Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#25901 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:59

Nie powinno być problemu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:07
  •  

#25902 Share monika_925

monika_925

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Turystyka

Napisany 05 listopad 2015 - 20:01

http://www.arimr.gov..._poprawiony.pdf

moze ktos mi podpowiedziec jak obliczyc w przykladzie 5 strukture DJP [%]?

??

#25903 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:11

Witam mam takie pytanko może trochę z innej beczki. Jeżeli mam wpisane na MR że co rok będę siał rośliny wysokobiałkowe chociaż 1 ha. Jeżeli wsieję saladere ok 15 maja to do kiedy musi być na polu? Bo chce skosić żyto wsiać saladere skosić i wsiać grykę. I właśnie zastanawiam się do kiedy musi być na polu w razie jakiejś kontroli? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#25904 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:12

Roślina wysokobiałkowa musi być w plonie głównym. 

#25905 Share Robek1990

Robek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:16

Witam. 28.09.2015 złożyłem wniosek o płatność "Młody Rolnik 2007-2013". 16.10 byłem w regionalnym ARiMR do drobnej poprawki. Od tamtej pory nie dostałem żadnej informacji co z moim wnioskiem ani telefonicznie ani pocztą. więc nie wiem czy mam cierpliwie czekać czy jednak zadzwonić do Agencji i spytać co z moim wnioskiem i kiedy mogę się spodziewać płatności. Dodam że jak byłem na poprawce do facet z agencji powiedział że przeleją mi pieniądze w ciągu 2 tygodni. 

#25906 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:26

Czekać trzeba. Freetaxi zdaje się już o tym pisał, że Agencja wysyła pieniądze bez powiadomienia o tym fakcie. Jak mają dotrzeć w ciągu dwóch tygodni, to tak zapewne będzie.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#25907 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 05 listopad 2015 - 21:38

Da się pieniądze z MR przeznaczyć na nawozy lub śor ? pewnie nie ale wolę mieć pewność :)

Edytowany przez Seba42, 05 listopad 2015 - 21:39.

#25908 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 21:45

Wrócę do pytania o używany ciągnik - byłby kupiony bez faktury (umowa kupna/sprzedaży), a dodatkowe wyposażenie kupiłbym gdzie indziej już z fakturą.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#25909 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 04:25

wczoraj musiałem odwiedzić główny oddział regionalny bo tam była śmieszna rzecz do poprawki nawet pani się z tego śmiała :D

ale trudno ale na miejscu zaraz powiedziała, że za godzinkę będzie zlecenie wysłane tak więc od dzisiaj sobie liczę dni więc do 18 mają czas :) jeszcze 12 dni

bla bla bla :)

#25910 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 07:08

Roślina wysokobiałkowa musi być w plonie głównym. 

Będzie w plonie głównym bo do wniosku wpisuje się to co jest na polu na dzień 15 maja. Pytałem się kiedyś w agencji to mówili że ich nie interesuje te żyto tylko to co jest na dzień 15 maja (skoszę na kiszonkę  około 10-15 maja i zaraz wsieję saladerę ). Tylko właśnie nie wiem do kiedy ta saladera musi być na polu bo jeszcze po niej chcę wsiać grykę i  też zrobić w kiszonkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25911 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 08:34

A1fe26c2 FV musi być. Nie możesz kupić od osoby prywatnej. 

#25912 Share batista1902

batista1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:trzoda chlewna, uprawa zbóż

Napisany 06 listopad 2015 - 10:14

podjadacz, nie wiem jak Ty to liczysz że nie dajesz nawet ARiMR 2 pełnych tygodni na przelew od zlecenia przelewu. To w Twojej sprawie Agencja ma się zesrać tak jak Ty :D to jak moje zlecenie przelewu poszło w wtorek z samego rańca to do kiedy im dać czas według Ciebie do poniedziałku wieczorem ??? nie sr** żarem !!! Oni mają czas :rolleyes: 

#25913 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 12:04

Witam. Dzwoniłem do Agencji, w poniedziałek mają zrobić polecenie przelewu, jednak zapowiedziano mi że jestem "losowany" do kontroli. Czytałem parę stron wstecz, że ktoś na jednej kontroli miał robiony pomiar działki, czego można jeszcze się spodziewać? :)

#25914 Share batista1902

batista1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:trzoda chlewna, uprawa zbóż

Napisany 06 listopad 2015 - 13:08

to jak czytałeś strony wcześniej to tam było. Ja osobiście zaopatrzyłem się w faktury za śor / nawozy, za sprzedaż zwierząt, za sprzedaż owoców miękkich, za zakup materiału siewnego, za paliwo, papierki z powiatowej weterynarii, książka oprysków ( właśnie się pisze bo prowadzę gos. od maja więc ja chyba muszę ) potwierdzenie zapłaty podatku rolnego, KRUS-u, śmieci, prądu. no i oczywiście akt własności oraz umowa dzierżawy do wglądu kontroli. +/- tyle, mam nadzieje że mnie kontrol ominie :mellow:

#25915 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 14:06

podjadacz, nie wiem jak Ty to liczysz że nie dajesz nawet ARiMR 2 pełnych tygodni na przelew od zlecenia przelewu. To w Twojej sprawie Agencja ma się zesrać tak jak Ty :D to jak moje zlecenie przelewu poszło w wtorek z samego rańca to do kiedy im dać czas według Ciebie do poniedziałku wieczorem ??? nie sr** żarem !!! Oni mają czas :rolleyes:

kolego agencja ma 2 miesiące na wypłatę premii od złożenia kompletnego wniosku o płatność.

Ja takowy złożyłem 18.09 - była jedna poprawka jednak nie wpłynęła ona w żaden sposób na czas więc jak by nie patrzeć 60dni mija dnia 18.11 a że nie miną dwa tygodnie od daty zlecenia to już nie moja sprawa do 18.11 mają termin

#25916 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 14:24

Zdarzało się, że schodziło się więcej niż dwa miesiące i też raczej nic im nie zrobisz. Co najwyżej można szarpać się o odsetki. Ale szkoda zachodu.

#25917 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 14:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie odnosnie zmian zasiewow bo podobno 30% nie trzeba zglaszac tylko czy to dotyczy calosci czy 30% kazdej rosliny ? Druga sprawa od poczatku wrzesnia mam gospodarstwo na sobie i od tego czasu nic nie pryskalem ,zrobilem wazny atest opryskiwacza a kurs bede zdawal w tym roku... moga sie przyczepic ze nie mam zadnego zeszytu odnosnie opryskow ?

#25918 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 17:14

to jeszcze raz zapytam aby mieć większą pewność

czy jak dostanę pieniądze mogę zakupić maszyny a później zrobić zmiany do biznesplanu na te maszyny co zakupię ?

#25919 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnosnie kontroli z mlodego rolnia. Będą sprawdzane dwie dzialki i co dokladniej będą sprawdzać? Jak przebiega ta procedura i czy musi byc przy tym obecny mlody rolnik czy wlasciciel gruntu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25920 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 listopad 2015 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie sprawdzili ile użytków zielonych i ile ornego, zrobili to pod moją nieobecność i nie wiedziałem że już są, zadzwonili tylko po pomiarach jak do mnie dojechać, w domu spisali krótki protokół, kazali podpisać się kilkanaście razy i w sumie po wszystkim. Na prawdę nic specjalnego, nic nie wymagali, żadnych dokumentów, jedynie dowód osobisty. Dodam że jeszcze nie mam na siebie bydła (zapytali o to) to może krótsza procedura. No i tyle.