Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też się wypowiem odnośnie kont, byłem studentem i założyłem książeczkę oszczędnościową, ale to działa jak konto(tylko tańsze), poszedłem po zaświadczenie do MR, powiedziała że to jest złe i muszę konto rolnicze założyć, a żeby założyć to konto trzeba akt własności ziemi zanieść, poprosiłem o zamknięcie rachunku, zamknęła się i wypisała papier potwierdzający(koszt 25PLN). I na tą śmieszną książeczkę tak samo kasa doleci. Agencji to bez różnicy. Popieram ZBIGNIEWA, banki spółdzielcze nas "doją" jak im się zamarzy.

Odnośnie tego wykształcenia to mi się wydaje że technik rolnik będzie wskazany, w rozporządzeniu przynajmniej ja się nie doczytałem nic o jakichś certyfikatach. Aż tak nisko swoje siły cenisz, że na certyfikacie byś spoczął, przecież to tylko semestr dłużej, a ten egzamin na pewno jest do zdania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:37
  •  

#2462 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 10:33

pawlus224, dobre pytanie zadałeś. Ja wszędzie podawałem swoje zwykłe konto. Konto dla przedsiębiorcy założę dopiero jak dostanę nakazy podatkowe, bo bez tego się nie da. Ja myślę że premię Młodego rolnika możemy dostać na normalne konta, a dopiero jak będziemy w kwietniu składali wnioski o dopłaty bezpośrednie to będzie już musiało być założone to konto przedsiębiorcy. Ale może ktoś wie coś więcej na ten temat...?

a wiec tak panowie
po akcie notarialnym pokazujecie go w banku ( ja w BS ) i na tej podstawie babka załozyła mi konto rolnicze
nastepnie wyrabiacie nr gospodarstwa i tam musicie podac nr konta do dopłat wiec juz podaję nowe konto i mam spokój
i tak samo we wniosku o płatność i tyle w tym temacie
a co do kosztów prowadzenia konta to az takiej tragedii nie ma
prowadzenie konta z kartą i bankowoscią elektroniczną ponizej 10 zł
zresztą i tak musiałem w BS konto załozyc bo załatwiałem kredyt na pole
i całkiem inaczej rozmawiają z tobą jak masz konto u nich nie mówiąc juz jak jesteś udziałowcem

#2463 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 10:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy ktos wie kiedy bedzie cos wiadomo o tych co sa na liscie rezerwowej RS??? czy wogole sa prowadzone jakies rozmowy??? bo decyzje z MR dostałem juz na poczatku listopada i lecą mi dni do przepisania 180 i pozniej moge nie zdazyc:(((

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2464 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @czacza696 podobno (powtarzam podobno) ma być coś wiedzieć w sprawie RS na początku marca

#2465 Share uhz

uhz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie kiedy jest lepiej złożyć aneks(chcę zmienić jedną maszynę)czy przed złożeniem wniosku o płatność czy lepiej po otrzymaniu płatności

#2466 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:55

Mam pytanie: W biznesplanie na MR zaplanowałem że w 2011r roku kupię przyczepę i siewnik a w 2012r opryskiwacz i brony. czy mogę wszystkie 4 maszyny kupić już w 2011 roku?

Ponawiam pytanie ponieważ mi zalezy na tej informacji. Może ktoś wie?

#2467 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wcześniej zawsze możesz kupić.

#2468 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:07

mam pytanie kiedy jest lepiej złożyć aneks(chcę zmienić jedną maszynę)czy przed złożeniem wniosku o płatność czy lepiej po otrzymaniu płatności

Dołączam się do pytania!

#2469 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) macie jakies info na temat tego czy wprowadzili nowy formularz wniosku o latność, ja skladalem wniosek o platnosc 5 stycznia i jak na razie nik mnie o niczym nie powiadamiał.

wydaje mi się, że tez zależy to od województwa, kto w jakim oddziale regionalnym składa wszelkie dokumenty

#2470 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No, to że wprowadzili nowy formularz to prawda, aktualny jest na stronie agencji. Ale być może Ty składałeś już dobry. A sam ściągałeś go z internetu czy przysłali Ci z decyzją? Bo ja pierwszy raz złożyłem ten co mi przysłali i on okazał się zły, potem wydrukowałem z internetu aktualny i już było wszystko ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a więc tak ja sam sobie sciagnąłem wzór wniosku o platnosc ze strony ARiMR załączam go tutaj http://www.arimr.gov...t_akt1_bhj.pdf.

wniosek skladalem 5 stycznia w oddziale w Białymstoku i babka ktora mnie obsługiwala wszystkie dokumenty przegladala gdyby np wniosek o platnosc byl nieaktualny to rzecz jasna zwrocilaby mi uwage.

bo jak dobrze pamiętam to mi żadnego wniosku o płatność (gotowego formularza) nie przysyłali otrzymałem tylko decyzje, bodajże 15 listopada

pyt. do Robert812 ten wzór wniosku co załączyłem go wyżej zgadza się z tym co wypełniałeś?

#2472 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 01:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie tak w skrocie jakie wymagania by dostac ta kase ???

Sorki ale czytac 124 strony nie mam zamiaru prosze o takie w skrocie np. krus,jakie wyksztalcenie itd.

Z gory dziekuje ;)

Za odpowiedz stawiam browar B)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#2473 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 01:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a więc tak jezeli w skrócie to przesyłam załącznik myslę ze sie przyda http://www.arimr.gov..._infor_dhj.pdf.
masz szczesscie bo minister Sawicki oglosil niedawno ze w przyszlych latach z racji prow 2007-2013 beda kolejne nabory na "młodego rolnika"

#2474 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może w kolejnym naborze będzie mało już chętnych i z 75 tysięcy zrobi 100 :D bo nie wykorzystają kasy ...

#2475 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 10:45

Panowie tak w skrocie jakie wymagania by dostac ta kase ???

Sorki ale czytac 124 strony nie mam zamiaru prosze o takie w skrocie np. krus,jakie wyksztalcenie itd.

Z gory dziekuje ;)

Za odpowiedz stawiam browar B)

Musisz mieć wykształcenie rolnicze , nie posiadać ziemi ( przynajmniej takiej ilości abyś nie był uważany za rolnika) zaświadczenie z krusu że nie prowadzisz ani nie prowadziłeś działalności rolniczej i specjalnego działu produkcji (czy jakoś tak), i musisz się zobowiązać do nabycie określonej ilośći pola minimum chyba 6 ha ( plus do średniej wojewódzkiej lub kraju > nie pamietam dokładnie) I przede wszystkim mówię to od razu najpierw składa się papiery na przyznanie tej premii i jeśli ją przyznają to dopiero wtedy przepisuje się pole/gospodarstwo nie wcześniej !!

Edytowany przez Andrzej24871, 17 styczeń 2011 - 10:46.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#2476 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 14:23

może w kolejnym naborze będzie mało już chętnych i z 75 tysięcy zrobi 100 :D bo nie wykorzystają kasy ...

Albo znowu 50 :lol:

#2477 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanie do robert812 jak możesz to odpisz mi na post nr 2471 z góry dziękuje

#2478 Share wenus666

wenus666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie

złożyłam wniosek o MR ale miałam już gospodarstwo przepisane na siebie w czasie składania wniosku więc warunkiem przyznania mi premii było to że się będę nadal uczyć w systemie dziennym w jakiejś szkole więc podjęłam naukę w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w systemie dziennym jest to szkoła 3 letnia i po niej się ma tytuł licencjata. Wysłałam wszystkie papiery i przyszło mi właśnie że mój wniosek został odrzucony ponieważ tej szkoły nie ma w ich wykazie szkół. Nie rozumiem dlaczego tak zrobili skoro uczę się w systemie dziennym. Mam składać odwołanie? Co robić?

#2479 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bo ta szkola musi dawac wyksztalcenie rolnicze, a nauczysielskie kolegium itd raczej tego nie gwarantuje ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 17:36

a więc tak ja sam sobie sciagnąłem wzór wniosku o platnosc ze strony ARiMR załączam go tutaj http://www.arimr.gov...t_akt1_bhj.pdf.

wniosek skladalem 5 stycznia w oddziale w Białymstoku i babka ktora mnie obsługiwala wszystkie dokumenty przegladala gdyby np wniosek o platnosc byl nieaktualny to rzecz jasna zwrocilaby mi uwage.

bo jak dobrze pamiętam to mi żadnego wniosku o płatność (gotowego formularza) nie przysyłali otrzymałem tylko decyzje, bodajże 15 listopada

pyt. do Robert812 ten wzór wniosku co załączyłem go wyżej zgadza się z tym co wypełniałeś?

Link, który dodałeś nie działa. Ale to nie ważne, skoro wniosek składałeś 5 stycznia to pewnie zaledwie kilka dni wcześniej go ściągałeś z internetu więc raczej na pewno miałeś dobry formularz. A dokładniej to punkt 15 w tym: http://www.arimr.gov...kom-2010-r.html