Polecane posty

Agat94    0

Dzwoniłem dzisiaj do BP w trochę innej sprawie ale przy okazji dostałem informacje, że wszystkie wnioski ( mój z 2015 również) do końca miesiąca wędrują do OR.

 

 

Byłam w środę w BP i składałam wniosek o wypłatę pierwszej części pieniędzy z naboru 2016. Od kierownika biura oraz w kancelarii usłyszałam że wszystko zostaje u nich a tylko nowe idą do OR. Nie wiem jak jest u Ciebie ale moje BP ( Płońsk) podobno ma tak mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Już chyba wolałem jak wszystko było w biurze powiatowym, blisko, znajome twarze. Do mojego OR mam 150km...

 

Panowie jak to w końcu jest z cenami maszyn? Było tutaj kilka razy to pytanie ale chyba nikt na nie nie odpowiedział. Jeśli zadeklarowałem w biznesplanie, że w sumie zapłacę 75 tysięcy za maszyny, a teraz mogę je kupić za  około 3 tysiące mniej w sumie (po 500 zł taniej za 2 z nich i około 2 tysiace mniej za trzecią) to muszę robić zmiany w biznesplanie, czy nie? Wydam wymagane 70 tysięcy na środki trwale tak czy inaczej. Za maszyny nie miałem żadnych punktów. 

Można wszystko zmieniać w biznesplanie tyle że trzeba pisać podanie do kierownika agencji z prośbą o zmianę ale też nie są to ceny bardzo odbiegające od podanych i nie wiem czy dobrze myślę ale dealer wystawiłby ceny takie jak masz podane na fakturze i oddał ten rabat do ręki czy tam na konto . współczuję że tak daleko musisz jechać nawet i za byle podpisem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

@shaun nie składałeś wniosku na działkę którą masz na urządzanie? No mnie to jasna k**wa strzeli, rozumiem gdybym złożył jednocześnie ja jako dzierżawca i ojciec, właściciel gruntu, wtedy rozumiem że mogło by to być wyłudzenie ale finalnie nikt nie złożył dopłat na daną działkę :) Może dla tego że prowadząca wniosek jest delikatnie ujmując niezbyt rozgarnięta.

Heja, tak, ja nie skladalem, mamuśka złożyła i wszystko git. Nie ma tu żadnej ściemy. Gdybyś miał jakieś pytania, podbij na priv, bo tu nie ma sensu. h*j d*pa kamieni kupa w tym topie.

Poza tym, nie wiem jak Twoja osoba prowadząca jest kumata. Mój wniosek prowadzi człowiek, z którym bardzo bliska mi osoba jest na "Ty" to też to inaczej wygląda.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrlubelskie    0

Byłam w środę w BP i składałam wniosek o wypłatę pierwszej części pieniędzy z naboru 2016. Od kierownika biura oraz w kancelarii usłyszałam że wszystko zostaje u nich a tylko nowe idą do OR. Nie wiem jak jest u Ciebie ale moje BP ( Płońsk) podobno ma tak mieć.

 

Sama widzisz, co biuro to inne wytyczne i informacje. Totalna paranoja i burdel!

Edytowano przez mrlubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

w inewstycji mialem ladowarke przegubowa teraz chcialbym zmienic marke model i zmieni sie cena parametry maszyny zostana te same, z zakupem musze czekac az agencja przysle pismo akceptujace zmiane? czy moge ja kupic nie czekajac na pismo od nich po wplynieciu 80tys, okazje mam kupic popokazowke  stad moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Chcę w poniedziałek lub wtorek złożyć zmiany do BP. Pismo pisać jeszcze do kierownika powiatowej Agencji?
I jak to jest z tym wykreslaniem szkoleń, nie robią problemów?

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

I co piszecie we wniosku o zmianę, chcąc wykreślić szkolenia? Chodzi mi bardziej o uzasadnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Trzeba udokumentować 70% czyli 70 tyś brutto A resztę 30% można przeznaczyć na aktywa obrotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

To dlaczego pierwsza transza jest 80 tyś? to za 30 tysi nie można kupić sobie Tuarega? :-)

 


A jeszcze mam pytanie.... Gość który mi robił wniosek nawymyślał jakieś szkolenia, plany nawozowe i siew wysokobiałkowych... Po co mi tyle zobowiązań? Można z tego zrezygnować? miałem 18 punktów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Ciekawe czy jak w następnym tygodniu złoże wniosek ze Starego naboru 2016 to szybciej rozpatrza bo w lutym kończy się 9 miesięcy od dostania decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Są gdzieś dostępne listy rankingowe wraz z punktacją? Ciekawi mnie ile trzeba mieć punktów, żeby się załapać na premie. Szukałem ale nic nie nie znalazłem. Ile sami mieliście punktów i z którego województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

To mnie się wydaje,że możesz składać papiery w najbliższym naborze

Tylko dlaczego nie mogłeś skorzystać z premii MR 2015?

 

Pewne kwestie związane z przejęciem gruntów, chyba, ze da radę przedłużyć 9 miesięczny termin na złożenie wniosku o płatność w MR to może się bym  wyrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś dostalem list z BP z informacją że wszystko idzię do BR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Wniosek o wyplate zlozylem 4 pazdziernika mowili do konca miesiaca i wysla go dalej a dzisiah telefon ze zle zlozylem . No kuzwa pol godziny go przegladali a to raptem chyba 2 kartki . Myslalem ze uda mi sie na jesien cos kupic i prubowac w polu a teraz nie wiem czy na wiosne zdaze . Nabbor 15


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj