Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#2581 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no wniosek złożony na płatność to teraz czekac na kase :))))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:05
  •  

#2582 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) byłem dziś w agencji w Poznaniu i tam się dowiedziałem że można przedłużyć okres do kiedy trzeba złożyć wniosek o płatność. Trzeba to zrobić pisemnie z uzasadnieniem. Jak się dowiedziałem uzasadnienie że czeka się na decyzje z RS jest wystarczające.

#2583 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo spawalnictwo motoryzacja

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzieki za pomoc ale chyba zakupie te ziemie znalazlem kilka ha za dobrą cene nie ma jak swoje a maszyny sie kupi za swoje srodki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2584 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:14

byłem dziś w agencji w Poznaniu i tam się dowiedziałem że można przedłużyć okres do kiedy trzeba złożyć wniosek o płatność. Trzeba to zrobić pisemnie z uzasadnieniem. Jak się dowiedziałem uzasadnienie że czeka się na decyzje z RS jest wystarczające.

Chociaż jedna lepsza wiadomość, bo na MGR nie mogę składać, ojciec czeka na decyzję na RS, a ja dostałem decyzję na MR już 1 września więc do 1 marca musiał bym złożyć wniosek o płatność. normalnie wydymali nas z MGR
a ciekawe można przejąc inną ziemię niż się zadeklarowało bo mam do kupienia 12ha ale 6 km ode mnie bo u nas jest nie osiągalna.

Edytowany przez massey2645, 24 styczeń 2011 - 19:20.

#2585 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak mogłeś dostać decyzję 1 września jak wtedy dopiero nabór się zaczął??

#2586 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czesc wszystkim ;) Mam pare pytan. Po przeczytaniu kilkudziesięciu postow dalej nic nie wiem :P
Więc:
-Czy jest juz wiadomo czy będa dofinansowania dla MR na rok 2011?
I teraz najważniejsze... chodze do 4 kl Technikum Samochodowego jako Technik Mechanik. Chce otrzymac te dofinansowania wiec z ziemia zeby przepisac to nie ma problemu, 18 mam skonczone ale co się stanie jesli nie zdam matury i egzaminu zawodowego? (bo tak się moze stac) Czy wtedy dostane dofinansowanie? Gdzies sie doczytalem, ze od momentu przyznania mi dopłat mam 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji. Tylko co wtedy wystarczy zrobic?
-Kurs rolniczy
-Szkola rolnicza

Martwi mnie to, ze jesli skoncze szkole i bede tylko po TECHNIKUM bez matury i potwierdzenia zawdou czy dostane dopłaty? Jesli tak idzie to wtedy w ciagu 3 lat zrobie te kwalifikacje i gra gitara. Więc jak to jest? Jestem poprostu zielony...

Bo jesli starczy, ze bede tylko po technikum i w ciagu 3 lat uzupelnie kwalifikacje to jakos ujdzie ale jesli wgl nie dostane tych doplat bo nie mam matury i zawodu to juz nieciekawie.

Bardzo proszę o jakies sprawdzone informacje i o nie usuwanie postu bo jest to dla mnie bardzo wazne.
Dzięki serdeczne :)

#2587 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:06

jak mogłeś dostać decyzję 1 września jak wtedy dopiero nabór się zaczął??

nabór na MR zaczął się 17 sierpnia, złożyłem wniosek jako 60 , sprawdziłem dokładnie 1 września byłem na poprawce a 9 września dostałem decyzję.

#2588 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie, mam pytanie czy składając wniosek o płatność muszę mieć ze sobą wykaz z rejestru gruntów o którym była mowa kilka stron wcześniej, w decyzji o przyznaniu MR nie ma słowa o tym abym dostarczył jakiś wykaz,z góry dziękuje.

#2589 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli nie masz żadnych błędów to nie musisz. Ja osobiście musiałem go zawieźć do wglądu przy składaniu wniosku o platność bo coś się tam nie zgadzało. Ale popatrzyli w niego i mi oddali, i powiedzieli że jest wszystko ok. Wniosek o płatność składałem 29 grudnia 2010r, poprawki miałem 9 stycznia i nadal czekam na kasę. Mam nadzieje że już nie długo, bo to już prawie miesiąc...

#2590 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie 180 dni jest chyba od wydania decyzji na przepisanie i złożenie wniosku o płatność, prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2591 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:15

no wniosek złożony na płatność to teraz czekac na kase :))))

Jakie dokładnie dokumenty składałeś razem z wnioskiem o płatność? Dzięki za odp.

#2592 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mialwem napisane akt notarialny wraz ilkoscia pola jaki mialem wpisaany na MR,z zaświadzcenie z Krus o podleganiu ubezpieczony jako rolnik oraz oświadzczenie o samodzielnym prowadzeniu... tyle mialem napisane w tym cio mi przyslali decyzja

#2593 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:18

I teraz najważniejsze... chodze do 4 kl Technikum Samochodowego jako Technik Mechanik.

a jesteś świadom że nie będziesz miał wykształcenia rolniczego po tej szkole i będzie wymagane żebyś w ciągu trzech lat uzupełnić wykształcenie o jakąś szkołę policealną jedno- lub dwuletnią w zawodzie rolnik lub podobnym

#2594 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:03

Panowie, mam pytanie czy składając wniosek o płatność muszę mieć ze sobą wykaz z rejestru gruntów o którym była mowa kilka stron wcześniej, w decyzji o przyznaniu MR nie ma słowa o tym abym dostarczył jakiś wykaz,z góry dziękuje.

Weź naipierw i przeczytaj cały wniosek o płatność - tam nie pisze o wypisie z rejestru gruntów. Masz tam podane załączniki - możesz udokumentować posiadanie ziemi aktem notarialnym lub wypisem z ksiąg wieczystych.

#2595 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 07:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie tak, w decyzji którą dostałeś jest wszystko dokładnie napisane.

#2596 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:30

Gdzies sie doczytalem, ze od momentu przyznania mi dopłat mam 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji. Tylko co wtedy wystarczy zrobic?
-Kurs rolniczy
-Szkola rolnicza

Martwi mnie to, ze jesli skoncze szkole i bede tylko po TECHNIKUM bez matury i potwierdzenia zawdou czy dostane dopłaty?

A więc tak:
1. kurs rolniczy nie wystarczy
2.jak nie zdasz matury ale skończysz szkołę średnią to na studia iść nie możesz, ale możesz iść do policealnej szkoły rolniczej 2 letniej lub rocznej tam musisz zdać egzamin zawodowy i uzyskać np. tytuł technik rolnik o jakiejś tam specjalizacji.

Ale wypisy są na ojca a agencija rząda zarejstrowania dzierżawy czyli ja jestem dzierżawcą a tata właścicielem i nie chcą wydać mi a po zatym jest wszystko ok ;[

Jakiego rejestrowania dzierżawy? Dzierżawa musi być sporządzona w gminie z potwierdzeniem za zgodność podpisów i wtedy agencja ją uzna. Poza tym jak ty dzierżawisz od ojca tonie wiem jek jest z dzierżawami ale handlować za pieniądze z premii nie możecie(wstępny-zstępny).
Najlepiej napisz od początku po kolei bo nic z tego nie rozumiem.

Egzamin zawodowy jest to tylko POTWIERDZENIEM kwalifikacji... samo ukonczenie daje ci ten tylul bez potwierdzenia kwalifikacji.

Nie zgodze się z tym. Bez zdania egzaminu nie otrzymasz dyplomu, a jedynie świadectwo ukończenia szkoły, ale bez tytułu, co oznacza że nie masz zawodu.
Mam świadectwo szkolne, na którym napisali iż ukończyłem szkołę w zawodzie technik rolnik,ale dopiero na dyplomie napisali mi że tytuł ten uzyskałem poprzez zdanie egzaminu.

Edytowany przez Driver33, 25 styczeń 2011 - 15:32.

#2597 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do uzyskania premii MR wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły nie trzeba mieć zdanego egzaminu zawodowego, nie jest potrzebny żaden dyplom, ja przykładowo ukończyłem policealne technikum agrobiznesu i to mi wystarczyło do uzyskania premii "bez egzaminu zawodowego", wiec świadectwo ukończenia szkoły potwierdza kwalifikacje rolnicze a dyplom potwierdza tytuł technika więc zbytnio się nie przejmujcie nie zdanymi egzaminami zawodowymi!

#2598 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Driver33 bardzo ładnie im to wytłumaczyłeś, ale oni są naiwni i się łudzą że im to przejdzie ... nie ma się co przejmować łopatą im nie nałożysz, a agencja sama się upomni o zwrot więc lepiej dać sobie spokoj...

#2599 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Driver - czyli rozumiem że za pieniądze z premii nie mogę kupić ziemi potrzebnej do uzyskania minimalnej powierzchni gruntów od swojego taty ?
A gdybym chciał kupić od siostry mojego taty gospodarstwo za pieniądze z premii ? Przeszło by to ? Bo to byłby "złoty środek" formalnie kupiłbym pole od ciotki (które itak przepisuje mi za darmo) a pieniądze itak mi by je oddała i mogę je wydać jak chce , bez żadnych zobowiązań .
@ZbigniewPGR - ten temat jest po to by informować , by uniknąć kłopotów związanych z tym programem , Wielkie dzięki Driverowi za wytłumaczenie kwestii wykształcenia się mu należą od niektórych użytkowników ...
Po twojej wypowiedzi sądzę że jesteś przeciwny takiej pomocy ? Dlaczego ?

Edytowany przez pawlus224, 25 styczeń 2011 - 20:22.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2600 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hm, jak tak to wszystko czytam, to aż wziąłem papiery co dostałem na koniec szkoły. I tak:
-świadectwo ukończenia technikum-nie ma nigdzie mowy że jest to dokument potwierdzający wykształcenie zawodowe, a "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia średniego". Kto zna literki sam widzi że nigdzie nie ma mowy o zawodzie. Nie różni się niczym poza tytułem i większą liczbą przedmiotów od świadectw wydawanych w LO ;)
-świadectwo dojrzałości-nie ma mowy o żadnym wykształceniu, a jedynie "Świadectwo jest dokumentem upoważniającym do ubiegania się o przyjęcie na studia w szkołach wyższych", tyle o tym :)
-dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe-jak sama nazwa wskazuje "potwierdza kwalifikacje zawodowe", a więc jest świadectwem posiadania wykształcenia zawodowego, w suplemencie są wymienione umiejętności nabyte i potwierdzone egzaminem.

Tak więc tak to wygląda patrząc po świadectwach. Żeby nie było wątpliwości to są dokumenty wydane w 2010 roku, a nie jakieś sprzed x lat :) Jutro może będę w ARiMR to aż z ciekawości się dopytam jak to jest z wykształceniem, i tak będę o MR się dopytywać ;)