Polecane posty

MateuszNoco    0

Witam kolegow ktorzy robili kiedykolwiek zmiany do biznesplanu.Mam pytanie ile czekaliscie na odpowiedz?Mi np mija juz przeszlo miesiac i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1
Napisano (edytowany)

Może, ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to jest z ta minimalna wielkością ekonomiczną 13 tyś euro. Trzeba ja mieć w momencie składania wniosku czy dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku? Moja sytuacja jest taka, że obecnie urządzam gosp. i posiadam 6 ha a docelowo mam mieć 13. I z tych 6 ha nie wychodzi mi 13 tys euro.

Edytowano przez chillout89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość liczymy także z tych działek, które będziesz miał docelowo. One także muszą znaleźć się biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

witam jestem z naboru 2016. jak jest z tym 60% zbóż bo w tym roku w którym składałem na młodego faktycznie wyszło mi te ponad 60% zbóż ale w tegorocznym wniosku już z tego co obliczyłem mam tylko 57 % zbóż czy każdy musi przestrzegac tego punktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin49    0

MateuszNoco ja skladalem prosbe o zmiane biznesplanu 20 stycznia i dalej cisza, pieniędzy tez nie dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Jak to wszystko wygląda w czasie? Ile po zakończeniu naboru dowiem się czy premia została mi przyznana, przyślą list czy lista na stronie? Najmniej jaki czas musi minąć od naboru do wypłaty pierwsze raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

po zakończeniu naboru, sprawdzeniu wniosków, czasem trzeba robić jakieś korekty lub donosić jakieś papiery, następnie opublikują listę na stronie agencji, od zakończenia naboru lista pewnie będzie w okolicach września, potem tylko czekać na decyzje o przyznaniu premii i można składać wniosek o płatność. tak to mniej więcej wyglądało w poprzednim naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do pół roku poczekamy. Tak wynika z rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

kiedy trzeba dostarczyć zaświadczenie z kryształkami i szkoły roku po decyzji czy wypłacie 1 raty
sorki z krusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8540    0

Pytanie co w przypadku jeśli podałem w biznesplanie działkę o pow.np 1ha  a po kontroli obszarowej (dopłaty) wyszło 0,9ha

co będzie jeśli na ten rok podam 0,9 czy robić jakieś kroki w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam,

Jeśli mam na siebie 6,5ha to w jakim czasie po złożeniu wniosku muszę mieć średnią wojewódzką? Czy jeśli po złożeniu wniosku dokupiłbym ziemie,aby mieć średnią wojewódzką to będę musiał zmieniać biznesplan,czy jakoś inaczej to udokumentować? I mam jeszcze jedno pytanko,jeśli zadeklaruję uprawę roślin wysokobiałkowych to będę musiał mieć przez 5 lat i będę musiał udokumentować sprzedaż tych roślin,czy jest możliwość mieć je np. na przyoranie ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

mam pytanie, we wniosku byla zlozona oferta na opryskiwacz hardi a kupilem kverneland, różnią się tylko pojemnoscia ale mieszcze się w przedziale od 2500 do 3000, cena oczywiście też się rozni, reszta to będzie to samo, czy w takim przypadku muszę zmienić biznesplan? wydaje mi się że nie Ale ktoś mi mówił że będę miał problem, ktoś wie jak to jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek_22    0

W moim przypadku muszę zrobić zmianę w biznesplanie tylko ja miałem w biznes planie ciągnik Ursus c-382 a teraz chce kupić farmtrac 675, dzwoniłem do Biura Regionalnego i kazali mi zrobić zmianę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Mineło już 80 dni od złożenia wniosku i nic do mnie nie przyszło zednie decyzja jakieś potwierdzenie czy dalej mam czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Jak to jest gdy osoba, która złoży w tym roku wniosek o premię dla młodego rolnika i załóżmy, że otrzyma pozytywną decyzję, a po 5 latach kolejna osoba z domu może starać się o tą premię poprzez odlisanie tego gospodarstwa na ktore bylo juz kiedys brane (oczywiście jak będą jeszcze nabory).
Np. U mojego sąsiada w domu w naboze 2016 otrzymali 3 premię na młodego rolnika. Od 2006 roku bodajże przypisują na siebie gospodarstwo i jak nawyrazniej przechodzi to.
Proszę powiedzcie mi czy takie coś przejdzie ?
Odpisanie*
Trzecią premierę *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Teraz jest tak że nie możesz starać sie ponownie o premie na te same działki co poprzednio składałeś. chyba że sie myle ale tak zrozumiałem jak byłem na szkoleniu z Młodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Grunty, na które ktoś inny dostał premię z PROW 2007-2013 lub PROW 2014-2020 nie będzie można już dostać wsparcia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po złożeniu wniosku o płatność nie dostaniesz decyzji. Czkaj na premię. Agencja ma 90 dni na wypłatę od momentu kiedy złożysz kompletny wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałeś kompletny wniosek czy coś poprawiałeś lub uzupełniałeś? Bo jeśli tak to czas 90 dni liczy się od dostarczenia kompletnych dokumentów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czy brona talerzowa z nabudowanym siewnikiem z redlicami talerzowymi (unia plus 700t 3D) jest to "agregat podorywkowy z siewnikiem poplonów" ? Pytanie warte 1 pkt za ekologię...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Jestem młodym rolnikiem  z 2015 roku, obecnie mam około 4h ziemi, chciałbym dokupić kolejne 4.

Za premię z młodego rolnika mogę kupić 2 ha. Trafiła się ziemia do kupna w sąsiedniej gminie.

 

Pojawia się jednak problem w związku z ustawą o obrocie ziemią.

Gospodarstwo mam od 2015r i od tego roku płacę KRUS. w swojej gminie mieszkam od urodzenia.

Na papierze nie mam wykształcenia rolniczego- mam studia wyższe w innym kierunku.

Czy mimo tego że posiada gospodarstwo, mam numer gospodarstwa, płacę KRUS itp  nie mogę zakupić ziemi powyżej 30a? Wychodzi na to że nie spełniam definicji rolnika indywidualnego.... Dobrze myślę?

 

 

pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj