Polecane posty

Smoka    2

Złożyłem wniosek o płatność czy mogę teraz przejść VAT i odliczyć go od kupionych maszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Witam. Wyjaśni ktoś jak to działa z punktami za maszyny? zależy to od areału? za jakie maszyny jest najwięcej punktów?
z góry dziękuję za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie Agencji znajdziesz załącznik do rozporządzenia, w w którym jest lista inwestycji w środowisko i klimat. Inwestycje te dają dodatkowe punkty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

a ja mam takie pytanie ile musze mieś ha jeżeli w woj. opolskim średnia to 18ha ,a krajowa ok 10,5ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz utworzyć gospodarstwo minimalnej powierzchni średniej krajowej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
Napisano (edytowany)

freetaxi napisał ci, że wystarczy średnia krajowa. Czyli masz mieć minimum 10,56 ha. Można trzymać zwierzęta w tym samym budynku co rodzice, ale w innym pomieszczeniu?

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, we wniosku byla zlozona oferta na opryskiwacz hardi a kupilem kverneland, różnią się tylko pojemnoscia ale mieszcze się w przedziale od 2500 do 3000, cena oczywiście też się rozni, reszta to będzie to samo, czy w takim przypadku muszę zmienić biznesplan? wydaje mi się że nie Ale ktoś mi mówił że będę miał problem, ktoś wie jak to jest? smile.png

i jak laik11441 coś wiesz więcej w tej sprawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam , jestem mr z naboru 2014 wtamtym roku wziałem ziemie w dzierzawe i złozylem na nia wniosek o płatnosc. A dzisiaj dostalem pismo "prosze o wyjasnienie oraz przedłozenie dla działek dokumentow potwierdzajacych tytuł prawny".Cazyli mam wysłac umowe dzierzawy  a o jakie wyjasnienie chodzi jakie pisno mam napisac ?


Witam , jestem mr z naboru 2014 wtamtym roku wziałem ziemie w dzierzawe i złozylem na nia wniosek o płatnosc. A dzisiaj dostalem pismo "prosze o wyjasnienie oraz przedłozenie dla działek dokumentow potwierdzajacych tytuł prawny".Cazyli mam wysłac umowe dzierzawy  a o jakie wyjasnienie chodzi jakie pisno mam napisac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Składasz umowę dzierżawy jeśli masz oczywiście. A dla tych, którzy mają umowę ustną to wystarczy wyjaśnienie pisemne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

@piotrmajewski
właśnie nie wiem nic, jedna kobieta mi powiedziała zeby złożyć zmianę do biznesplanu i najwyżej odpisza że jest to nie potrzebne, ale jeszcze nic nie zrobiłem. może ktoś miał taką sytuację i wie coś więcej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

nie wiecie czy do powierzchni np. upraw pod osłonami, które chyba nie muszą miec dopłat bezpośrednich (?) jest wymóg że MINIMALNA powierzchnia działki w ogole do tego zgłoszenia musi wynosić co najmnie 0,1 ha? jak w dopłatach bezpośrednich..

 

czy może ktoś zgłaszał działki po parę arów..? :-( bo jak nie to po moim wniosku.. brakuje mi metrów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lszik11441 dzwoniłem dziś do regionalnego i odsyłają kolejno do nastepnej osoby, jedna babka pow. ze nie ma żadnego problemu bo nie ma postępowania ofertowego, ale.kazała.dzwonić.dalej żeby się upewnić, ale ostatni gość cały dzień nie odbierał spróbujemy jutro.... bałagan jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Dostałem dziś Pismo z agencji o nie załatwieniu sprawy w terminie i ze 18.08 2017 bedzi już załatwione. O co chodzi ?
90 dni mija za dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Smoka ja dostałem podobne pismo składałem o zmianę w biznesplanie i ze względu na trudny charakter sprawy moje podanie zostanie rozpatrzone do 6.06.2017. Coraz gorszy bajzer maja gdy składałem pismo o zmianę w powiatowym biurze to odpowiedz miałem po tyg i nie robili żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

A ja już myślałem że będę miał kase na kacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokar2    0

Czy cos sie zmnienilo w sprawie wlasnosci ziemi od kiedy trzeba ja posiadac? Bo mam formalnie ziemie od smierci ojca 7 lat 1/4czesc gospogarstwa okolo 3h czy lape sie ma mlodego? A jak nie to doradcie z jakiego programu moge skorzystac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

tak ciężko jest zobaczyć w ustawie czy się coś zmieniło lub przeczytać poprzednie strony? Dalej jest 18 miesięcy więc się nie łapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A co będzie w sytuacji jak złoże wniosek a później przy sprawdzaniu go okaże się że coś jest źle lub brakuje jakiegoś papierka zaświadczenia czy czegoś? Czy będzie czas na uzupełnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

 

Witam, składam w tym roku wniosek na młodego rolnika i zwracam się do was z pytaniem, ile dostanę punktów za szkołę.

Chodziłem do szkoły o kierunku Technik Mechanizacji Rolnictwa 

Posiadam zdane egzaminy M01 i M02 , niestety w tym roku nie zdałem M43 z części praktycznej.

Posiadając świadectwo ukończenia szkoły, dwie kwalifikacje ile dostanę punktów za szkołę (0-5)

Gość w Izbie rolniczej wystraszył mnie, że 0 i boję się, że ma rację.. 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Następny co chce składać wniosek, a nie może rozporządzenia przeczytać ze zrozumieniem...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj