Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinek192    8

Jeszcze jedno pytanie tak dla pewności:) zakupy z funduszow MR 2015 mozna spokojnie dokonywać po otrzymaniu pozytywnej decyzji a nie mając jeszcze fizycznie pieniędzy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

A czy jest gdzies jesnoznacznie napisane że mozna czy też nie można przystępować do zakupów przed przelewem...babka w BP mi kręci że jednak nie można, chociaż niczym tego konkretnym nie poparła.

Edytowano przez marcinek192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam czy zakup paszociągu silosu 3 tonowego i wentylacji do chlewni będzie brane pod budowlankę czy jako maszyny? Będą potrzebne na to jakieś pozwolenia czy projekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

94 dzień od złożenia wniosku i kasy brak + informacja o szczęśliwym wylosowaniu mnie do kontroli.

Orientuje sie ktoś co mogą sprawdzać podczas takiej kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie była kilka dni temu kontrola 80 dni po wniosku o płatność. To już moja druga kontrola MR a kasy brak ;)
U mnie przy krowach mlecznych sprawdzali książkę rejestracji bydła, przejrzeli paszporty (stan grup- krowy, jałówki, cielęta). Prócz tego księgi przychodów i rozchodów ( na vat jestem), do tego jakieś faktury pokazać. Dalej robili zdjęcia budynkom i maszynom wpisanym w biznes planie. Tak ogólnie to zaczęli od kontroli działek (pomiary poszczególnych upraw) z góry też uprzedzili, że mnie nie będą fatygować i sami to załatwią lecz i tak odwiedziłem ich przy okazji pracy :). Po pomiarach do domu i kawka, ciasteczko i wszelkie wyżej wymienione formalności, kontrolerzy młodzi sympatyczni, swoją robotę musieli zrobić ale w miłej atmosferze chociaż, nic strasznego jeśli całą papierologię ma się w miarę ogarniętą, chociaż kontrolerzy nie byli czepliwi i służyli radą.

Witam czy zakup paszociągu silosu 3 tonowego i wentylacji do chlewni będzie brane pod budowlankę czy jako maszyny? Będą potrzebne na to jakieś pozwolenia czy projekty?

Nie wiem pod co to podciągnąć (osobiście powiedział bym że do budowlakni) jednak upewnij się czy gabaryty silosu (w tym przypadku wysokość) nie będą zmuszały cię do zdobycia pozwolenia na budowę. Jeśli chodzi o paszociąg to zapytaj w starostwie, gdy pytałem o robota paszowego to dowiedziałem się że prawdopodobnnie (sami nie byli pewni) na zgłoszenie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja pytałem w biurze regionalnym czy można brać kasę na młodego a sprzęt w biznesplanie kupić na kredyt(zabezpieczenie jakbym nie spełnił wymogów i musiał oddać kasę). Niestety sama faktura nie wystarczy do rozliczeń. Do faktury trzeba dołączyć polecenie przelewu czy dowód wpłaty na kwotę chyba minimum 70 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja pytałem w biurze regionalnym czy można brać kasę na młodego a sprzęt w biznesplanie kupić na kredyt(zabezpieczenie jakbym nie spełnił wymogów i musiał oddać kasę). Niestety sama faktura nie wystarczy do rozliczeń. Do faktury trzeba dołączyć polecenie przelewu czy dowód wpłaty na kwotę chyba minimum 70 tys.

A co to za problem? Dostajesz kredyt( czyli bank przelewa Ci kasę na konto) z tego konta przelewem opłacasz fakturę i masz dowód wpłaty, nikt nie bedzie sprawdzał skąd były te pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A to niby czemu? Jak inwestycje można robić po otrzymaniu pozytywnej decyzji. I wiele osób nie otrzymało premii w przewidzianym terminie a napewno mieli umowy przedwstępne i musieli zapłacić za maszyny. Mimo że kasy nadal nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

"A co to za problem? Dostajesz kredyt( czyli bank przelewa Ci kasę na konto) z tego konta przelewem opłacasz fakturę i masz dowód wpłaty, nikt nie bedzie sprawdzał skąd były te pieniądze..."

 

Ja planowałem skorzystać z kredytu fabrycznego. Wpłacam ze 20 tys. a reszta na raty więc  pieniędzy z kredytu nie widzę więc tak czy siak muszę uruchomić pieniądze z dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A to niby czemu? Jak inwestycje można robić po otrzymaniu pozytywnej decyzji.

Mało tego jeden z kontrolerów powiedział że inwestycja można było robić po złożeniu papierków na MR i nawet decyzji nie trzeba było czekać- trochę aż mnie to zdziwiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A to niby czemu? Jak inwestycje można robić po otrzymaniu pozytywnej decyzji. I wiele osób nie otrzymało premii w przewidzianym terminie a napewno mieli umowy przedwstępne i musieli zapłacić za maszyny. Mimo że kasy nadal nie mają.

 

 

W mojej okolicy jednego młodego rolnika ktory zrobił przelew przed wpłynięciem premii posądzono o wyłudzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas w powiecie był delikwent który nie złożył wniosku o płatność a po czterech miesiącach od złożenia poprawek pojechał z mordą do oddziału regionalnego "kiedy będą pieniądze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

W mojej okolicy jednego młodego rolnika ktory zrobił przelew przed wpłynięciem premii posądzono o wyłudzenie.

To co on niby wyłudził i w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Witam wszystkich :)

 

W roku 2015 dostałem premię w wysokości 100 tys. zł. Pod koniec tego roku chciałbym zacząć starać się o uzyskanie kredytu dla młodego rolnika w wysokości kilkuset tysięcy na budowę chlewni. Co za tym idzie działka, na której chciałbym ją wybudować musi być zapisana na mnie jako moja własność, a nie jako dzierżawa (na potrzeby młodego rolnika) tak jak to jest do tej pory. Ale z tego co ogólnie wiadomo przez 5 lat nie mogę w żaden sposób nabyć ziemi co jest totalnym absurdem, bo jak ja jako młody rolnik mam się rozwijać.

 

Działka na moją własność jest mi potrzebna  do tego abym mógł otrzymać pozwolenie na budowę, a te niezbędne jest do tego abym mógł zacząć starać się o kredyt.

 

Czy nie da się tego w żaden sposób hmm ominąć?

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tak jak kolega napisał wyżej, możesz kupić tylko musisz dostać pozwolenie z ANR, a to trochę trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

O proszę, faktycznie słabo się orientuję, trochę się pozmieniało.

 

 

Słabo się orientujesz, da się kupić ziemię nie będąc rolnikiem przez 5 lat :) Wystarczy złożyć stosowne podanie do Prezesa ANR o zgodę. 

 

http://gospodarstwopolska.pl/  tu jest trochę informacji. 

 

Czyli to, że uzyskałem premię młodego rolnika i ostatnie zmiany w prawie nie stoją na przeszkodzie do tego abym zakupił ziemię nie będąc rolnikiem przez okres 5 lat.

Dodam, że działkę, którą chciałbym kupić pod budowę chlewni, dzierżawię od poprzedniego roku jeszcze przez 9 lat na potrzeby otrzymania premii.

Dodam, że działka ma ok. 1ha powierzchni.

 

Czy gdzieś w sieci można znaleźć wzór takiego pisma? Co ma zawierać itp.

 

 

Tak jak kolega napisał wyżej, możesz kupić tylko musisz dostać pozwolenie z ANR, a to trochę trwa.

 

 

Trochę tzn. jak jak długi okres masz na myśli? Pół roku? Rok?

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj