Polecane posty

robi57362    2345

Jezeli bp wyslalo na warszawe to mi mowili ze do dwóch tygodni sie czeka ale moje biuro wczoraj powiedzialo mi ze moj wysla 2 lutego a skladalem 4 października


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Witam. Postów całe mnóstwo ale wręcz niemożliwe jest znalezienie odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem na ZUSie i chce zlozyc wniosek na MR.  Na KRUS mam przejść wtedy gdy dostane info że sie zalapalem na program czy może na KRUS musze przejsc w chwili skladania wniosku? 

 

I drugie pytanie - macie kogoś rzetelnego i sprawdzonego kto pomaga w ubieganiu się o  dofinansowanie MR?. Woj Dolnośląskie i Opolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o czymś takim że teraz agencja będzie robić kontrole wszystkim młodym rolnikom i gospodarstwom rolnym istniejącym poniżej niż 5 lat? Prawda czy tylko plotka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko co będą kontrolować niech przyjadą to chociaż mi nowe działki zmierzą i na coś się chociaż przydadzą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Ja w poniedziałek miałem kontrol z MR. Nabór 2016 a jeszcze kasy Nie dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Ja w poniedziałek miałem kontrol z MR. Nabór 2016 a jeszcze kasy Nie dostałem

A co dokładnie kontrolowali? Rozumiem że wniosek o płatność już złożyłeś? Ja kontrole miałem jeszcze przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Wniosek złożony. Kontrolowali wszystko,działki, maszyny, bydło, ewidencje, faktury . To co miałeś wpisane w biznes planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Potrzebuje pomocy otóż chodzi o to że we wniosku zadeklarowałem że udział zbóż nie przekroczy 50% czy 60 Ale mniejsza z tym, czy jeśli teraz mam dzierżawę krótkoterminowa to mogę składać na nią wniosek na dopłaty czy lepiej żeby właściciel składał bo wtedy udział zbóż będzie już wyższy niż te 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Wniosek złożony. Kontrolowali wszystko,działki, maszyny, bydło, ewidencje, faktury . To co miałeś wpisane w biznes planie.

jak to jest z kontrolą tych maszyn? jak wpisałem w biznesplanie środki transportu tj. ciągniki które były zarejestrowane na rodziców to teraz muszą być na mnie przerejestrowane? czy tylko powierzchownie na to patrzą? 

 

dziś przyszedł przelew 80tys wniosek o płatność składany pod koniec listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś przyszło mi pismo z arimr odnośnie złożonych przeze mnie faktur i w punkcie 1

proszę o dostarczenie szczegółowej specyfikacji (producent,wyposażenie dodatkowe)na zakupiony śrutownik bijakowy ssąco tłoczący.

brak szczegółowej specyfikacji uniemożliwia prawidłową weryfikacje ceny zakupionego towaru 

miał ktoś z was podobną sytuację? co im teraz zawieść ofertę od dilera czy co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś przyszło mi pismo z arimr odnośnie złożonych przeze mnie faktur i w punkcie 1

proszę o dostarczenie szczegółowej specyfikacji (producent,wyposażenie dodatkowe)na zakupiony śrutownik bijakowy ssąco tłoczący.

brak szczegółowej specyfikacji uniemożliwia prawidłową weryfikacje ceny zakupionego towaru 

miał ktoś z was podobną sytuację? co im teraz zawieść ofertę od dilera czy co 

kolego poprostu za drogo im sie wydaje i dlatego sprawdzają czy nie drożej jak cena katalogowa ale dziwię się że nie masz wszystkich dodatków wpisanych w specyfikację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na fakturze jest napisane tylko jaki model jaka moc i rok produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ten co robił te fakturę to tylko mu pogratulować myślenia jak to jest normale że wszystkie dodatki muszą być wpisane bo na  łyso może kosztować o połowę mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Galoni a zapowiedzieli Ci się z tą wizyta czy wbili na kontrolę bez pytania licząc, że Ciebie zastaną w danej godzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kwietniowego (2017r) naboru na młodego rolnika, pytanie jest odnośnie tego czy jest możliwość złożenia wniosku z dwoma hektarami które byłyby moja własnościa a reszta ha były by to dzierżawy lecz nie od agencji tylko od potencjalnego "Kowalskiego" z góry dziękuję za odpowiedz

Edytowano przez bartek777994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2137    0

Mam pytanie odnośnie kwietniowego (2017r) naboru na młodego rolnika, pytanie jest odnośnie tego czy jest możliwość złożenia wniosku z dwoma hektarami które byłyby moja własnościa a reszta ha były by to dzierżawy lecz nie od agencji tylko od potencjalnego "Kowalskiego" z góry dziękuję za odpowiedz

 

Czy tak ciężko wziąć i przeczytać rozporządzenie? tam wszystko jest opisane, a czytanie na prawdę nie boli...

Musisz mieć min 70% powierzchni gospodarstwa na własność. na samych dzierżawach nie pojedziesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam .  Czy jeżeli jeszcze nie dostałem przelewu Na młodego Rolnika to czy mogę wczesniej zakupić maszyny za własne środki ? 

 

Wniosek o płatność złożyłem tydzień temu .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wiecie może  co  grozi  za   rozbieżności   przekraczające dopuszczalne 30% w strukturze zasiewów  produkcji roślinnej 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Pytanie do młodych rolników z naborów 2015 i 2016. Po jakim czasie od dnia złożenia wniosku o płatność I raty mieliście kontrole? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj