Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:12

Link, który dodałeś nie działa. Ale to nie ważne, skoro wniosek składałeś 5 stycznia to pewnie zaledwie kilka dni wcześniej go ściągałeś z internetu więc raczej na pewno miałeś dobry formularz. A dokładniej to punkt 15 w tym: http://www.arimr.gov...kom-2010-r.html

spoko ja skladalem dokladnie ten sam wniosek, a ty kiedy go skladales? wiesz cos na temat terminu wypłaty pomocy>? bo z tego co ja wiem maja 60 dni na przelanie pieniedzy na konto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:06
  •  

#2482 Share wenus666

wenus666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak tylko że się składa że chodzę do 2 szkół i ta druga jest rolnicza i po niej się ma wykształcenie technik rolnik więc nie o to chodzi......ja już nie wiem o co im chodzi....

#2483 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:30

spoko ja skladalem dokladnie ten sam wniosek, a ty kiedy go skladales? wiesz cos na temat terminu wypłaty pomocy>? bo z tego co ja wiem maja 60 dni na przelanie pieniedzy na konto.

Ja wniosek składałem 29 grudnia 2010. 10 stycznia 2011 dostałem telefon z Agencji z informacją że ten wniosek który złożyłem jest na starym formularzu. Na drugi dzień, czyli 11 stycznia osobiście zawiozłem wniosek na właściwym formularzu, pani powiedziała że teraz będzie już wszystko dobrze i żebym czekał na pieniądze. Dziś byłem w banku i poza moimi marnymi groszami niema tam żadnych pokaźnych kwot typu 75tys zł. :rolleyes: Więc cierpliwie czekam dalej. :(
A jaki w ogóle mają termin płatności??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2484 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:59

Ja wniosek składałem 29 grudnia 2010. 10 stycznia 2011 dostałem telefon z Agencji z informacją że ten wniosek który złożyłem jest na starym formularzu. Na drugi dzień, czyli 11 stycznia osobiście zawiozłem wniosek na właściwym formularzu, pani powiedziała że teraz będzie już wszystko dobrze i żebym czekał na pieniądze. Dziś byłem w banku i poza moimi marnymi groszami niema tam żadnych pokaźnych kwot typu 75tys zł. :rolleyes: Więc cierpliwie czekam dalej. :(
A jaki w ogóle mają termin płatności??

no niby maja 60 dni na wypłatę pieniędzy ale chyba z reguły wypłacają je szybciej, no kumpel którzy składali wniosek o płatność w listopadzie pieniądze na koncie miał już w grudniu ( a wiec czeka niecały miesiąc) a poza tym wydaje mi się ze teraz jeszcze jest taki okres gdzie powinni mieć fundusze bo tak na pewno wszyscy beneficjenci nie złożyli jeszcze wniosków tym bardziej ci związani z renta strukturalna, a nie wiesz czy przyjdzie jakieś poinformowanie poczta typu, dyspozycja przelewu, ze pieniądze zostały przelane, czy po prostu bez żadnego zawiadomienia przeleją środki???

#2485 Share adrianoo

adrianoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bez zadnego powiadomienia przelewaja pieniadze na konto, ja skladalem wniosek o platnosc na poczatku grudnia i w tamtym tygodniu pieniadze dostalem na konto

#2486 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi też tak właśnie powiedzieli że teraz już tylko konto w banku kontrolować, czyli została ta przyjemniejsza część MR :rolleyes:

#2487 Share arekp_89

arekp_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić ;[

#2488 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a może się orientuje ktoś ile można robić zmian w wniosku już po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu premi? bo ja już jedna zmianę wysłałem ale nie otrzymałem odpowiedzi jeszcze i nie wiem czy w ogóle warto robić zmianę jeśli rozchodzi się o jednego KM ? jutro zadzwonię do osoby prowadzącej moją sprawę ale wole się najpierw zapytać na forum

#2489 Share radek1987

radek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 23:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam! dostałem pozytywną decyzje na dotacje młody rolnik i jestem zatrudniony w firmie jak długo mogę robić żeby zdążyć załatwic sprawy z notariuszem, krus-em no i calą resztą? ile Wam zajęło załatwienie tych spraw.

#2490 Share piotrek071993

piotrek071993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 13:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś w agrobiznesie mówili o naborze w 2011, nabór na MR ma odbyć się w I kwartale tego roku i niestety się nie załapie, bo w lipcu kończe 18 ;[ , chyba, że będzie mało chetnych w co raczej wątpie <_<

Edytowany przez piotrek071993, 18 styczeń 2011 - 13:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 14:13

Mam takie pytanie musze uzupełnic wykształcenie rolnicze w ciagu trzech lat dostalem pieniadze na Młodego Rolnika chodze do szkoły policealnej technik rolnik dwu letnia po trzech semestrach mozna uzyskac certyfikat a po czterech dyplom technik rolnik trzeba zdac egzamin i mam pytanie czy wystarczy ten certyfikat?

Ja słyszałem że certyfikat nie wystarczy, potrzebny jest tytuł rolniczy.(ale nie jestem pewien)

Witam! dostałem pozytywną decyzje na dotacje młody rolnik i jestem zatrudniony w firmie jak długo mogę robić żeby zdążyć załatwic sprawy z notariuszem, krus-em no i calą resztą? ile Wam zajęło załatwienie tych spraw.

Najgorszy notariusz, reszta to pikuś.

Iteresują mnie zmiany jakie można wprowadzać w MR bo chce składać jeszcze na modernizacje przed 28 i wtedy musze wyrzucić kilka maszyn na rzecz ciągnika, niech ktoś napisze jak tosię robi i jak długo trzeba czekać na jakąś odpowiedź oraz czy mogą odrzucić zmiany.

#2492 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

#2493 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy mam pytanie moj brat jeszcze niedostal decyzji mlodego rolnika czy wie ktos dlaczego tak dlugo czeka niby mowia ze wkolejce jakiejs jest

#2494 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:36

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

Tera czekaj na wypłate, a doczepić to się będą mogli przy kontroli za trzy lata.

#2495 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:16

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

Widzę Adam21 że tak samo jak ja, nie spoczniesz puki pieniądze nie pojawią się na koncie. Ja tez się denerwuję w tym oczekiwaniu ale bądźmy dobrej myśli, oczywiście poinformuj od razu jak kase dostaniesz.

#2496 Share arekp_89

arekp_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić poradzcie coś ;[

#2497 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:35

Dziś w agrobiznesie mówili o naborze w 2011, nabór na MR ma odbyć się w I kwartale tego roku i niestety się nie załapie, bo w lipcu kończe 18 ;[ , chyba, że będzie mało chetnych w co raczej wątpie <_<

też to słyszałem . A wie ktoś jaki to będzie termin dokładnie ?
Panowie z mr 2010r , dużo wcześniej przed terminem składania wniosków trzeba zacząć pisać biznesplan i zbierać dokumenty ?
Wydaje mi się że specjalnie w tym roku młody rolnik jest tak wcześnie ... Mówią że nie będzie mgr w 2012roku ale kto wie czy nie zrobią nas w konia i młodzi rolnicy wydadzą swoje pieniądze bez jakichkolwiek zwrotów a pod koniec roku albo na początku następnego okaże się że będzie mgr 2012...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2498 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:49

Widzę Adam21 że tak samo jak ja, nie spoczniesz puki pieniądze nie pojawią się na koncie. Ja tez się denerwuję w tym oczekiwaniu ale bądźmy dobrej myśli, oczywiście poinformuj od razu jak kase dostaniesz.

naturalnie dam znac jak otrzymam juz pieniadze, a z tego co mi wiadomo to kase przelewa oddzial warszawski ARiMR czy odzialy wojewodzkie?

#2499 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no jak wykorzystaja pieniadzie tego rocznym naborze z PROW 2007-2013 to nie bedzie juz MGR do 2014.......chyba ze KE zgodzi sie na przniesienie pieniedzy z innych programow ktorych Polska nie wykorzystauje za bardzo to moze bedzie jescze... a co do dokumentów to ja w ciagu kilku godzin napisali mi wniosek na MR...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share wiwaldi

wiwaldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. czy mozecie mi polecic kogos na napisanie biznesplanu na MR z okolic dzialdowa?