Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:53

ja na podstawowe narzedzie pracy rolnika czyli na ciągnik :P a kolega na co?

mam takie pytanie o premie MR mogą sie ubiegać osoby planujące przejecie gospodarstwa a mogą sie ubiegać osoby planujące wydzierżawić urzytki orne np.10 lat???

Jeśli są to grunty dzierżawione przez dłuższy okres czasu nie wiem dokładnie ile ale coś mi się wydaje ze przez 5 albo 10 lat minimum i dzierżawa ta jest udokumentowana notarialnie oraz gdy są to grunty np. Agencji lub Skarbu państwa. Byś musiał się dokładnie dowiedzieć bo ja sam nie wiem jak to wygląda w 100%

do tych co skladali wnioski w 2010
macie wpisaną w akt sluzebnosc osobista czy cos podobnego?

Nie wiem czy ci o to chodzi ale spróbuje wytłumaczyć jeśli nie wiesz co to jest
To od ciebie zależy czy będziesz miał służebności wpisane czy nie, jeśli chodzi o nowe to np. dotyczące tego ze ktoś będzie mógł się poruszać po twoim gospodarstwie bez żadnych przeszkód do końca życia. Jeżeli już są jakieś wpisane służebności do tego odnoszące się lub czegoś innego to jeżeli chcesz je wycofać to te osoby muszą się zgłosić do notariusza aby je osobiście wycofać lub jeżeli już nie żyją to należy dostarczyć akt zgonu.

Edytowany przez Krzysiek89, 20 styczeń 2011 - 23:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:11
  •  

#2542 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to wiem ale chodzi mi o to ze jako MR musze byc wlascicielem a nie wspolwlascicielem lecz sluzebnosc nie jest prawam wlasnosci lecz wpisem w ksiedze na podstawie prawa wlasnosci czy jakos tak...

juz moi znajomi napisali pismo do Warszawy w tej sprawie

Edytowany przez przemol87, 20 styczeń 2011 - 23:43.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2543 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 10:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @krzysiek89 po co sie udzielasz jak dwa razy napisales, ze nie wiesz? Posty nabijasz?
Ja bym to uznal jakos SPAM i wyprocetnowal

Wracajac, do tych kwalifikacji- kilkadziesiat stron temu stanelo, ze wystarczy samo ukonczenie szkoly, potwierdzeniem tego byly odpowiedzi na listy przyszlych beneficjentow, ktorych jest napisane, ze nie jest potrzebny POTWIERDZONY tytul kwalifikacyjny ( zdany egz. zawodowy). Po ukonczeniu szkoly, ma sie tytul tech rol.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2544 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) xcs napisał ,,Po ukonczeniu szkoly, ma sie tytul tech rol. ,,
Aaaa to ciekawe bo jakoś wydawało mi się, że ukonczenie szkoly rolniczej daje średnie wykształcenie o profilu rolniczym.
Hehe to po co jest egzamina na technika rolnika po ukończeniu szkoły, skoro każdy kto zaliczy 4 klasy ma ten tytuł???? I napewno same ukończenie technikum nikomu żadnego tytułu nie daje !!!

Edytowany przez KARGO, 21 styczeń 2011 - 11:01.

#2545 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 styczeń 2011 - 11:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To trochę nie sprawiedliwe że nie musowo zdać egzaminu zawodowego , wogóle po co go wymyślili skoro nie jest wymagany przy składaniu wniosku na MR ...
P.s. Prze chwilą w agrobiznesie mówili że nabór na MR odbędzie się w marcu , ale nie powiedzieli dokładnie kiedy , tylko że chcą to przeprowadzić w marcu (nie wiadomo czy im się uda )
Nie wiem jak wy ale mi MR spędza sen z powiek ;)

Edytowany przez pawlus224, 21 styczeń 2011 - 12:34.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2546 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ukończenie technikum rolniczego bez zdania egzaminu zawodowego na pewno nie daje tytułu technika rolnika! Na zakończenie samej szkoły dostajesz normalne świadectwo ukończenia szkoły, aby otrzymać dyplom technika rolnika musisz zdać egz. zawodowy. Nawet na logikę wziąć to się dojdzie.
Nie wiem jak to jest przy MR-czy jest potrzebny czy nie, z tego co słyszałem to brak uzupełniać wykształcenie do rolniczego jeśli takiego się nie ma(zaznaczam że tylko to słyszałem), mówił mi to kolega który brał MR i ma niezaliczony egz zawodowy. Mówił że musi zdać ten egzamin bo inaczej lipa.

Właśnie ktoś się orientuje czy zasady przy tegorocznym naborze będą jak ostatnio czy coś się zmienia?
I jeszcze jedno pytanko mam-jak ruszy MR tata mi przekazuje część gospodarstwa i zwierzęta, jednak działkę z budynkami chce sobie zostawić, nie będzie problemu abym miał siedzibę stada w budynkach leżących na działce nie swojej tylko taty?

Edytowany przez versus, 21 styczeń 2011 - 13:21.

#2547 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @xsc
Bo może chociaż w małym stopniu komuś pomogę się mniej więcej zorientować w tym temacie..

#2548 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zacytuje

[# wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
# tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-leni staż pracy w rolnictwie

Dlaczego LUB?

Egzamin zawodowy jest to tylko POTWIERDZENIEM kwalifikacji... samo ukonczenie daje ci ten tylul bez potwierdzenia kwalifikacji.

Edytowany przez xsc, 21 styczeń 2011 - 15:12.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2549 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wzruszam po niedzieli do agencji , lepiej za wcześno niż by za późno się za to brać ...
Panowie a wnioski na MR skałada się do oddziału powiatowego arimr czy wojewódzkiego ?

#2550 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 16:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do wojewódzkiego przynajmniej w ostatnim naborze tak było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wnioski zarówno o przyznanie premii MR jak i wnioski o płatność MR składa się w Wojewódzkim oddziale ARiMR.

#2552 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 17:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @xsc - może bez tego i jest wykształcenie "średnie zawodowe", na pewno nie możesz nazwać siebie technikiem jeśli ukończysz technikum ale nie zdasz egzaminu.

@pawlus224 daj znać co ciekawego tam się dowiesz, ja dzwoniłem do znajomego z ARiMR to mówił że oni nic nie wiedzą o nowym naborze, to póki co są plany ;)

#2553 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo spawalnictwo motoryzacja

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też na ciągnik może białorus 820 jeszcze mysle jaki wybrac szukam dobrego dilera tej firmy w moim regionie prosze doradcie mi Kolego raczej gospodarswo lepiej na to patrzą a jak ci braknie do średniej krajowej to wtedy ta dzierżawa ale tylko od skarbu panstwa

#2554 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tomal17 - można też dzierżawy od osób prywatnych - później zmienili, aby więcej MR mogło spełniać ten warunek.

#2555 Share wiwaldi

wiwaldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o co chodzi z ta sluzebnoscia bo ja ostatnio slyszalem cos takiego za biorac MR i inne dotacje podpisujesz ze bede mogl zarzadzac swoim gospodarstwem do konca zycia lecz po smierci jest to wlasnosc ARiMR.czy jest cos takiego????

#2556 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:49

Ale nie dopuścili Cię do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe ? Nie możliwe ;)
chyba że nie zdałęś do ostatniej kasy ?
Ja tu widzę dwa rozwiązania albo idziesz zaocznie / eksternistycznie / wieczorowo robisz technika rolnika albo podchodzisz do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe (jak dobrze pamiętam to można chyba 3 razy )
tak jak kolega wyżej pisze od złożenia wniosku masz 3lata na uzupełnienie wykształcenia .

Nie dopuscili mnie.Do wszystkich klas zdalem ale w czwartej klasie mialem poprawke z 1 przedmiotu no i poprawke tez zaliczylem bez problemu, ale do egzaminu juz nie moglem podchodzic no i lipa.Zamierzam zdac ten egzamin i musze sie kiedys wybrac do szkoly do ktorej chodzilem i sie zapisac.A powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc zebym zlozyl ten wniosek na MR i napisal czy zaznaczyl w nim ze zamierzam zdac egzamin?Czy wogole moge sie ubiegac o dotacje na MR nie majac poki co wyksztalcenia technika rolnika?

#2557 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) paul190 to jak mam teraz to cofnoc żeby nie kupywac tej ziemi

#2558 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Versus - dam znać jak tylko dowiem się coś konkretnego . Chyba samych informacji powinni mi udzielić i w powiatowym arimr ?

@tomal - na ilu hektarowe gospodarstwo planujesz ten ciągnik ?
@chalenger - możesz składać wniosek w tym naborze .

Czyli panowie z lubelskiego widzimy się na składaniu wniosków w Elizówce :D

#2559 Share tomal17

tomal17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) narazie na 15 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jesli moge to po niedzieli sie brykne do ARiMR po wiecej szczegolow.Mysle ze cos sie dowiem.