Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#25701 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 26 październik 2015 - 18:53

Nie. Rozporządzenia regulują terminy naborów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:45
  •  

#25702 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:26

Wszystkie przejęcia, które do tej pory robiłem dało się przejąć. Jak będzie w Twoim przypadku to okaże się jak złożysz podanie.

Tez jestem w podobnej sytuacji w biurze regionalnym twierdzili tak ze dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji z młodego rolnika napisać takie podanie o prośbę na przeniesienie zobowiązań wówczas oni w takich przypadkach wydaj pozytywną opinię inaczej trzeba było by uzasadnić dlaczego ojciec chce przełożyć zobowiązania np z powodu zlego stanu zdrowia. Jak u twoich klientów to wygladalo ? I jak długo czeka sie na taka odpowiedz ?

#25703 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:31

Podanie możesz już teraz wysłać. Przyślą Ci pismo z listą załączników, etc. Tak jak napisałem wcześniej, że nie miałem przeszkód z przejęciem zobowiązań. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#25704 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 26 październik 2015 - 21:51

Czyli z tego co powiadasz jest szansa. a ja chce z ojcem jeszcze czekać dwa lata aż zejdzie modernizacja z 2012roku. Mailowałem wcześniej do Warszawy, telefonowałem dwa razy do Agdencji i powiedzieli że tylko i wyłącznie w wyjątowych sytuacjach mogę przejąć zobowiąznia, tj. stan zdrowia bo inaczej jak pracownik agencji powiedział. ''proszę Pana to jest wyłudzanie pieniędzy''. Pracownik odr również wysyłał pismo i dostał odmowe. Także ja już nie wiem, chyba trzeba na odpowiedniego pracownika trafić.

#25705 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2015 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy miał ktoś kontrolę bez wcześniejszego powiadomienia czy zawsze muszą wcześnie powiadomić o kontroli ?

#25706 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 październik 2015 - 10:20

A miałeś podany jakiś numer telefonu we wniosku do siebie?

#25707 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2015 - 11:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Miałem. Nikt nie dzwonił ale słyszałem że w mojej okolicy maja być kontrolę więc się zastanawia czy mogą do mnie niespodziewanie wpaść. Kolejną sprawą jakby zadzownili to czy muszę być w domu wtedy kiedy chcą czy mogę ustalić sobie termin kontroli np za kilka dni ( studia dzienne i nie zawsze mam czas tzn często poza domem jetem)

#25708 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 październik 2015 - 11:14

W PROW 2007-2013 przepisy mówią, że jeśli chodzi o "Ułatwianie startu młodym rolnikom" musisz być poinformowany o kontroli bodajże minimum 24 godziny przed rozpoczęciem czynności. 

#25709 Share Vinsar

Vinsar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 październik 2015 - 11:18

W PROW 2007-2013 przepisy mówią, że jeśli chodzi o "Ułatwianie startu młodym rolnikom" musisz być poinformowany o kontroli bodajże minimum 24 godziny przed rozpoczęciem czynności. 

jak u mnie byli na kontroli to był telefon dwa dni wcześniej, ale po tygodniu przyjechali bo zapomnieli mi dać jeden papier po kontrolny - ale wtedy już nie dzwonili 

#25710 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 październik 2015 - 11:19

Co do tych 24 godzin nie jestem pewny na 100 %. Ale poinformować muszą. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25711 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2015 - 12:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeszcze zapytam jak to wygląda w praktyce z pomiarami działek. Mam z nimi jeździć i pokazywać im każda działkę a oni mierzą ją GPS em ? Moje niewielkie gospodarstwo (koło średniej krajowej) składa się z kilkudziesięciu działek czego większość to takie kilkuarowe łąki, czasem oddalone kilkanaście km od siedziby gosp. Będą chcieli je oglądać i mierzyć ? Ciekawe czy nie wyjdą cyrki z granicami bo z tego co wiem są czasem nieźle przesuniecia granic

#25712 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 27 październik 2015 - 12:50

u mnie facet który prowadzi mój wniosek mówił że kontrola będzie odnośnie dwóch działek bo coś tam ale nie mówił czy powiadamiają czy tylko wjeżdżają mierzą i nara. Nowy nabór

#25713 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 październik 2015 - 12:53

Jeśli chodzi o nowy nabór kontrola jest w przypadku niezgodności z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie. 

#25714 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 27 październik 2015 - 14:27

dokładnie tak mówił że obszar z zasiewami się nie zgadza

#25715 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 październik 2015 - 14:30

Ewentualnie jeśli działki nie były zgłaszane do dopłat. 

#25716 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 październik 2015 - 16:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie przejolem gospodarstwo po rodzicach. Pracuje zawodowo czyli jestem na zusie. Czy moge skorzystac z jakies pomocy z prow?

#25717 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 27 październik 2015 - 17:00

Panowie przejolem gospodarstwo po rodzicach. Pracuje zawodowo czyli jestem na zusie. Czy moge skorzystac z jakies pomocy z prow?

A chcesz byc rolnikiem czy nachapac sie darmowej kasiory ? ..........

Edytowany przez andrewk, 27 październik 2015 - 17:21.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#25718 Share Toro

Toro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 październik 2015 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kurczę, panowie miejcie troche godności i samozaparcia. Przeciez ogrom informacji mozna wyczytac ze strony agencji, ministerstwa, z rozporzadzenia. To nie jest wiedza tajemna. Nie chce się poszukac informacji, to jak bedzie się chciało prowadzić gospodarstwo?...
U mnie kontrola byla wczoraj. Przyjechala niezapowiedziana, juz po dokonaniu ogledzin jednej z zadeklarowanych działek. Para kontrolerow bardzo mila, po ludzku podchodzaca do tematu. Protokol i oswiadczenie podpisane. Ogolnie bez problemow.

#25719 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2015 - 18:02

Czyli z tego co powiadasz jest szansa. a ja chce z ojcem jeszcze czekać dwa lata aż zejdzie modernizacja z 2012roku. Mailowałem wcześniej do Warszawy, telefonowałem dwa razy do Agdencji i powiedzieli że tylko i wyłącznie w wyjątowych sytuacjach mogę przejąć zobowiąznia, tj. stan zdrowia bo inaczej jak pracownik agencji powiedział. ''proszę Pana to jest wyłudzanie pieniędzy''. Pracownik odr również wysyłał pismo i dostał odmowe. Także ja już nie wiem, chyba trzeba na odpowiedniego pracownika trafić.

Mi tez podobnie powiedzieli ze tylko w poważniejszych sprawach dają taka zgode ale w przypadku gdy jest decyzja z młodego rolnika to nie robią problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25720 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 październik 2015 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po to jest forum. Jesli by sie nalezalo to czemu nie? A wy co tacy nerwowi z waszej kasy to idzie.