Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#25061 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 07:02

ja tez zlozylem na mr 2015 11.09 i cisza w eterze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:08
  •  

#25062 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 07:14

23.09.2015 złożony wniosek o płatność. Pozostaje czekać :)

#25063 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 07:16

A1fe26c2 data podpisania umowy = data podlegania ubezpieczeniu. Robi57362 ponad 3000 wniosków w tym roku. A w starym naborze ponad 23000. Jest różnica?  :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#25064 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 08:20

Ok, może nie będą robić problemów z wypłatą i może nie będą żądać zwrotu premii z odsetkami. :)

Freetaxi spytam ponownie o podpisy na umowach dzierżawy budynków i użyczenia - mają być z datą pewną, czyli z potwierdzoną autentycznością podpisów, czy wystarczy "zatłuszczona kartka z zeszytu nagryzmolona na kolanie"?

Edytowany przez a1fe26c2, 24 wrzesień 2015 - 09:14.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#25065 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 10:06

freetaxi przypomniałbyś szczegóły odnośnie zakupu z premii MR. Chodzi mi o przelew. Jakieś potwierdenie bankowe?

#25066 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 14:40

Byłem dziś w agencji w związku z niewypełnieniem wybryk związanych z osobami przekazującymi (MR2015, gospodarstwo mam już na siebie), po poprawkach pani wyliczyła mi 17,5 pkt czyli jeśli będzie zmiana rozporządzenia to będzie kasa. Od razu dodała że nie wiedzą jak z listami bo nie mają pojęcia jak takie przypadki jak mój będą traktowane i rozpatrywane. Tak więc na listę do czasu zmiany rozporządzenia bym nie liczył.

C328, U-912 i R 103-54

#25067 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 15:14

MR 2014 składałem poprawke 08.09.15 wraz z wnioskiem o płatość. dzis przyszło pismo ze poprawka została zatwierdzona. Czyli chyba wszystko na dobrej drodze. 

#25068 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 24 wrzesień 2015 - 15:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dzisiaj składalem dok o płatność dość sporo ludzi było w tym młodzi rolnicy z ojcami i jeden rodzynek z rodzicami :D

#25069 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 24 wrzesień 2015 - 16:49

Byłem dziś w agencji w związku z niewypełnieniem wybryk związanych z osobami przekazującymi (MR2015, gospodarstwo mam już na siebie), po poprawkach pani wyliczyła mi 17,5 pkt czyli jeśli będzie zmiana rozporządzenia to będzie kasa. Od razu dodała że nie wiedzą jak z listami bo nie mają pojęcia jak takie przypadki jak mój będą traktowane i rozpatrywane. Tak więc na listę do czasu zmiany rozporządzenia bym nie liczył.

A co w tym twoim przypadku jest takiego szczegolnego? Masz 17.5p to na 99 % załapiesz się, wogóle o jakiej zmianie rozporządzenia mówisz?

#25070 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 17:29

Pewnie chodzi o zmianę dotyczącą osób kierujących gospodarstwem. Taka zmiana będzie wymagała procesów legislacyjnych. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25071 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 17:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może mi ktoś powiedzieć na 100% czy jeżeli mam wykształcenie wyższe to wystarczy że zrobię kurs R3 i zdam egzamin na rolnika ? Czy muszę robić jeszcze kurs r 6 lub r 16 oprócz r3 ?
Na stronie agencji trochę jest to zagmatwana ale moim zdaniem wystarczy sam r3 i wtedy będę miał tak jakby zawodowe oczywiście po zdaniu egzaminu. W szkole która organizuje te kursy mnie wprowadzili chyba w błąd i w beznesplanie wpisalem oba kursy. Mogę to zmienić na jeden oraz zmienić oświadczenie ?

#25072 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 17:46

Można zajrzeć tutaj http://www.arimr.gov...sztalcenia.html

#25073 Share Michal1988

Michal1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) trzeba r3 i r16 gdy masz wyższe inne niż rolnicze. Mam tak samo

#25074 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wnioskodawcy posiadający minimum wykształcenie gimnazjalne czy podstawowe (w tym również wyższe, średnie oraz zawodowe inne niż rolnicze), mogli uzyskać kwalifikacje rolnicze kończąc szkoły dające zasadnicze zawodowe wykształcenie rolnicze. W zmienionym systemie kształcenia można to zrobić kończąc kwalifikacyjny kursu zawodowy w jednej z niżej wymienionych kwalifikacji oraz przystępując do egzaminu i uzyskując dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Rolnik - kwalifikacja R.3. - Prowadzenie produkcji rolniczej, Ogrodnik - kwalifikacja R.5. - Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych lub Pszczelarz - kwalifikacja R.4. - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej. Należy mieć na uwadze, że kwalifikacyjny kurs zawodowy obejmuje swoim zakresem program nauczania zawodowego (teoretycznego i praktycznego) porównywalny z zasadniczą lub średnią szkołą zawodową kształcącą w ww. zawodach i przewiduje przeprowadzenie łącznie minimum 880 godzin nauczania. Przy takiej liczbie godzin zrealizowanie zakresu kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla jednej z ww. kwalifikacji trwa ponad 1 rok. Dodatkowo, należy uwzględnić czas związany z przystąpieniem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskaniem dyplomu.

Ten akapit wg mnie mówi o tym że wystarczy jeden r3. Chyba że chcesz miec technika to wtedy musisz drugi kurs np r16. Ciekawe jak to interpretuje agencja. Dlatego chciałbym aby wypowiedziała się osoba która już uzupełniała wykształcenie i czy wystarczyło r3

Michał kto ci powiedział że trzeba oba ? W agencji?

Edytowany przez sony87, 24 wrzesień 2015 - 18:55.

#25075 Share damiano32

damiano32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:18

czy jesli składałem w 2014 roku wniosek o młodego rolnika i nie jestem na liście szczęśliwców(brakuje mi około 900 miejsc) mogę dokonać korekty i zmienić wykształcenie na wyższe rolnicze, które niedawno uzyskałem i zyskać więcej punktów?

#25076 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:19

Nie kolego to byłoby za proste :)

#25077 Share zetor521189

zetor521189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:46

Witam!
Dzisiaj dostałem wezwanie do poprawki wniosku o płatność. Chodzi u wyjaśnienie na czym polega służebność zapisana w dziele III ksiegi wieczystej jednej z działek których jestem włascicielem.
Sprawa wygląda tak, że służebność pozostała po poprzednich właścicielach działki- moich dziadkach, którzy dostali ziemię od babci ojca. I właśnie ciągle w ksiedze wieczystej widnieje sluzebnosc dla mojego pradziadka, ktory juz nie zyje 30 lat. Zmarl czyli sluzebnosc wygasla ale w ksiedze wieczystej jeszcze widnieje.
Proszą mnie o wyjasnienie na czym ta sluzebnosc polega.
Wie ktoś z was jak mam to wyjaśnić, jakie dokumenty przedlozyc
mam tylko 7 dni na poprawki, boje sie ze jezeli trzeba bedzie wykreslic tą sluzebnosc to potrwa dluzej i kasa przepadnie.

#25078 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:48

A na czym ta służebność polega?

#25079 Share zetor521189

zetor521189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:54

Moi dziadkowie jak kilkadziesiąt lat temu dostali ziemię od babci ojca zapewne w akcie notarialnym mieli zapisaną służebność mieszkania. Pradziadek nie żyje od kilkudziesięciu lat. Czyli zgodnie z prawem sluzebnosc wygasla, ale pamietam jak 2 lata temu spisywalismy z dziadkami umowe darowizny wlasnie pozostala sluzebnosc w ksiedze wieczystej jednej z dzialek dla mojego sp. pradziadka bo byl problem z jego aktem zgonu jak dobrze pamietam.
w akcie moim darowizny jest akapit iz jestem swiadomy ze ta sluzebosc jest w dziale III ksiegi wieczystej i konsekwencji wynikajacej z niej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25080 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:57

To na początek proponuję skontaktować się z osobą prowadzącą wniosek a ta pewnie będzie chciała akt zgonu.