

w starym naborze mam podaną działkę, która ma 3 hektary, aj dzierżawię z tego 1,5 ha. Na dzienniku podawczym przy składaniu papierów o płatnosc pisałem podanie że jestem dzierżawcą działki o " nr taki i taki" z czego dzierżawię 1,5 ha. Pani nie robiła problemów, teraz czekam na przelew, ponieważ w pon było złożone jego polecenie. Może mnie problem ominął ponieważ to są użytki rolne, nie działka z zabudowaniem...

#26055 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:38

Na umowie działka musi być wydzierżawiona w całości. Wszystko na to wskazuje, że tak masz więc nie ma problemu. 

#26056 Share Maciej222222

Maciej222222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:53

Kolego freetaxi pytanie za 100 punktów  :) dostałem premie z MR 2014, jako inwestycje miałem wpisany ciągnik 100 km za około 160 tyś zł, znalazłem ciągnik 110 km w dobrej cenie i wyposażeniu jak za taki ciągnik  za około 230 tyś zł, muszę robić zmiany? Może agencja się nie zgodzić czy raczej to nie powinien być problem? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

#26057 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:56

Ja bym napisał zmianę do wniosku. Czy Agencja wyrazi zgodę? Wszystko zależy jak zmianę będziesz argumentował. 

#26058 Share AdrianDudziak

AdrianDudziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:01

jestem pewien że wyrazi zgodę tylko musisz napisać poprawkę do wniosku tak jak Freetaxi napisał sam będę brał dofinansowania i premię dla młodego rolnika na zakup maszyn i gruntów rolniczych i myślę że po poprawce się zgodzą ;) 

#26059 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:19

to nie można wydzierżawić działki na której są budynki? nie można np wpisać tak że cała działka ma 3 ha a użytkowane rolniczo jest 2,7 ha a 0,3 ha na którym stoi dom itp to nieużytek? a cała działka jest dzierżawiona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26060 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 21:24

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Przykład - działka ewidencyjna o powierzchni całkowitej 1,00 ha, gdzie 0,80 ha to ziemia orna uprawiana a 0,20 ha to budynki (mieszkają tam właściciele). Wydzierżawiamy całą działkę (czyli 1,00 ha) aczkolwiek w użytkach rolnych podajemy powierzchnię 0,80 ha. Ja takie rozwiązanie proponowałem w niektórych przypadkach swoim klientom.