Polecane posty

Gość   
Gość

panowie czy robić zmianę gdy ubyło mi 1 ha lasu? nabór 2014. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

MR nabór 2015, odpadło mi 3,47ha pola, muszę zrobić wymianę gruntów, czy liczba 3,47ha ma być dokładnie czy może być więcej? Robił ktoś wymianę? W ARiMR mówią, że identyczna wielkość, ale nierealne zebrać akurat co do 1 ara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Krysiu należałoby aby tata wycofał wniosek działkę z wniosku o dopłatę i żebyś złożył Ty. Krzychu95 policz ile możesz zejść z areałem tak abyś nie wypadł za listę. I pamiętaj o wielkości ekonomicznej 13 000 euro. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Punkty są ok, wielkość eko. też, problemem jest identyczna liczba ha przy zamianie gruntów, bo chcąc mieć taką samą powierzchnię muszę dzielić działkę na dwie części( 2 miesiące zejdzie). Mogę odrzucić te 3,47ha nie zastępując ich?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak napisałem. Jeśli nie zjedziesz z pkt i wielkością ekonomiczną to możesz ująć te 3,47 ha. Oczywiście trzeba brać pod uwagę także ewentualnie pkt za przekazanie gospodarstwa w całości. Jeśli wszystko jest OK to nie widzę przeciwwskazań. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie czy potwierdzenie przelewu z innym adresem niż we wniosku przejdzie? Przeprowadziłem się i zapomniałem zmienić dane w banku a zrobiłem przelew zaliczki na rozsiewacz.

Aktualizacja list jest, nie wiem czy ktoś z kolegów dprawdzał.
Po zmianie biznesplanu spadłem w rankingu o 90 miejsc, jeszcze 30 i byłbym poza lista:-)
Może w końcu coś się ruszy z wypłatami.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie czy potwierdzenie przelewu z innym adresem niż we wniosku przejdzie? Przeprowadziłem się i zapomniałem zmienić dane w banku a zrobiłem przelew zaliczki na rozsiewacz.

 

Aktualizacja list jest, nie wiem czy ktoś z kolegów dprawdzał.

Po zmianie biznesplanu spadłem w rankingu o 90 miejsc, jeszcze 30 i byłbym poza lista:-)

Może w końcu coś się ruszy z wypłatami.

a kit z ich aktualizcjami ja chce kase reszte mam w 4 literach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja też chce. Ale na tym cały urok się kończy. Nic nowego się nie dowiedziałeś? Bo dziś miałeś wiedzieć coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś brak czasu niestety ale bede musiał wreszcię złożyć wniosek o dopłaty to ich tam dorwę chyba ze szybciej cos wpłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To musisz się zebrać w sobie i w końcu wybrać się i złożyć wniosek bo czas masz do końca tygodnia a kolejki co raz większe w BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak konica tygodnia jak do 15

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Po niedzieli to tylko kurwiki w oczach będziesz miał jak będziesz chciał złożyć wniosek i jeszcze się czegoś dowiedzieć. Dlatego napisałem do końca tygodnia bo to tak bezpieczniej i spokojniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Ja dzisiaj byłem w BP i dowiedziałem się tyle ze maja wszystko wprowadzone do systemu tylko nie mają polecenia z góry żeby mogli zacząć wypłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

MR 2016. Zlozylem teraz w doplatach dzialke (1ha), ktorej nie uwzglednilem w biznesplanie i od razu dzwoni do mnie klientka, dlaczego. Dzialka jest obrabiana, że tak powiem, na dziko od grubych lat. Właściciel nie zyje, dzieci porozjeżdżane po swiecie. Pisaliscie tu wczesniej, ze w takim przypadku mozna skladac wniosek o doplaty. Jak mam to teraz wytłumaczyć tej kobiecie z biura? Czy po prostu musze tę działkę uwzględnić w biznesplanie, mimo braku jakiekokolwiek dokumentu na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Napisz oświadczenie że masz umowę krótkoterminową dlatego jej nie ma w biznesplanie. Powinno przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

witam ja byłem wczoraj w bp cos doniesc wniosek o płatnosc złozyłem 26 kwietnia pan mi powiedział ze zakonczyłe rejstracje w systemie o wypłate i wczoraj było typowanie <losowanie > wnisków o płatnosc do kontroli na miejscu miał mi dzis zadzwonic czy czasem mnie nie wytypowano i powiedział ze moze kasa za 2 3 tyg a jak to u was wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

U nas cisza i nic się nie dzieje. Niczego nie można się dowiedzieć. Wszyscy umywają ręce że już wszystko załatwione a kasy jak nie było, tak nie ma.
Każde BP tłumaczy nam coś innego i nigdy nie dowiemy się o co tak naprawdę chodzi.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

ja właśnie wróciłem z agencji bo byłem donieść przedwstępną umowę o maszyny. Dowiedziałem się że mogą już wypłacać i moje zlecenie poszło już do Warszawy. O kontrole też pytałem i powiedzieli mi że jednak z tego zrezygnowali i narazie nie będzie kontroli. Pozostało nic tylko czekać na kasiore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Witam. Mam do was kilka pytań. Ojciec jest właścicielem gospodarstwa 23 ha. Wyszło teraz ze do kupienia po sąsiedzku są prawie 3ha pewnie za około 150 tyś zł. Jakby to wyglądało jakbym chciał wsiąść premie na młodego rolnika i z premii to kupić reszte z kredytu co nie starczy? ile ha musiałby mi ojciec przepisac abym dostal premie. Czy w dzierżawę może mi na początek dać aby było taniej bez przepisywania? A co jeśli pracuje teraz na umowie o prace?? Czy muszę zrezygnować z pracy bo jedno eliminuje drugie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Zacznijmy od tego że nabór będzie w pierwszym kwartale 2017r. Pewnie w marcu, jak znam życie. Pól roku na decyzję i 3 miesiące na wypłatę. Więc pytanie czy sprzedający poczeka półtora roku ze sprzedażą? Resztę doczytaj w rozporządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgodnie z danymi, które otrzymaliśmy od ARiMR jest już wystawione ponad sto zleceń płatności. System do obsługi młodego rolnika jest i działa.

Szukam jakiegoś młodego rolnika, który chciałby wypowiedzieć się w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

Dorota F

 

kto chętny  dorota.florczyk@tvp.pl  napisac mejla

 


to ja się pytam jak to możliwe 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na dniach dostaniecie przelewy. Po co aferę robić :) 90 dni od złożenia wniosku o płatność mają na wypłatę zgodnie z rozporządzeniem i tego Maniek nie przeskoczysz. Pozostaje czekać. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak zaczeła pukać do nich telewizja to ruszyli 4 litery a jak by jeszcze zaczeli otym mówic to nie bylo by 90 dni tylko na drugi dzień kasa  

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Zgódź się Maniek chętnie bym zobaczył jak się w Tv prezentujesz:-)


To jak myślisz Freetaxi ile czasu im to jeszcze zajmie? Ponawiam pytanie przeważnie do Ciebie bo obcykany jesteś. Czy przejdzie potwierdzenie przelewu z innym adresem? W banku miałem stary adres jak zaliczkę wpłacałem. Różni się tylko numer domu reszta danych jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj