Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#25781 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 październik 2015 - 17:57

Skoro jest słupek graniczny to w czym problem?? Ustalić miedze gdzie powinna być i dosiać trawę. Z działkowcami pogadaj żeby nie wyrzucali na twoje a jeśli będą dalej to robić do zgłosisz to na policje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:35
  •  

#25782 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 30 październik 2015 - 18:21

Jeśli chodzę teraz ostatni rok do szkoły to mógłbym skorzystać z MR gdyby naboru był w 1 kwartale 2016 r ? Byłbym w tedy jeszcze uczniem ale moim zdaniem nie ma to chyba żądnego znaczenia ?

#25783 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 30 październik 2015 - 18:26

Bylebyś miał skończone 18 lat, resztę uzupełnisz z czasem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#25784 Share Martin199

Martin199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 październik 2015 - 18:40

Na csk nie licz bo to tylko dla mafi. Przy składaniu wniosku wystarczy ze na kolanie spiszesz umowę dzierżawy z ojcem wiec za rok tez będziesz mógł startowac

Umowa dzierżawy gruntów to z tego co wiem to chyba musi być poświadczona przez gminę, a nie tylko kawałek papierku podpisany przeze mnie i tatę bo tak to każdy w przypadku jak by nie dostał dofinansowania to by po prostu wyrzucił umowę jakby jej nigdy nie było. A po za tym czytałem w poprzednich postach, że przy dzierżawie nie dostał punktów za przejęcie gospodarki w całości bo to nie jest trwałe przejęcie tylko na okres 10 lat.

Jeśli uda Ci sie załapać na MRcsk to bierz na zakup ziemi.

A za MR kup sobie punktowany sprzęt/budowlankę lub co tam chcesz jeśli masz wystarczająco punktów.

Myślałem właśnie z tej tabeli środowiskowej wziąć na zmianę dachu z eternitu na blachę (budynek 35 m x 15 m) ale po przeliczeniu wychodzi raptem koło 0,3 pkt dodatkowo a z kolei boję się tej biurokracji. Czy można założyć blachę samemu czy też trzeba nająć firmę zewnętrzną aby mieć fakturę?

#25785 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 październik 2015 - 19:05

no właśnie problem jest taki, że słupki graniczne są tylko na odległości 10m a dalej ich nie ma i nie wiadomo jak konkretnie idzie granica na mapce jakoś ze skosu ale dokładnie nie wiemy..

to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.. śmiecić śmiecą i będą dopóki tam się nie odgrodzi i nie posprząta tego syfu jak będą znowu śmiecić wtedy wojne można robić i policję wołać

ile taki geodeta może wycenić ? jak do 500zł to by nie było źle a jak powyzej to już kiepsko

bla bla bla :)

#25786 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 30 październik 2015 - 19:30

A liczba punktów ma wpływ na kolejność przysługiwania wniosków czy niema to na nic wpływu byle by uzyskać wymagane 15 pkt ? I przez ile lat po uzyskani MR jest się za niego uważanym to znaczy przez ile lat obowiązują zwiększone dopłaty i 60% zwrotu w MG ?

#25787 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 30 październik 2015 - 19:36

W nowym naborze kolejność nie ma znaczenia bo jest mało chętnych i widać, że dostanie każdy kto te 15 pkt dostanie i spełnia kryterium min 13 tys wartości ekonomicznej gospodarstwa. Oddziały powiatowe już "wypunktowały" wnioski, można iść się zapytać kto ile dostał pkt(przynajmniej ja otrzymałem taką odpowiedź), ale z zaznaczeniem, że wnioski będą jeszcze rozpatrywane przez tam kogoś innego i wtedy nastąpi ponowna weryfikacja i takie tam...

#25788 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 30 październik 2015 - 21:41

miałem dzisiaj kontrole z agencji w sprawie działek które zadeklarowałem w biznesplanie na młodego rolnika i wszystko było by dobrze gdyby nie jedna działka połozona nad sama rzeką która przez wczesniejszego dzierżawce nie była użytkowana i problem polega na tym ze osoby kontrolujące stwierdziły ze tutaj cytat ,,P-0,00 ha bagno,zadrzewiona". Poradzcie w jaki sposób można tą sprawe załatwić?

#25789 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 październik 2015 - 21:49

Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić zmianę i pomniejszyć powierzchnię użytków rolnych we wniosku. Nie spodziewaj się raczej problemów :)

#25790 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 30 październik 2015 - 21:52

a to kiepska kontrola lepiej bys mial gdybys mial działki pomylone i wpisane inaczej uprawy tzn  na działce gdzie ma być pszenica rosla kukurydza i na odwrót  panowie czy 9 arów róznicy miedzy tym to jakis problem będzie i jak jest tolerancja w MR2015

Edytowany przez maniek20, 30 październik 2015 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25791 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 październik 2015 - 22:00

a odwołać sie nie można? Bo zadeklarowałem w biznesplanie ze za premie na młodego rolnika kupie ziemie która własnie dzisiaj kontrolowali razem z ta działka nad ta rzeka która i tak bede urzytkował. tym bardziej nie wiem teraz czy punktów mi nie zabraknie bo miałem tylko 15,5 punkta a działka ma powierzchnie niecały hektar?  :(

#25792 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 30 październik 2015 - 22:02

czy oni sa uczleni na te zakupy ziemi i je kontrolują bo akurat tak samo dzialki do zakupu skontrolowali i co naj lepsze że tylko do dzis kontrolują to chyba będzie lista za niedługo tak powiedzieli panowie od gpsu

Edytowany przez maniek20, 30 październik 2015 - 22:08.

#25793 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 październik 2015 - 22:37

Damiancyk17 odwołać się można zawsze. 

#25794 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 październik 2015 - 22:47

I pewnie tak trzeba bedzie zrobic i się odwołać. Dzięki freetaxi za pomoc :)

#25795 Share Mns-lewy

Mns-lewy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 październik 2015 - 08:26

Umowa dzierżawy gruntów to z tego co wiem to chyba musi być poświadczona przez gminę, a nie tylko kawałek papierku podpisany przeze mnie i tatę bo tak to każdy w przypadku jak by nie dostał dofinansowania to by po prostu wyrzucił umowę jakby jej nigdy nie było. A po za tym czytałem w poprzednich postach, że przy dzierżawie nie dostał punktów za przejęcie gospodarki w całości bo to nie jest trwałe przejęcie tylko na okres 10l

Jako urządzający wystarczy spisać umowę na kolanie z ojcem. Napewno bo ja tak zrobiłem. Dzwoniłem do agencji i sie dowiadywałem. Przy składaniu wniosku rownież bezproblemowo. Dopiero w momencie przejęcia gospodarstwa muszę mieć umowę dzierżawy poświadczoną na 10lat. Jak sie nie dostanę to wycofuje wniosek. Wiec jest obejście aby startować "co roku"

#25796 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 październik 2015 - 08:54

Według mnie to nie jest wyjście z sytuacji. Masz już tytuł prawny. Okres 12 miesięcy już Ci leci. Wycofanie wniosku i zerwanie umowy dzierżawy nie pomoże.

Edytowany przez freetaxi, 31 październik 2015 - 09:04.

#25797 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2015 - 09:04

Geodeta za 500 zł ? zapomnij żeby ci czasem dwójki nie zaśpiewał ceny są kosmiczne niestety.

#25798 Share Michal1988

Michal1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 październik 2015 - 09:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ustalenie granic działki to koszt od 2500zl. przynajmniej u mnie

#25799 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 październik 2015 - 10:43

mam pytanko ile % więcej dopłat dostanie młody rolnik ?

bla bla bla :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25800 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów