Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#25321 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 październik 2015 - 20:09

Mam pytanie: wziąłem MR w 2014 - produkcja roślinna. Ojciec przechodzi na emeryture i wydzierżawił mi na 10 lat budynki które miałem w użyczeniu + oborę. Chwilowo prowadzi nadal produkcję mleka w tej oborze ale chcę przejąć na dniach stado. Czy agencja się przyczepi jak wyślę im biznesplan, umowe dzierżawy na 10 lat i podanie o zatwierdzenie zmian? Wiem że były sytuacje kiedy agencja przychylała się gdy stawiano ją przed faktem dokonanym.

Nie będzie problemu- nie ma wpływu na ogólne zobowiązania tj. spadek ESU, a jego wzrost. Gorzej by było jak by było odwrotnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:53
  •  

#25322 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 06 październik 2015 - 20:49

Ale ma zmianę profilu produkcji więc musi być zmiana do wniosku i podanie. Bez problemu zaakceptują.

#25323 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 06 październik 2015 - 21:21

Dzięki za informacje :) A wiecie może co trzeba za dokumenty mieć żeby produkcje mleka przejąć? Stado przepisać w agencji ale co jeszcze?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#25324 Share Pawel29

Pawel29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 06 październik 2015 - 22:50

Czy dobrze rozumiem że mimo tego że przejąłem w tym roku w maju gospodarstwo złożyłem wniosek o dopłaty i skorzystałem z kredytu preferencyjnego na zakup ziemi dofinansowanego przez agencję co oznaczało że od maja prowadzę gospodarstwo jako główny kierujący i według tych wszystkich rozporządzeń taki stan rzeczy eliminuje mnie z możliwości ubiegania się o premię MR. To według tego rozporządzenia wynika że jednak mogłem złożyć wniosek na młodego rolnika, tylko powiedzcie mi jak miałem to zrobić i gdzie skoro w moim OR parę dni przed naborem byłem się dowiedzieć czy na pewno nie mogę składać wniosku to usłyszałem że mojego wniosku nawet nie przyjmą, bo nie dość że złożyłem o dopłaty to co jest jeszcze ważniejsze skorzystałem z kredytu preferencyjnego przez co już kieruję gospodarstwem i nie mam najmniejszych szans na premię, ponadto w czasie trwania naboru również rozmawiałem z pracownikiem agencji i znowu mi mówił że nie mam szans na złożenie dokumentów przez dopłaty i kredyt. W takim razie jak miałem złożyć wniosek o młodego rolnika skoro te tłumany w agencji nic nie wiedzą o rozporządzeniach w sprawie tak ważnych wydarzeń jak nabór na MR. Nawet teraz 28.09 jak składałem wniosek suszowy to rozmawiałem z pracownikiem o tym naborze to nawet wtedy mówił że nie mógłbym wogóle złożyć wniosku na MR przez dopłaty i kredyt. To kiedy w tej agencji mają zamiar dowiedzieć się o tak ważnych rozporządzeniach ile już czasu po naborze a oni dalej nie wiedzą jakie były zasady przyjmowania wniosków. Śmiech na sali z tą agencją i z kompetencjami pracowników.

#25325 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 07 październik 2015 - 06:06

Też mogłeś się kolego naszykować i sprawdzać info. Informacje na temat tego, że kierujący będą mogli składać wnioski na MR były w obiegu od 10 sierpnia. Pisałem o tym tu na forum oraz na swojej stronie. 

#25326 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 07 październik 2015 - 07:29

Dzięki za informacje :) A wiecie może co trzeba za dokumenty mieć żeby produkcje mleka przejąć? Stado przepisać w agencji ale co jeszcze?

Przemieszczenie stada, numer siedziby stada, inspekcja weterynaryjna (badania wolne od chorób, numer paszowy), badania sanepidowskie no i w spółdzielni mleczarskiej umowa itd.

#25327 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 październik 2015 - 08:13

Czy dobrze rozumiem że mimo tego że przejąłem w tym roku w maju gospodarstwo złożyłem wniosek o dopłaty i skorzystałem z kredytu preferencyjnego na zakup ziemi dofinansowanego przez agencję co oznaczało że od maja prowadzę gospodarstwo jako główny kierujący i według tych wszystkich rozporządzeń taki stan rzeczy eliminuje mnie z możliwości ubiegania się o premię MR. To według tego rozporządzenia wynika że jednak mogłem złożyć wniosek na młodego rolnika, tylko powiedzcie mi jak miałem to zrobić i gdzie skoro w moim OR parę dni przed naborem byłem się dowiedzieć czy na pewno nie mogę składać wniosku to usłyszałem że mojego wniosku nawet nie przyjmą, bo nie dość że złożyłem o dopłaty to co jest jeszcze ważniejsze skorzystałem z kredytu preferencyjnego przez co już kieruję gospodarstwem i nie mam najmniejszych szans na premię, ponadto w czasie trwania naboru również rozmawiałem z pracownikiem agencji i znowu mi mówił że nie mam szans na złożenie dokumentów przez dopłaty i kredyt. W takim razie jak miałem złożyć wniosek o młodego rolnika skoro te tłumany w agencji nic nie wiedzą o rozporządzeniach w sprawie tak ważnych wydarzeń jak nabór na MR. Nawet teraz 28.09 jak składałem wniosek suszowy to rozmawiałem z pracownikiem o tym naborze to nawet wtedy mówił że nie mógłbym wogóle złożyć wniosku na MR przez dopłaty i kredyt. To kiedy w tej agencji mają zamiar dowiedzieć się o tak ważnych rozporządzeniach ile już czasu po naborze a oni dalej nie wiedzą jakie były zasady przyjmowania wniosków. Śmiech na sali z tą agencją i z kompetencjami pracowników.

Nie rozumiem Twojego żalu, przecież na stronie arimr, minrol, RCL, na tym forum czy w agrobiznesie takie informacje były już dawno podawane. Chyba nie było problemu z odnalezieniem tego.

#25328 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 07 październik 2015 - 15:34

Pawel29 to pozwij ich do sądu o sumę premii MR.

a faktycznie dobrych kilka dni przed zakończeniem naboru informacje przynajmniej na arimr były, trzeba było po prostu na bieżąco zaglądać, pracownicy agencji to inna bajka, oni teoretycznie powinni być najlepiej poinformowani ale jak co do czego to bardzo różnie to bywa... często mają mniej pojęcia od "szarego Kowalskiego".

#25329 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 październik 2015 - 17:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Żeby pozwać ich do sądu to musiałby mieć dowód czyli np na piśmie że mu nie przyjmą wniosku. Teraz w żaden sposób nie udowodni że taka sytuacja miała miejsce. Co innego jakby miał papier...

#25330 Share krzysiekrolnik12

krzysiekrolnik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:00

Witam Panowie, ostatnio wysłałem zmianę do wniosku i dzięki niekompetentnej Pani która mi ją robiła dziś miałem telefon z agencji w jakim celu przysłałem im ten list a chodzi o to że ta Pani nie wiedziała co zaznaczyć na pierwszej stronie czy zmianę czy korektę.. i powiedziała mi żebym wysłał dwie kartki jedną taką drugą taką. Nie wiem czy za to będę miał z tym jakieś komplikację....? A no i jeszcze mi mówiła że potrzebne jest podanie. Ktoś wie jak napisać te podanie? Bo już nie mam ochoty jechać do tej kobiety....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25331 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:13

W instrukcji jest informacja, że korektę zaznaczasz gdy wzywa Cię do tego Agencja. Zmianę robisz sam z siebie.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#25332 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:27

Dobrze rozumiem że jeżeli rozbieżność struktura zasiewów w moim gospodarstwie w tum co podałem w biznesplanie tym co jest faktycznie nie przekracza 30 procent to nie muszę tego nigdzie zgłaszać?

Wczoraj dostałe wezwanie do złożenia zmian bo się numer telefonu we wniosku o płatność nie zgadzał z tym co wpisałem w wniosku o pomoc co się składało w 2014 roku, oraz że muszę jeszcze dosłać wypisy gruntów .

#25333 Share Lukas210

Lukas210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2015 - 20:41

Witam jeśli w roku bazowym mam 5,63 esu i w docelowym też takie samo to czy pomiędzy tymi latami esu może być niższe czy musi cały czas być na tym samym poziomie?

#25334 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 październik 2015 - 21:39

Mi w Warszawie powiedzieli, że ESU nie może być niższe niż 4, Ja mam 11 ESU i powiedzieli, że jak nawet spadnie do 8 to nie będzie problemu. Trochę się z nim pospierałem co do tej kwestii i poszedł do kogoś się dowiedzieć dokładnie i stwierdził, że miał rację i że ESU może spaść obu nie niżej niż 4 ESU. 

#25335 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 październik 2015 - 07:10

Jeżeli chodzi o ESU to:

a.) w przypadku nieosiągnięcia nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie równej co najmniej 4 ESU – zwrotowi podlega 100% kwoty pomocy,

b.)w przypadku osiągnięcia nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie równej co najmniej 4 ESU, jednak mniejszej niż wartość nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy – zwrotowi podlega:

– 5% kwoty pomocy – jeżeli wartość nadwyżki bezpośredniej zmniejszyła się o 25% do 50% w stosunku do wartości nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy,

– 10% kwoty pomocy – jeżeli wartość nadwyżki bezpośredniej zmniejszyła się o więcej niż 50% do 75% w stosunku do wartości nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy,

– 25% kwoty pomocy – jeżeli wartość nadwyżki bezpośredniej zmniejszyła się o więcej niż 75% w stosunku do wartości nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy.”;

Edytowany przez macin87, 08 październik 2015 - 07:12.

#25336 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 październik 2015 - 07:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mnie o wypisy gruntow nie prosili. A przed wyplata dadza znac ? Bo jakies 2 tygodnie temu jak juz mialem papierki zlozone dzwonili do mnie z Biura Wsparcia Inwestycyjnego ale nie odebralem i nazajutrz oddzwonilem to sekretarka powiedziala ze jak naczelnik bedzie cos chcial to zadzwoni jeszcze raz i narazie cisza... zadnego maila ani pisma w sumie to nie wiem czego chcial moze jakas poprawka lub uzupelnienie ale juz wiecej nie zadzwonil... jak myslicie w jakiej sprawie mogl dzwonic ?

#25337 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 08 październik 2015 - 07:51

A skąd kolego my możemy wiedzieć w jakiej sprawie do Ciebie dzwonili z BWI? Do tej pory jak dzwonili to było coś nie tak. Przed wypłatą nie informują.

#25338 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 październik 2015 - 09:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chodzi mi raczej w jakich sprawach dzwonili do Was z BWI czy jakies uzupelnienia badz korekty ? Czy raczej cos takiego dostaje sie listownie... poprostu dziwie sie ze od tamtej pory nikt ponownie nie dzwonil

Edytowany przez MateuszNoco, 08 październik 2015 - 09:50.

#25339 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 08 październik 2015 - 09:52

Zazwyczaj jak dzwonili to był problem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25340 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 październik 2015 - 10:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tez tak mysle tylko ja oddzwanialem ale sekretarka mnie zbyla i mowila ze jak naczelnik cos chce to zadzwoni i nie wiem czy czekac czy moze wybrac sie do nich osobiscie...
Dzwonilem , gosc powiedzial ze nie wie nic ale sprawa jest zamknieta bo 29 wrzesnia wniosek poszedl do warszawy i tylko czekac na kase, moze jakas blachostka albo pomylka