Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak byłem 2 tygodnie temu w ARiMR to jeszcze nic nie wiedzieli o nowym naborze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:51
  •  

#2562 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:00

Nie dopuscili mnie.Do wszystkich klas zdalem ale w czwartej klasie mialem poprawke z 1 przedmiotu no i poprawke tez zaliczylem bez problemu, ale do egzaminu juz nie moglem podchodzic no i lipa.Zamierzam zdac ten egzamin i musze sie kiedys wybrac do szkoly do ktorej chodzilem i sie zapisac.A powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc zebym zlozyl ten wniosek na MR i napisal czy zaznaczyl w nim ze zamierzam zdac egzamin?Czy wogole moge sie ubiegac o dotacje na MR nie majac poki co wyksztalcenia technika rolnika?

Jeśli nie zmienią wymogów i będa takie same jak w zeszło rocznym naborze to jak najbardziej możesz uzupełnić wykształcenie i masz na to 3 lata,chyba że coś sie im odwidzi i zmienią wymogi dotyczące uzupełnienia wykształcenia :)

KPK

#2563 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:37

paul190 to jak mam teraz to cofnoc żeby nie kupywac tej ziemi

Zależy co wpisałeś w papierach na MR. Czy za kasę z MR dokupisz brakującą ziemię, czy inne inwestycje? - nie wiem co masz w papierach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2564 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo spawalnictwo motoryzacja

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wpisane na zakup ciągnika oraz reszte na ziemie

#2565 Share arekp_89

arekp_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 00:08

Miałem błąd we wniosku w powierzchni działek, wypełniałem ręcznie i podałem co do m2.
Przypomniałem sobie, fakt wypis będzie potrzebny do wypełnienie PRG W MR.

Arekp_89 powiedz że ojciec chce na emeryture iść:P, a tak poważnie to ja miałem stare wypisy, one są potrzebne do obliczeń więc nie muszą być nowe.

Ale wypisy są na ojca a agencija rząda zarejstrowania dzierżawy czyli ja jestem dzierżawcą a tata właścicielem i nie chcą wydać mi a po zatym jest wszystko ok ;[

#2566 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @xsc jak kończysz technikum to czy tak czy tak masz wykształcenie średnie techniczne. Matura przepustka na studia, egzamin zawodowy daje tytuł technika i tyle. Tak samo jak ukończenie studiów bez podchodzenia do obrony tytułu, daje wykształcenie wyższe, ale bez tytułu.

Wg. tego: http://www.arimr.gov...m-kopiuj-1.html

Ma być kolejny nabór na młodego, ale czy ktoś może wie, czy w czasie tych dwóch tygodni od momentu, kiedy @gm18 się dowiadywał, ukazały się jakieś nowe fakty?

Edytowany przez Profil usunięty, 22 styczeń 2011 - 11:15.

#2567 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 22 styczeń 2011 - 23:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bobek_Farmer
Tylko żeby zdać maturę wystarczy 30 % a egzamin techniczny część praktyczną 75% ,bo nie mówie o teori ponieważ jest to banał 50%.U mnie w byłej klasie tylko ja z kolegą zdaliśmy zawodowy a mature wszyscy którzy podchodzili ,więc nie jest tak kolorowo :D .Dodam że w dzisiejszych czasach łatwiej zdać mature jak egzamin techniczny nie pisze tylko o szkołach rolniczych ale o wszystkich technikach. ;)

#2568 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 02:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No jasne, matura nie jest trudna, gorzej z egzaminem zawodowym.

#2569 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko zależy od przygotowania ... U nas w klasie nauczyciele bardzo się starali żebyśmy zdali egzamin , bo rok wcześniej zdało tylko kilka osób .
Moim zdaniem ktoś kto lubi rolnictwo i ma trochę oleju w głowie bez problemu zda egzamin :) u mnie w klasie kolega miał 96% , a Ja tylko 83 % a zdarzył się przypadek że kompletny głąb i też minimum miał .
Natura to też pikus :P ale Ja się jej bardziej obawiałem niż egzaminu , naszczescie mam komplet czego i wam życzę Ci co mają to przed sobą :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2570 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bobek_Farmer

W sprawie naboru na młodego rolnika 7.40 minuta http://tvp.info/agro...11-1210/3714634
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko nie porównujcie zdawania egzaminu technika rolnika przez "rolnika" do innych zawodów, to jest jednak różnica, my jesteśmy w tym od urodzenia. U mnie w szkole TR zawsze najgorsze klasy pod względem ocen z ogólnych przedmiotów i zachowania, ale zawsze w czołówce jest jeśli chodzi o oceny z przedmiotów zawodowych i bez wyjątku co roku najlepsza w szkole na egzaminie zawodowym, w tym roku klasa fatalna była, a zdawalność zawodowego wyniosła niemal 90%

Ale odchodzimy od tematu, może lepiej wróćmy do premii ;)

#2572 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) robert812
Kolego nie wiem w jakim jesteś wieku ale jak będziesz zdawał oba egzaminy to będziesz miał porównanie .Ja przez ten etap przeszedłem i moge co nieco napisać,może ktoś powie że matma do zdania jest ciężka ale o dziwo maturę z matmy u mnie w klasie wszyscy zdali a egz.praktycznego już nie ,przygotowania były po obu stronach porównywalne. ;)

#2573 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe czy jak mam przyznanego MR w ostatnim naborze i nie złożę wniosku o płatność to czy mogę składać znowu wniosek w następnym naborze. Pytam bo czekam na rozstrzygnięcia w sprawie RS dla ojca

#2574 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobre pytanie, mam podobną sytuacje

#2575 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:00

ciekawe czy jak mam przyznanego MR w ostatnim naborze i nie złożę wniosku o płatność to czy mogę składać znowu wniosek w następnym naborze. Pytam bo czekam na rozstrzygnięcia w sprawie RS dla ojca

po co chesz znow składac jak juz masz MR przyznanego?

jestem w podobnej sytuacji jak wy,
ja mam MR a ojciec na RS sie nie załąpał i teraz czekam z niecierpliwością na jakas ostateczną decyzje na RS i zabieram sie za przepisywanie ziemi.

Edytowany przez tomash, 23 styczeń 2011 - 16:01.

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#2576 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko u mnie jak ojciec nie dostanie RS to z przepisania gospodarstwa nici. a o RS podobno coś będzie wiadomo dopiero koło połowy marca czyli wtedy kiedy przepadnie mi już MR

#2577 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 16:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kopojno
Na załatwienie formalności masz pół roku od wydania decyzji a nie od złożenia wniosku. więc masz chyba trochę więcej czasu niż do połowy marca. Poza tym jak się nie wyrobisz to możesz składać w następnym naborze - przynajmniej tak było do tej pory.

#2578 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2011 - 19:30

tylko u mnie jak ojciec nie dostanie RS to z przepisania gospodarstwa nici. a o RS podobno coś będzie wiadomo dopiero koło połowy marca czyli wtedy kiedy przepadnie mi już MR

jak teraz nie dostanie RS to juz do 2013 nie dostanie
więc tak i tak gosp mozesz przepisac.
a skad wiesz czy w nastenym naborze na MR sie załapiesz jak teraz było tyle chetnych to na bank bedzie podniesiona poprzeczka
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#2579 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) teraz na pewno będzie mało chętnych i jeszcze sporo osób zrzeknie sie bo ojciec nie dostał renty strukturalnejj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 08:23

wpisane na zakup ciągnika oraz reszte na ziemie

Chyba trochę przekombinowałeś. Podejrzewam, że fakturą za sam ciągnik byś udokumentował wydatkowanie tych minimum 52 500 zł z MR. Skocz do OR i popytaj delikatnie. Możesz robić zmiany w założeniach do biznesplanu. Ściemnij, że trudno u Ciebie kupić ziemię, ale masz gościa, który chętnie Ci da w dzierżawę te parę ha i będziesz mógł spełnić warunek osiągnięcia odpowiedniej wielkości gospodarstwa - a kasę będziesz chciał wydać na jakieś tam maszyny. Będziesz musiał napisać podanie z prośbą o zmianę założeń w BP do dyrektora lub kierownika wydziału inwestycji w OR i w tym dokumencie logicznie te zmiany opisać i umotywować. Dlatego proponuję spacer do OR i popytać (u źródła) pracowników jak to najlepiej zrobić - bo jest taka możliwość.