Polecane posty

ChiquitaB    754

ja byłem w czwartek w bp to facet mówił że wysyła o płatność bo już mnie odblokowali czyli minęło ok 45 dni i że do końca września kasa powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Ministerstwo interpretuje w tej chwili jakie dokumenty można uznać za potwierdzające rozpoczęcie realizacji biznesplanu. 

 

Podbijam bo szukam szukam i nie znalazłem nigdzie jakie dokumenty można uznać za potwierdzające rozpoczęcie realizacji biznesplanu.

W mojej agencji tez nie umieją tego skonkretyzować.

W swoim biznesplanie mam zaplanowany zakup ziemi oraz budowę studni głębinowej.

Swoją droga czy jeżeli mam już decyzję od kwietnia o przyznaniu pomocy to mogę tą studnię jeszcze wywalić z biznesplanu? Nie wpływa ona na punkty.

 

Nie znalazłem nigdzie również  jaki "system jakości" wchodzi w punkt:

"zobowiązanie do uczestnictwa w unijnym systemie jakości lub krajowym systemie jakości"

Planuję rozpocząć certyfikacje GLOBALGAP ale nie mogę się nigdzie dowiedzieć czy jest on kwalifikowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w czwartek w bp to facet mówił że wysyła o płatność bo już mnie odblokowali czyli minęło ok 45 dni i że do końca września kasa powinna być

Z tego co ja sie dowiadywalem w bp to dlatego było zablokowane bo nie było przez wakacje losowania do kontroli a bez tego nie mogli wysyłać o płatność bp ma max 60 dni na wysłanie tego zgłoszenia jeżeli nie bylo losowania to czekali do końca tego terminu dlatego tak sie to u niektórych przyciągalo a wszystko tez zależy od osób w bp które sie tym zajmują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

witam. w biznesplanie zadeklarowałem, że na kupno ciagnika przeznacze całe 100 tys. trafiła sie promocja i kupiłem taniej. jak to teraz załatwic w agencji żeby przeszło bezproblemowo?oczywiscie wydałem wiecej niz 70 procent.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Robisz zmianę w BP, potem musisz resztę do tych 100 000 zł rozpisać (np faktury za nawozy) i masz z głowy. Nie wiem czemu na siłę szukacie dziury w całym.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Panowie może ktoś wrzucić zdjęcie tablicy informacyjnej lub chociaż jej treść?

 

Edytowano przez gelorolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

83dzien i kasa na koncie nabor mr 2015 :-)

k**wa ja niewiem o co tu do h*ja chodzi niektórzy dostali kase po 83 dniach a ja mam 115 i k**wa cisza totalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

k**wa ja niewiem o co tu do h*ja chodzi niektórzy dostali kase po 83 dniach a ja mam 115 i k**wa cisza totalna

 

 

No nie mam pojecia co oni robia z ta kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To może ja zacznę: robimy petycję o zmianę warunków dla osób którym nie zrobiono wpłaty w terminie? Albo przynajmniej niech naliczą odsetki i je wypłacą? Bo śmieszne to już było...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

W moim przypadku do piątku mają ustawowy czas na dokonanie płatności a z tego co wiem to dokumenty cały czas w BP. Chyba jakiś cud musiałby się wydarzyć żeby zdążyli. Póki co cierpliwie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

To może ja zacznę: robimy petycję o zmianę warunków dla osób którym nie zrobiono wpłaty w terminie? Albo przynajmniej niech naliczą odsetki i je wypłacą? Bo śmieszne to już było...

niema nad urzędasami bata to robią co chcą powinii oni też płacić kary to wszystko było by w terminie a tak to kawy spijają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Słyszał ktoś kiedy lista z naboru 2016? Mi na początku sierpnia w OR powiedzieli, że koniec sierpnia/początek września bo już mają prawie wszystko załatwione, a jakoś nadal cisza i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bura89    0

dzisiaj mija 97 dzień i kasy brak, ale dzwoniłem do Warszawy i mi powiedziała jakaś Pani ze jutro mają zrobić przelew.:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do list pewnie niebawem. Ponoć są jeszcze niezatwierdzone wnioski i dlatego tak się schodzi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

czy można kupić traktor na MR z finansowaniem fabrycznym?

freetaxi podpowiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

dzisiaj mija 97 dzień i kasy brak, ale dzwoniłem do Warszawy i mi powiedziała jakaś Pani ze jutro mają zrobić przelew. :D

kolego podaj numer do tej warszawy bo umnie 117 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A u mnie dopiero 79 dzień, może nawet uda się im wyrobić w terminie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam jestem MR z naboru 2014, w lipcu minał mi rok od dostania pieniedzy bylem juz w Agencji zawiesc zaswiadczenie,ze bylem ubezpieczony w krusie. I teraz mam mozliwosc isc do pracy,z tego co wynika to na krusie trzeba byc 12 miesiecy wiec teraz bez problemu moge isc do pracy,dobrze to rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Nabór 2016. Dziś przyszła decyzja odmowna z uzasadnieniem iż nie złożyłem na siebie wniosku o dopłaty bezpośrednie na działkę wzięta na "urządzanie" lecz złożył go poprzedni właściciel gruntu. Wraz ze składaniem poprawek poprzedni użytkownik wyłączył ww działkę z wniosku o dopłaty. Czy jest sens składania odwołania do Warszawy?


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Czy wie ktoś co teraz będzie z młodym rolnikiem w związku ze zmianą przepisów dotyczących zakupu ziemi?

Na młodego rolnika nie można mieć ziemi i trzeba ją dopiero kupić, ale żeby ją kupić trzeba jakąś mieć od 5 lat, trochę to się wyklucza...


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj