Polecane posty

Kelton    5

Czy ktoś wie czy przerobienie stodoły na przechowalnie ( dobudowanie ściany, sufitu i ocieplenie) można zrobić samemu bez żadnych faktur od fachowca tylko przedstawiłbym faktury za materiał wszystko wykonał bym sam z ojcem metodą gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak chcesz to rozliczyć z MR to musisz mieć wszystkie kwitki włącznie z pozwoleniem i projektem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

I 5 tydzien minal i dalej cisza z odpowiedzia na zmiany w BP

Moze koledzy doradza co zrobic?

 

Zadzwoń do osoby prowadzącej Twój wniosek i wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Przy produkcji roślinnej też musi być numer paszowy? Ten z weterynarii tak?

 

 

nawet i przy produkcji roslinnej numer paszowy musisz miec. Tak powiedzieli mi w weterynarii. Ponieważ siejesz pszenice. Sprzedajesz jako paszową dla kogoś dla kurek lub świnek i twoją pszeniczke jedzą cudze zwierzątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Wniosek o wypłatę pierwszej raty złożone 2 czy 3 stycznie, w 16 marca kasa na koncie. Mimo przeniesienia w tym czasie sprawy z biur powiatowych do regionalnych. Jak widać da się, bez pism odraczających. Woj lubelskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

panowie mam pytanie kase mam na kącie ale teraz chce zrezygnować z planu nawozowego czy moge zrobić zmiane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2353

Witam zlozylem dzisiaj wniosek o zmiane szkolen i rok zakupu maszyn woj lubelskie . Jakie jest prawdopodobienstwo ze zgodza sie a jakie nie. Pytam sie bo kupil bym juz sprzet bo przydal by sie na ten sezon a wpisany mialem rok zakupu 2018


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bez problemu dostaniesz zgodę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

ale punktów ma 21 

 Mi mówili w agencji że można zrezygnować byle by nie spaść poniżej 12 pkt chyba.... sam będę rezygnował z wysokobałkowych bo nagle rośliny wysokobiałkowe się zmieniły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można zrezygnować z punktowanych zobowiązań o ile nie spadnie się poniżej wymaganych 12 punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2353

Dzieki freetaxi. Coraz bardziej zaczynam zalowac ze nie zglosilem sie do ciebie z moim wnioskiem tylko poszlem do odr a moj doradca zabiera sie jak pies do jeża i sam musze mu tlumaczyc co i jak . Niech to bedzie przestroga dla innych.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Witam
Mam takie 2 pytania mianowicie z tytułu przekazanego gospodarstwa na start Mam już 12,5 punkt z wykształceniem Czy muszę podejmować się realizacji innych rzeczy takich jak plany nawozowe udział w szkoleniach itp Czy wystarczą mi czy wystarczą mi tylko te punkty które dostanę z tytułu przekazania gospodarstwa i wykształcenia drugie pytanie zamierzam kupić opryskiwacz do 60000 agregat uprawowo siewny za około 8000 i myjka ciśnieniowa około trzech tysięcy zł Co daje 71000 zainwestowane w środki trwałe Rozumiem że w momencie posiadania tych maszyn mój biznes plan zostaje zrealizowany i mogę złożyć wniosek o wypłatę pozostałych 20000 jeśli nie to prosiłbym o poinstruowanie mnie jak to wygląda według rozporządzenia Aha i jeszcze jedno pytanko Czy Korzystając z premii dla młodego rolnika można na przykład po roku lub dwóch skorzystać z modernizacji gospodarstw zakupić na przykład ciągnik rolniczy Wielkie dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli masz wymagane przez rozporządzenie 12 punktów i oczywiście spełniasz pozostałe warunki to premię dostaniesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

w jaki sposób można sprawdzić ilość uzyskanych punktów w Młodym Rolniku (nabór 2016)?
przez telefon dowiedziałem się że trzeba jechać do OR albo napisać podanie i wysłać pocztą, nie da sie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najprościej i najszybciej zadzwonić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do swojego OR. Do BWI. Tam ustalisz kto prowadzi Twój wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jest ktoś tu kogo obsługuje OR Olsztyn?

 

Ja podlegam pod Olsztyn. Chyba coś tam ruszyło bo dostałem na piśmie zgodę na zmianę biznesplanu - zakup innych maszyn. Na razie pisma o wydłużeniu terminu nie dostałem(termin kończy się 12.04), ale po przeczytaniu ostatnich postów jestem w stresie. Maszyny potrzebne od połowy maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rusza się powoli w całym kraju. Są już pierwsze zlecenia kontroli na miejscu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

panowie mam pytanie kase mam na kącie ale teraz chce zrezygnować z planu nawozowego czy moge zrobić zmiane???

 

Pewnie że Możesz. Tylko trzeba złożyć zmianę biznesplanu do OR. Ja zrezygnowałem z jednej usługi doradczej. Dość szybko dostałem pozytywną odpowiedź. Z punktami nie możesz tylko spaść poniżej 15 lub 12 punktów (zależy czy nabór 2015 czy 2016).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

witam. czy mając ukończona szkole zasadnicza zawodowa o profilu mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych i zdane wszystkie 2 kwalifikacje mogę się ubiegać o wsparcie dla młodych rolników bez uzupełnienia wykształcenie? jedni mówią ze można drudzy mówią ze nie, jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak masz skończoną zawodówkę i w Twoim przypadku kwalifikacje M1 i M2 to masz kwalifikacje na starcie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj