Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#24661 Share cywil

cywil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 06:33

Witam mam przyznanego MR i chciałbym kupic traktor o mocy 140 km ale jest problem ARiMR nie chce wyrazic zgody gdyż jest za mało ziemi na własnosc. W ARiMR przyznało mi 110-130 KM. Użytkuje dużo wiecej ale na dzierżawy ustne, chowam zwierzeta opasowe i nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji a traktor jest pilnie potrzebny. Prosze o porady?

Edytowany przez cywil, 10 wrzesień 2015 - 06:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:10
  •  

#24662 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 07:01

Moim zdaniem z umowami ustnymi nic nie ugrasz. 

#24663 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 07:06

cywil mam to samo kierownik or powiedział żebym dostarczył mu ile tylko mogę umuw nie muszą być na 10lat wystarczą mu do 2020r włącznie na to może ludzie we wsi się prędzej zgodzą bo na 10 lat nikt nie chce podpisać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24664 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 10 wrzesień 2015 - 07:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) napisz w uzasadnieniu ze potrzebujesz taki duzy yraktor dlatego ze wszystkie maszyny które bedziesz pożyczał zapewne od ojca sa przystosowane do takiej mocy a z mniejszym ciągnikiem nie dadza rady , miałem podobny problem ale z siewnikiem po uzasadnieniu przeszło ze moge zakupic taki jaki chciałem

#24665 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) soltys48

dzięki 

#24666 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:15

Panowie mianowicie mam wykształcenie technika inżynierii środowiska i melioracji i nie ma za taką szkołę punktów jak mogę to nadrobić????

#24667 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:29

Jak to jest w końcu w tym naborze na młodego. Osoba prowadząca mój wniosek mowi, że przed złożeniem wniosku spiszemy dzierżawe gruntów, a na własność posiądę dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji. 
Więc nie muszę być właścicielem gruntów przed złożeniem wniosku?? 

Nie musisz być lecz jeśli będziesz miał w dniu złożeniu wniosku dzierżawę od ojca, a po ewentualnym pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zechcesz przejąć resztę gospodarstwa w darowiźnie to nie dostaniesz 3pkt za przejęcie gospodarstwa w całości ponieważ umowa dzierżawy nie jest przejęciem trwałym. W biznesplanie przy określaniu działek dając opcje dzierżawa długoterminowa masz automatycznie zablokowaną opcje "forma przejęcia" czyli te działki z dzierżawy nie możesz później przejąć w darowiźnie.

#24668 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:31

Bo jest błąd w biznesplanie i trzeba wszystko uzasadnić w uwagach. Proszę nie wprowadzać w błąd. Punkty za przejęcie w całości będą. 

#24669 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:43

Byłem w agencji i rozmawiałem z osobą, która będzie rozpatrywać wnioski, która była na szkoleniu, gdzie powtarzano, aby zwracać uwagę na umowy dzierżawy. Gdyby umowa dzierżawy była od osoby drugiej(np. sąsiada), a przejęcie(darowizna) po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku było w całości np. od ojca byłoby wszystko ok, a gdy dzielimy gospodarstwo ojca(np. 10ha) na umowę dzierżawy(np. 1.5ha), a później umowa darowizny (7,5 ha) nie mamy 3pkt. Taką informację dostałem i ogólnie to byłoby logiczne. Bo dzierżawa oficjalnie powinna obowiązywać przez 10 lat, a to nie jest przejęcie trwałe.

Edytowany przez rafalo6200, 10 wrzesień 2015 - 08:45.

#24670 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:46

Dlatego umowa dzierżawy musi być długoterminowa, najlepiej na okres minimum 10 lat. A my gospodarstwa przecież nie dzielimy. I jeszcze kolego się z Tobą nie zgodzę bo rozporządzenie mówi, że albo przejmujemy gospodarstwo w całości albo kilka gospodarstw w całości. Więc sąsiad też musiałby Ci przekazać całość swojego gospodarstwa abyś te punkty złapał. 

Edytowany przez freetaxi, 10 wrzesień 2015 - 08:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24671 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:55

Fakt, z tym, że sąsiad musiałby przekazać swoje całe gospodarstwo, aby otrzymać pkt zgadzam się, mój błąd. Ale resztę to co napisałem można powiedzieć, że zacytowałem słowa osoby z agencji(chodzi o otrzymanie 3pkt, a umowę dzierżawy).

#24672 Share RomanGatkowski

RomanGatkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 10:33

freetaxi & spółka

zastanawiam się z tą dzierżawą 1 ha na wstępie, + te 6 i 9 miesięcy na sformalizowanie wszystkiego (decyzja i spełnienie wymogów w trybie normalnym, a nie tegorocznym w starym naborze;-)

Jak wiadomo w nowym naborze może to jednak potrwać trochę, pytanie: co z dopłatami do tego 1 ha (chodzi też o treść umowy)

Przecież dopłaty na przyszły rok liczą się na dzień 31.05 i tam są wymogi z tymi numerami gospodarstwa, jego prowadzeniem itd..

Czyli wychodzi, że raczej nie ma szan zgłaszać te dopłaty na dotychczasowego wydzierżawiającego, skoro ochotnik z MR przejmuję pałeczkę..

Z drugiej strony z tym 1 ha chodzi przecież tylko o "urządzenie" gospodarstwa, czyli w zasadzie bezwolne jego "

posiadanie" w przeciwieństwie do kierowania tym gospodarstwem później (najlepiej jak się ma pozytywną decyzję z MR)

Co sądzicie? bo to chyba bardzo ważne dla wszystkich

#24673 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 11:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie bardzo rozumiem jak agencja może nie pozwolić na zakup takiego czy innego ciągnika, przecież chyba rolnik najlepiej wie co mu jest potrzebne tym bardziej że oni nie płacą za inwestycje tylko trzeba udokumentować zaledwie 70tys a czasem jest to tylko ułamek inwestycji w gospodarstwo.

Ją wczoraj zlozylem wniosek o płatność ale bez zaświadczenia z KRUS bo jeszcze nie mam ubezpieczenia. Czy teraz mam po prostu kupić ciągnik jaki chce i przedstawić fakturę czy może przed kupnem przedstawić agencji ofertę sprzedawcy do zatwierdzenia ? W biznes planie napisałem tylko że kupie ciągnik 50-60km bez pisania konkretnej marki. Czy mam pytać o jakąś zgodę agencję przed zakupem ?

#24674 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie 14 lipca zlozylem wniosek o platnosc. Wszystko zweryfikowali i poprawilem co sie nie zgadzalo i 21 lipca juz wszystko bylo ok. A wczoraj dostalem list a agencji a dokladnie Zawiadomienie o niezalatwieniu sprawy w terminie i info ze wniosek o platnosc bedzie rozpatrzony do 30 pazdziernika. Co z tym fantem zrobic? Mial ktos tak samo?

#24675 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:06

A wszystko miałeś w porządku. Może się czegoś dopatrzyli? Ja proponowałbym kontakt z osobą prowadzącą.

#24676 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mialem male bledy ale poprawilem wszystko i dostarczylem dokumenty i dostalem pisemne potwierdzenie ze wszystko jest poprawione zgodnie z wymogami programu.

#24677 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:12

mam pytanie bo mój tata się upiera

czy żeby pójść do Geodezji trzeba mieć najpierw poświadczenie umowy dzierżawy od notariusza ?

bla bla bla :)

#24678 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:13

To nie wiem. Agencja tym pismem wydłużyła sobie z jakiegoś powodu termin na wydanie decyzji. A z jakiego powodu? To najszybciej ustalisz telefonicznie z osobą, która prowadziła Twój wniosek.

#24679 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 12:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki freetaxi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24680 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 13:55

Z tym 1 h dzierżawy od ojca przy składaniu wniosku i 3 pkt za przejęcie w całości. Nie można potem po prostu wszystkiego przepisać na młodego rolnika wraz z tym 1 h dzierżawy i otrzymać 3 pkt?