Polecane posty

Gość   
Gość

Ja dałem x Zmiana wniosku i wydrukowałem pierwszą(1) i ostatnią(7) strone wniosku i stronę którą poprawiam(6) data podpis, a do PLANU to dałem tylko te strony co poprawiam.

 

jeszcze może byc strona(4) jak Ci sie zmienia pozycja 69)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Ale te zmiany robiliście też po decycji o otrzymaniu premi?

I co agencja to rozpatrzy i wyda jeszcze jedną decyzje, czy może odrazu składa się zmiane do wniosku i biznesplanu z wnioskiem o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nowe kryteria przyznawania MR... No wygląda ciekawie i niestety na studia trzeba się wybrać aby mieć jakieś szanse na kasę... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

za wyzsze wyksztalcenie dostaniesz wiecej punktow tak to rozumiem a nie ze to bedzie dyskwalifikowalo od razu przy naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Poznaniak

tak robiłem zmiany po otrzymanu decyzji,ja składałem 2min przed wnioskiem o płatnosc(czyli wszystko na raz B) ) mam date i godz 10:28-zmiana 10:30-wn.płatnosc, a co do decyzji to raczej nie przyjdzie nowa tylko np. odpukac ze sie cos nie zgadza albo cos doniesc (wypisy itp.)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

dziękuje za odp:)i proszę o pomoc w bardziej skomplikowanej sytuacji

Przejmuje gospodarstwo w zamian za RS i część działek rolnych których zostane włascicielem ktoś inny uprawia i bierze na nie dopłaty ja na zasadzie wymiany od lat mam jego działki o tej samej powierzchni ale innej strukturze zasiewów i na te jego składalismy dotąd dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Poznaniak

Są dwa rozwiazania

-albo bedziesz musiał składac wnioski na dopłaty na swoje działki i bedzie musiało by posiane to co jest w PLANIE to jest taki wymysł z tym planem ze np ktoś inny może uprawiac te działki co kupiles lub dzierzawisz ale ten ktos nie koniecznie bedzie sie stosował do tego co jest w planie i wtedy wyjdzie że nie uprawiasz samodzielnie działek( chyba ze bedzie siał to co mu powiesz to wszystko bedzie ok)

 

-lub też inne rozwiązanie ty dajesz w dzierzawe swoje pola temu gosciowi(choc nie musisz jesli bedzie chciał) a on tobie swoje pole tylko ze na min10 lat(bo takie można z tego co pisali na tym forum ale upewnij sie w ARiMR) i bedziesz mogł uprawiac to co w planie

Pewnie na tych działkach co sa bliżej domu ;) ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie macie nowe kryteria i zasady przyznania premii??

 

Pomoc w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” przyznawana będzie poszczególnym wnioskodawcom w ramach dostępnych środków finansowych, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów.

 

Pomoc będzie przyznawana, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów, przyznawanych według następujących kryteriów:

1)powierzchnia użytków rolnych w tworzonym gospodarstwie (5-16 pkt) - najwyższą liczbę punktów otrzymają wnioskodawcy, którzy utworzą gospodarstwa o największym areale użytków rolnych;

2)kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy (1-5 pkt) - najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy posiadający wykształcenie rolnicze na poziomie wyższym;

3)stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo (0-5 pkt) - najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy przejmujący gospodarstwa w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe w danym województwie.

 

Ministersto Rolnictwa w dniu 11 lutego 2011 r. dodaje: "Zasady ustalania kolejności przysługiwania pomocy zostaną określone w przepisach regulujących warunki i tryb przyznawania wsparcia w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom" i będą miały zastosowanie począwszy od tegorocznego naboru wniosków o przyznanie pomocy."

 

Z zapisu Ministerstwa Rolnictwa wynika, że punktacja nie dotyczy naboru z 2010 r. a noboru w 2011 r. Termin nie jest jeszcze znany.

 

http://www.agror.pl/pl/prow/sa_juz_kryteria_w_ramach_dzialania_ulatwianie_startu_mlodym_rolnikom.php

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemcio    0

Mam pytanie 28 stycznia złożyłem wniosek o płatność kiedy mogę się spodziewać wypłaty premi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

jak będą miał pola w kilku powiatach to ciekawe jak oni to obliczą . . . ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja wniosek o płatność złożyłem 24 stycznia i jeszcze też kasy niemam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

ja złożyłem wniosek o płatność 30 Grudnia i miałem jedną poprawkę bo notariusz pomylił kod pocztowy na szczęście dziś wpłynęły :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1313    0

A u mnie kasiorka już jest :D jestem mile zaskoczony- wniosek o płatność złożony 26.01 także szybko wyplacili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie a od czego zacząć "załatwianie" do pierwszego wniosku ? Już można coś zacząć działać mimo braku konkretnego terminu naboru wniosków , i czy te kryteria można brać na poważnie ?

 

Coraz mniej we mnie optymizmu w sprawie tegorocznego MR ;( bo raz że powierzchnia gospodarstwa jest na styk do średniej krajowej , dwa że bezrobocie nie jest wysokie , więc będzie mało punktów i jeszcze mniejsze szansę na premię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1313    0

pawlus224 nie gorączkuj sie! zanim zaczniesz co kolwiek załatwiać to niech ogłoszą date tegorocznego naboru na MR a Sawicki wyda rozporządzenie nowelizujące przepisy w sprawie naboru wniosków. Ja raczej nie spodziewałbym sie naboru w marcu czy nawet kwietniu, agencja jest zawalona wnioskami na MGR i szeregiem z innych działań np. różnicowania. Dopiero jak się z nimi uporają to będą przyjmować nowe wnioski <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Mam pytanie. Zastanawiam się nad MR. Rodzice chcą mi przepisać gospodarstwo razem z krowami mlecznymi. I tu moje pytanie: Czy jak będę się ubiegać o MR to czy np komisja może mi przyjść sprawdzić czy obora, płyta gnojowa i szambo spełniają wymogi unijne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja wniosek o ubezpieczenie w KRUS składałem 15.02. ładnie się uśmiechnąłem i poprosiłem a już dziś dzwoniła bardzo miła pani że już jest decyzja :rolleyes:

 

 

mógłby ktoś napisać jakie potrzebne są załączniki do wniosku o płatność? wiem że piszę kilka stron wcześniej ale nie zbyt jasno...z góry WIELKIE dz.:rolleyes:

Edytowano przez tomaszs88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@piotr - Ja się nie gorączkuję , Ja pytam by właśnie nie potrzebnej gorączki uniknąć :)

czyli przed ogłoszeniem terminu naboru nie ma co działać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ja też czekam na konkretną datę :mellow: chociaż nowe kryteria optymizmem nie napawają... dla ARiMR będzie to niezłe ułatwienie i uniknięcie kolejek i sporów przy składaniu wniosków MR. Komitety kolejkowe przestaną istnieć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1313    0

ja uważam ze trzeba wrzucić na luz, będą opublikowane przepisy i rozporządzenia to wtedy wszystko wyczytać od deski do deski i dopiero załatwiać wszystkie potrzebne dokumenty: zaświadczenia, oświadczenia, świadectwa itd.

Po za tym zaświadczenia mają określoną ważność wiec najlepiej załatwiac wszystko jak już będzie pewna data naboru. Narazie szkoda twoich nerwów i czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj