Polecane posty

waldii1    122

Jak tam koledzy macie jakieś gorące newsy odnośnie wypłat? Topagrar Polska ma się zająć tematem jak im idzie wypłata premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja im k$$%#w dam kontro niema mnie będe za 2 tygodnię i dowidzenia jak wy to i ja tez potrafię 


dopuki niema kasy niema zobowiązani prosta gra tem@3$@# niemaja co robić tylko kr$%6w kontrolują niech przyjadą to moje 6 gąsek  zobaczą co znaczy ich teren 


Zapowiedziana i się pytali czy mi pasuje ten termin to byli tylko z powiatowej agencji nic więcej 

a potem powiedza k3$54 pi#$$%3e że protokołu niema i jeszcze czekaj na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Nie bądźcie zdziwieni, że ARiMR was olewa - "młody rolnik" to najbardziej niepożądana, nielubiana i znienawidzona partia petentów. Wasze wpisy i ta sraczka za kasą to potwierdza, ale jeszcze gorsza sieczka jest, gdy takie ciele zjawi się osobiście w biurze... To któren idzie do TiVi się poskarzyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bądźcie zdziwieni, że ARiMR was olewa - "młody rolnik" to najbardziej niepożądana, nielubiana i znienawidzona partia petentów. Wasze wpisy i ta sraczka za kasą to potwierdza, ale jeszcze gorsza sieczka jest, gdy takie ciele zjawi się osobiście w biurze... To któren idzie do TiVi się poskarzyc ??

kolego bez obrazy ale zaras może poleci wiązanka nie miła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dlaczego dziwicie się że będą kontrolować? Ja złożyłem w zeszłym roku mój pierwszy wniosek o dopłaty, za 3 miesiące kontrola IRZ i weterynaryjna i jakoś nie płakałem nad tym i nie rzucałem wulgaryzmami z tego powodu, raczej śmiechem reagowałem że kasy nie dało a już sprawdzają. Chcesz 100 000? To dostaniesz, ale na ich warunkach, jak się nie widzi to nie bierz. Krótka piłka i jak ktoś tego wcześniej nie wiedział to nie wiem, że jest głupi to pewnie za mało powiedziane.

 

 

Co dzień sprawdzam temat by się czegoś dowiedzieć licząc że może jakiś przeciek wyszedł z agencji bądź jakiś konkret wypłynął. Ale nie, na razie jest bicie piany, wyzywanie od k.. bo ktoś sobie w główce obmyślił plan i musi wszystko być wedle niego. O tuż nie. Puki terminy są jakie są i agencja ich nie przekracza to nie widzę sensu brandzlowania się nad tym.

 

Tak więc dajcie sobie siana i zajmijcie się robotą bo od czekania na wielką kasę odp...dala co niektórym.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie każdy młody rolnik to osoba wydelegowana przez tatusia do wzięcia kasy. Niektórzy mają zobowiązania związane z prowadzeniem działalności rolniczej i kasa jest potrzebna. Wymagają umów przedwstępnych a na takich czas realizacji jest miesiąc góra dwa i żeby nie stracić dogadanego sprzętu trzeba zapłacić z własnej kieszenie bo łaskawa agencja ma wyje..ne na petentów. A kolega pewnie sam jest cielakiem i wszystkich mierzy swoją miarą. Ale nie warto polemizować z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

Maniek dowiedziałeś się może czegoś?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Kolego maniek20 i inni: Agencja ma przewidziany prawem czas na swoje działania i można im naskoczyć. I telewizja nie pomoże. Pogodzcie się z tym a nie wylewacie swoje gorzkie żale, że jeszcze nie macie hajsu na koncie. Jest 90 dni chyba ustawowo i z tym się nie dyskutuje. Kasa będzie - cierpliwości. Trzeba to tylko zrozumieć.

Waldi,
grzeczniej proszę, a poziomu idiotów to szukaj na swoim podwórku.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdy młody rolnik to osoba wydelegowana przez tatusia do wzięcia kasy. Niektórzy mają zobowiązania związane z prowadzeniem działalności rolniczej i kasa jest potrzebna. Wymagają umów przedwstępnych a na takich czas realizacji jest miesiąc góra dwa i żeby nie stracić dogadanego sprzętu trzeba zapłacić z własnej kieszenie bo łaskawa agencja ma wyje..ne na petentów. A kolega pewnie sam jest cielakiem i wszystkich mierzy swoją miarą. Ale nie warto polemizować z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

 

Maniek dowiedziałeś się może czegoś?

i tu popieram w 100 % jutro jadę po mapki to może czegoś się dowiem 

ale bez idiotów tu nikt nikogo nie zna żeby oceniać ale takim sposobem rozwala sie polske i jej gospodarkę 

Dlaczego dziwicie się że będą kontrolować? Ja złożyłem w zeszłym roku mój pierwszy wniosek o dopłaty, za 3 miesiące kontrola IRZ i weterynaryjna i jakoś nie płakałem nad tym i nie rzucałem wulgaryzmami z tego powodu, raczej śmiechem reagowałem że kasy nie dało a już sprawdzają. Chcesz 100 000? To dostaniesz, ale na ich warunkach, jak się nie widzi to nie bierz. Krótka piłka i jak ktoś tego wcześniej nie wiedział to nie wiem, że jest głupi to pewnie za mało powiedziane.

 

 

Co dzień sprawdzam temat by się czegoś dowiedzieć licząc że może jakiś przeciek wyszedł z agencji bądź jakiś konkret wypłynął. Ale nie, na razie jest bicie piany, wyzywanie od k.. bo ktoś sobie w główce obmyślił plan i musi wszystko być wedle niego. O tuż nie. Puki terminy są jakie są i agencja ich nie przekracza to nie widzę sensu brandzlowania się nad tym.

 

Tak więc dajcie sobie siana i zajmijcie się robotą bo od czekania na wielką kasę odp...dala co niektórym.

kolego irz niema co u mnie robić bo mam tylko kurki  i kaczki wpisane jeszcze musze 6 gąsek dopisac zeby sie nie zdziwili że są jak by chcieli liczyć  kolego nie oceniaj jak nie wiesz czy ktoś nie  robi cały dzień a tu przychodzi teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie każdy młody rolnik to osoba wydelegowana przez tatusia do wzięcia kasy. Niektórzy mają zobowiązania związane z prowadzeniem działalności rolniczej i kasa jest potrzebna. Wymagają umów przedwstępnych a na takich czas realizacji jest miesiąc góra dwa i żeby nie stracić dogadanego sprzętu trzeba zapłacić z własnej kieszenie bo łaskawa agencja ma wyje..ne na petentów. A kolega pewnie sam jest cielakiem i wszystkich mierzy swoją miarą. Ale nie warto polemizować z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

Nie mierz kolego wszystkich swoją miarą - idealnie to pasuje do Ciebie. Cielaki to możesz mieć w oborze.

Myślisz że tylko wy czekacie na kasę? Ja liczyłem że na wiosnę ruszę z remontami, mamy czerwiec a kasy nie widać. Ale nie płaczę i czekam spokojnie jednocześnie ciągnąc swój grajdół. Robi się to co idzie.

Teraz mądrale powiedzcie mi jak wy to sobie wyobrażaliście, mają 90 dni na wypłatę a wy braliście umowy na krótszy czas? I masz czelność ludzi od cielaków wyzywać? Jak złożyłem wniosek na płatność to dopiero się dogadywałem z terminem na 90 dni. Jak ktoś nie chciał przystać na taki warunek to szedłem dalej bo za dużo kosztuje jak agencja się spóźni a akurat trafi się pustka w budżecie.

 

Kolego maniek20, w jakim miejscu oceniłem kogokolwiek? Pisałem o tym że nie ma nic za darmo, że jak się coś chce od agencji to trzeba liczyć się z tym że będą kontrolować, będą robić pod górkę, ale takie są ich reguły i jak nie pasują to się do nich nie idzie. IRZ wpisałem bo akurat ja miałem, równie dobrze mogli przyjść na pola i mierzyć działki bądź sprawdzać uprawy (co też w późniejszym terminie zrobią). Przeczytaj sobie w rozporządzeniu co musisz mieć i licz się z tym że to sprawdzą wcześniej czy później. Zresztą kontrole już chodziły po składaniu wniosków na MR i jakoś nikt nad tym nie piał. Więcej dystansu i mniej emocji.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To baranek shaun wyzwał wszystkich od cielaków, pisząc że każdy młody rolnik jak przyjdzie do agencji to cielak ze nie wie co i jak.
Ja też czekam na kasę a firma z która miałem umowę do października zmieniła ją do końca czerwca i albo się zgadzam albo zaliczka przepada. Jak byś miał stracić 5tys to co byś wybrał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Skoro była umowa do października to na jakiej podstawie sami sobie zmienili do czerwca? Skoro zmieniają warunki to oni powinni tracić a nie na odwrót. Co to za firma?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To nie takie proste do wytłumaczenia. W dodatku kupno rozsiewacza w październiku to strzał w kolano w dodatku że nie mam czym po żniwach posiać nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Z tymi cielakami to powtorzylem tylko słowa pracownika Agencji. Oczywiście zgadzam się z nimi, ponieważ wiele przypadków (między innymi na tym forum) to potwierdza.

Postrasz firmę UOKiK lub coś bo chcą Cie w konia zrobić. No i co jest napisane w pierwszej wersji umowy.
No i skąd ta firma jest jeszcze podaj.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie rozumiecie że zmienili mi daty bo produkcja stoi i dopiero w październiku bylby ten rozsiewacz. A w październiku kupować to już lepiej w marcu. Tylko ze po żniwach też trzeba rozsiać nawóz.
Firma robi to tylko po to żeby krajowy dystrybutor nie zarzucił że sprzęt nie był zamówiony w odpowiednim czasie. Jeszcze może wyjść że z niemiec i tak przyjedzie w lipcu więc będzie jak znalazł. A jak nie to jest linia kredytowa i sobie poradzę.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Panowie mam problem, być może była ta kwestia już gdzieś tu poruszana mianowicie potrzebuje wersji podatkowej księgi przychodów i rozchodów dla rolnika w excelu najlepiej. W internecie są wzory ale w wordzie. Czy taką księgę można prowadzić normalnie w zeszycie czy jak? Mógłby ktoś to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Sie cieszcie jak rodzice wam na początek jakiś grosz dorzuca na gosp bo premią to nie wszystko. Ja dopiero półtora miesiąca gosp od tesciow i niestety przy krówkach kąska leci jak głupia a gdzie reszta. Ja mam zapowiedziana kontrole z weterynarii tylko kilka dokumentów musiałem dozbierac i mam dzwonić jak będzie mi pasowało. I ciągle czekam na decyzje odnośnie poprawek do mr. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To kiedy zmiany składałeś że na decyzję czekasz? Ja decyzji nie dostałem ale w punktacji spadłem o prawie 100 miejsc. A przez telefon się dowiedziałem że zmiany zaakceptowane ale decyzji na to nie dostane bo takiego obowiązku nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

22 bodajże maja i kazał czeka na list z akceptacją. pierwsza decyzje dostałem tak jak wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Może to głupie pytanie, ale podesłałby ktoś link do zaktualizowanej listy?

Lista jest tam gdzie wcześniej była, czyli arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/premie-dla-mlodych-rolnikow-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-w-naborze-przeprowadzonym-w-2015-roku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

To baranek shaun wyzwał wszystkich od cielaków, pisząc że każdy młody rolnik jak przyjdzie do agencji to cielak ze nie wie co i jak.

Ja też czekam na kasę a firma z która miałem umowę do października zmieniła ją do końca czerwca i albo się zgadzam albo zaliczka przepada. Jak byś miał stracić 5tys to co byś wybrał?

 Kolego trzeba było w tytule wpisać zadatek a nie zaliczka wtedy firma jakby nie wywiazała sie z umowy musiała zwrócic by dwukrotność zaliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To co masz w umowie wpisane jest ważne a nie na przelewie. W tytule możesz wpisać oplata za kałasznikowa a i tak osobę powiążą z umową i zamówieniem. Kałacha niestety nie dostaniesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj