Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#24741 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 19:38

Masz notarialnie przepisane bydło czy nie? Bo jeśli jest na akcie zapis o przekazaniu bydła to musisz, jeśli nie to wprowadzają Cię w błąd w agencji bo nie trzeba w 7 dniach tego załatwić.

W akcie nie ma nic na ten temat.
Pozostaje kwestia tego że mam w wniosku wpisane również bydło (narazie bez poprawki tak jak było w 2014 podane) i czy muszę mieć je przekazane przed złożeniem wniosku o płatność?

Ps up dzwoń do swojej placówki krus i pytaj czy coś się dzieje osobiście czekam na to zaświadczenie też....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:50
  •  

#24742 Share sss

sss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 19:47

z tymi fakturami to przejdź się do US bo wydaje mi się że nie są potrzebne faktury na bydło

#24743 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:00

. Spotkałem się na stronie ARIMR o zmianach jakie należy dopełnik w ramach Młodego rolnika. http://www.arimr.gov...-arimr-uak.html.

27 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające przepisy przyznawania pomocy finansowej z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z budżetu PROW 2007 - 2013.

Znowelizowane rozporządzenie wprowadza cztery zamiany w dotychczasowych obowiązujących przepisach

Pierwsza z nich zakłada, że sankcje za niespełnienie standardów w zakresie ochrony środowiska naturalnego, higieny i utrzymania zwierząt będą niższe oraz że będą inaczej liczone niż dotychczas. Zgodnie bowiem ze znowelizowanymi przepisami, kara za niedotrzymanie warunków w każdym z trzech wymienionych wyżej przypadków wyniesie 5% otrzymanej pomocy (maksymalnie 15%), a nie jak dotychczas 25%.

W zmienionych przepisach, na młodych rolników nałożony został obowiązek terminowego złożenia w ARiMR oświadczeń o spełnianiu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt. Rolnicy zobowiązani zostali do dwukrotnego złożenia takich oświadczeń. Pierwszy raz trzeba je złożyć w ciągu 60 dni po upływie 3 lat od otrzymania wsparcia, czyli w takim samym terminie jaki jest wyznaczony dla dostarczenia sprawozdania z realizacji biznespalnu. Drugi raz natomiast oświadczenie o spełnianiu wyżej wymienionych wymagań, trzeba złożyć w ARiMR, 60 dni przed upływem 5 latach od wypłaty pomocy finansowej. Niezłożenie któregokolwiek z tych dwóch oświadczeń spowoduje nałożenie kary na młodego rolnika w wysokości 3% wypłaconej premii. Obowiązek złożenia tych dokumentów został nałożony na tych młodych rolników, w przypadku których nie upłynął jeszcze termin na przedłożenie w ARiMR sprawozdania z realizacji biznesplanu oraz ankiety monitorującej.

Trzecia zmiana, polega na określeniu, do 30 września 2015 roku, terminu na złożenie w ARiMR wniosku o wypłatę płatność wraz z wymaganymi załącznikami. W przypadku otrzymania decyzji przyznającej pomoc, do tego terminu  młodzi rolnicy muszą  dopełnić warunki związane z nabyciem gospodarstwa, samodzielnym rozpoczęciem jego prowadzenia, ubezpieczeniem w KRUS z mocy ustawy i w pełnym zakresie, uzyskaniem wpisu do ewidencji producentów, chyba, że warunki te były spełnione w dniu złożenia wniosku.

Ostatnia zmiana w znowelizowanym rozporządzeniu, dotyczy wydłużenia o 2 miesiące, czyli do 31 sierpnia 2015 r. terminu, w którym Agencja, w przypadku przesunięcia środków z innych działań  będzie wydawała decyzje przyznające  premie młodym rolnikom . Zgodnie z nowymi przepisami, po tej dacie, ARiMR odmówi wypłaty premii tym młodym rolnikom, których wnioski znajdą się poza limitem dostępnych środków finansowych.

CZy trzeba określićdo końca września 2015 terminu na złożenie wniosek mimo dopełnienia już obowiązków, jestem ubezpieczony już w Krus , gospodarstwo przejęte, zrealizowałem inwestycje itp. ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24744 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:11

Brona musisz przejąć zobowiązania w ARiMR najlepiej jak najszybciej bo te terminy są dość "ruchome" co roku i mieć nowy plan rolnośrodowiskowy. ARiMR lubi kontrolować takie przejęcia i żeby poprzedni właściciel nie miła problemów to zróbcie to niezwłocznie.

Mam ten sam problem. Czyli pisze podanie do agencji o przejęcie zobowiązań? jak to wygląda? jak długo czeka się na odpowiedź?

#24745 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:15

Tu macie wykaz załączników do transferu zobowiązań rolnośrodowiskowych http://www.arimr.gov...-lokalnych.html

#24746 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 20:26

czyli wypełniam to dopiero wtedy gdy przejmę grunty a nie jeśli mam je tylko wpisane w biznes planie?

#24747 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 21:31

a jak ktos ma dzierzawe jedo pole i by mu wczesniej odmowili ta dzierzawe tzn sprzedali komus ta ziemei to trzeba szukac nastepnej dzierzawy w zamian ? nawet jesli bedzie z MR dokupione inne pole ?

#24748 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 09:27

Witam. Jest gdzieś podana informacja do kiedy agencja ma zrobić przelew pieniędzy z naboru z zeszłego roku? 

#24749 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 13 wrzesień 2015 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co wiem to jesli bylo wszystko ok w papierach to ok miesiąca od daty złożenia wniosku jesli później nic nie musiales poprawiać

#24750 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 10:11

A jeszcze jedno z pytań, bo wiem że gdzieś post był tutaj przy tym wątku, lecz ciężko go znaleźć, a szukałem. Można młodego łączyć z prowem czy nie ma takiej możliwości? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24751 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 13 wrzesień 2015 - 10:22

nie można łączyć....

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#24752 Share reflex52

reflex52

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 11:34

Na który dzień roku (początek czy koniec) podajemy bydło w tabeli 3.1 w PRG z 2014 roku (nabór 2014) bo chce wprowadzić zmiany do biznesplanu.

#24753 Share kamil_wolynczuk

kamil_wolynczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 12:51

Witam, W listopadzie otrzymałem premię Młody Rolnik na starych zasadach. Zorientowałem się właśnie, że mam błąd w biznesplanie, ponieważ mam wpisane 0,21 ha sadu, dokładnie jabłoni , a na miejscu gdzie jest ten niby sad jest lasek. Gość, który pisał mi biznesplan popełnił błąd. Mam z tego sadu wyliczone ESU początkowe i końcowe. Co z tym zrobić? Może ktoś pomoże?

#24754 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 12:52

Witam,

Mam pytanie czy jest możliwość że lista się jeszcze przesunie? dostałem taką informację, że osoby które dostały decyzje są proszone o szybkie potwierdzenie czy będą składać wniosek o płatność czy nie. może ktoś to potwierdzić?

#24755 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 13 wrzesień 2015 - 13:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) od kogo masz takie info? na stronie agencji jest informacja ze przesunięć juz nie będzie

#24756 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 13:37

witam, kiedy będą wyniki z młodego rolnika 2015 kto dostał a kto nie?

#24757 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 14:01

Witam,

Mam pytanie czy jest możliwość że lista się jeszcze przesunie? dostałem taką informację, że osoby które dostały decyzje są proszone o szybkie potwierdzenie czy będą składać wniosek o płatność czy nie. może ktoś to potwierdzić?

nie ma możliwości lista jest już zamknięta na amen

witam, kiedy będą wyniki z młodego rolnika 2015 kto dostał a kto nie?

w ciągu 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania wniosków o ile dobrze pamiętam

bla bla bla :)

#24758 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 14:09

Źle sprecyzowałem, chodzi mi o przesunięcie listy o osoby które nie złożyły wniosku o płatność. Brakuje mi niecałe 40 miejsc i nie wiem czy składać wniosek w nowym naborze.

#24759 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 15:17

czy saldo azotu w tabeli nr. 25 Zestawienia może wynosić 1,86?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24760 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 16:21

Piotrek255 na stronie ARiMR jest informacja, że lista nie będzie już aktualizowana.