Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 26 styczeń 2009 - 11:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A niby na jakiej podstawie?
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:28
  •  

#242 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 11:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bo nie zdążyli w ciągu 5 lat uzupełnić wykształcenie (rolnicze). Ale Twój wujek chyba słabo tv ogląda, bo ja słyszałem że będzie to przedłużone dla tych którzy są w ostatnim roku nauki, a termin uzupełnienia wykształcenia już im minął...
Forza JUVE!!!

#243 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie ma żadnej taryfy ulgowej, był o tym artykół w Tygodniku Rolniczym w którym facetka z ARMiR'u mówiła że nie ma żadnych ustępst a trzeba oddać ponad 70 tyś bo jest wysokość premi plus odsetki karne 13% na rok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 12:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To jeśli nie zamierzał bym kształcić się w kierunku rolniczym i nie miał wykształcenia rolniczego w tedy jeśli opłacałem 3lata wcześniej krus mogę sie ubiegać o tą premię bez wykształcenia tak ??
Musze sie wybrac do ODR ale czasu jakos cały czas nie ma wiec pytam się was chłopaki

#245 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 26 styczeń 2009 - 18:10

nie ma żadnej taryfy ulgowej, był o tym artykół w Tygodniku Rolniczym w którym facetka z ARMiR'u mówiła że nie ma żadnych ustępst a trzeba oddać ponad 70 tyś bo jest wysokość premi plus odsetki karne 13% na rok

A jednak się mylisz tu masz wszystko http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=730
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#246 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 18:21

@damian40000 jest to możliwe ale przeszkodą może być zakończenie PROW 2007 - 2013, przed rokiem 2014, pomijając możliwość wcześniejszego wyczerpania limitu środków

Racja, nie wiadomo jak długo będzie istniała jeszcze ta dotacja, u mnie jest jeszcze taki problem że ojciec ma dopiero 47lat i do strukturalnej ma jeszcze daleko, nie wiem jak to rozwiązać bo ta premia kusi a brat który ma zostać gospodarzem ma dopiero 15lat.

#247 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak czytam i czytam i wszystko by był fajnie ale nie mam wykształcenia rolniczego :angry: Orientuje się ktoś z was w jaki sposób najszybciej można to załatwić?Pochodze z okolic płocka.Jak załatwie jakoś szkołe to będe starał się składać wniosek z może się uda ;)

#248 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:11

A jednak się mylisz tu masz wszystko http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=730

no niby jest taryfa ulgowa ale tylko dla tych co uczęszczają na ostanim roku/semestrze

#249 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam..otóż mam pytanie może głupie ale czytałem o tym wiele i nie mogę dojść do ładu..chodzi mi o to ze mam 2 hektary ziemi nie dużo ale jak na początek lepsze to niż nic..i chciał bym startować na MR ale nie mam wykształcenia rolniczego ani żadnej zapisanej pracy w rolnictwie..czy mógłbym dostać te pieniądze na rozwój gospodarstwa?

#250 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do Rafałek(potrzeban jest jeszcze srednia wojewódzka czy krajowa,a te 2 ha to chyba zamało)
a teraz poje pytanie ;)
Mam 18 lat i jestesm uczniem 3klasy LO.Rodzice mają 12hektraowe gospodarstwo a ja zamierzam wychaczyć MR ;) Wię ccoo i jak mam robić ?? kiedy rodzice powinni mi przepisac gospodarstwo?
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 23:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Teraz jest chyba tak ze najpierw skladasz wniosek a pozniej bierzesz gospodarstwo nie wiem jak to jest dokladnie ale jakos tak
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#252 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Było tak od lipca do grudnia 2008 roku w związku z małym zainteresowaniem programem czy czymś tam, teraz nie wiem jak jest/będzie ale raczej tak jak wcześniej - najpierw ziemia, potem wniosek. W przypadku braku kwalifikacji i chęci podjęcia nauki w kierunku rolniczym można opłacić KRUS trzy lata wstecz (znajomy tak robił).

#253 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 10:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a teraz dobije wszystkich tych którzy dostali młodego rolnika w ostatnim czasie wiadomość szokująca i sądzę że pewna- znajomi pracują w agencji, a zatem:
ci którzy w planie rozwoju gospodarstwa wybrali zakup sprzętu z drugiej ręki powiedzmy ciągnik lata produkcji 85-95 i zestaw sprzętu do tego to wtopili ponieważ w nowej interpretacji muszą kupić sprzęty nowe! I wcale nie mam na myśli modernizacji z PROW "młody rolnik"!!! pracownicy agencji dostają wytyczne, instrukcje weryfikacji wniosków kiedyś było że umowy kupna od np. sąsiada są ok obecnie tylko faktury na nowy sprzęt. zmiana interpretacji jest spowodowana kryzysem gospodarczym i dla polepszenia stanu gospodarki maszyny mają być kupowane nowe... istne kuriozum, co można kupić za 50tys? polecam sprawdzić ten temat ja jestem w trakcie.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#254 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 12:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co sie orientuje to do tej pory w gre wchodziły maszyny nowe lub używane do 5 lat. Możliwe że mogli znieść sprzęt używany, tylko gdzie jest oficjalne info o tym?

#255 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 12:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) uuu oj tam ja to bym miał nawet i w nowe co inwestować jakiś agregat rozrzutnik i po kasie. A tak jak uzywka to i pług i jakas talerzówkę i agregat i rozrzutnik by sie kupiło troche by dołożył ale by się robiło. Cały czas rolnikowi to pod górkę tylko utrudniają

#256 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:21

ci którzy w planie rozwoju gospodarstwa wybrali zakup sprzętu z drugiej ręki powiedzmy ciągnik lata produkcji 85-95 i zestaw sprzętu do tego to wtopili ponieważ w nowej interpretacji muszą kupić sprzęty nowe!

informacja co najmniej niszowa, z tego co się orientuję PRG nie zostałby zatwierdzony jeśli inwestycja nie łapałaby się jako koszt kwalifikowany w działaniu "Modernizacja gospodarstw rolnych" a 13 letni ciągnik na bank nie jest kosztem kwalifikowanym w tym działaniu, dodatkowo warto podkreślić, iż za zgodą dyrektora OR można zmienić PRG, a ponadto jeśli zmienia się coś w MR to w modernizacji musi pojawić się identyczna zmiana

#257 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 08:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kissmy to powiedz mi jakim cudem dostałem kasę? powiedz mi jakim prawem agencja zmienia zasady gdy piłka jest w grze? z moim MR wszystko niby jest ok tylko już mnie uprzedzono że będzie zmiana interpretacji i dlatego alarmuje bo jak ktoś już kapustę wyda to będzie miał mały problem...

dlatego podkreślam że nie mam na myśli modernizacji! Tylko młodego rolnika w którym można było kupić stare maszyny, zaznaczam że nie mówię o modernizacji! w której zaiste w grę wchodził nowy lub max 5 letni sprzęt! a w młodym rolniku stary ale do czasu bo właśnie jakiś bałwan to zmienił! Aby z tego wyjść trzeba wejść w modernizację i brać inne nowe maszyny ale zmienić trzeba Program Rozwoju Gospodarstwa i tam ująć te maszyny... jestem w trakcie sprawdzania tych informacji ale spodziewam się smutnych wieści.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#258 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgodnie z treścią rozporządzenia:

2. Wydatki na inwestycje, o których mowa w ust. 1 pkt 3 lit. b, mogą obejmować:
1) koszty określone jako koszty kwalifikowalne w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem;
2) zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej w gospodarstwie;
3) zakup zwierząt hodowlanych stanowiących stado podstawowe - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej w gospodarstwie lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji.

stąd moje nawiązanie do modernizacji, natomiast zasady gry się nie zmieniają, natomiast interpretacje zmieniają się jak w kalejdoskopie ale zazwyczaj na korzyść beneficjenta, a zobowiązania są zawarte w umowie

#259 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli na MR można było zanabyć maszyny starsze niż 5 lat?

Ciekawi mnie jeszcze kwestia zmian w PRG w czasie trwania programu (MR czy modernizacja), mam na myśli możliwość korekt typu planowane zasiewy czy rozwój stada ujęty w PRG. Duża to filozofia o ile wogóle możliwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy to prawda że teraz żeby dostać MR wystarczy średnia krajowa powierzchnia gospodarstwa 10,02? Jestem z kujawsko-pomorskiego i wojewódzka u mnie jest 14,79.