Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#24241 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:22

Dali tyle kasy , bo pewnie liczą że sporo osób nie zdąży papierów załatwić do końca września. "Młodzi rolnicy, którzy otrzymają z ARiMR decyzje o przyznaniu im stutysięcznej premii, muszą pamiętać o tym, że mają czas na złożenie w Agencji wniosku o jej wypłatę, wraz z niezbędnymi załącznikami, do końca września 2015 r."

​ a potem powiedzą no przecież kasę daliśmy a że czasu było za mało na załatwienie papierów to już nie nasza sprawa ...plus dodatkowo problemy w Krusie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:08
  •  

#24242 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:26

jedna osoba ode mnie z rodziny ktora wlasnie załapała na pewno zrezygnuje takze kolejna osoba na liscie moze sie cieszyc

-----------------

Mazowieckie

#24243 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:36

Ode mnie 8 osób na pewno odpada. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24244 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:38

Witam wszystkich, czytam i czytam forum. Ponawiam pytanie Sylwci, czy ryzykować teraz składając wniosek, czy może poczekać do zdania egzaminu na R3 w październiku? 

Jeśli robiłaś kurs kwalifikacyjny to moim zdaniem sama kwalifikacja R3 nic nie daje ponieważ była uzyskana w formach pozaszkolnych(kurs zaoczny, szkoła policealna) i trzeba dołożyć do tego 3-letni staż pracy w rolnictwie.

Cytat z rozporządzenia: tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie

wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej
3-letni staż pracy w rolnictwie.

Taką informację wstępnie dostałem w odr, pewności oczywiście nie mam. Może ktoś bardziej zorientowany i pewny swoich informacji się wypowie?

#24245 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek o wypłatę i ewentualne dokumenty trzeba złożyć najpozniej 180 dni od daty otrzymania decyzji ??

#24246 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:45

Wstaw trochę użytków w klasy lepsze(ok 1ha dla GO), nie wiem czemu ale tak jest,też tak miałem, gdzieś czytałem, że w chwili gdy nie ma znaku równości dla takich samych liczb agencja uzna że jest ok

W grunty rolne po wpisaniu wartości 3ha (mniejsza wartość bez rezultatu), wówczas nie ma czerwonego pola. Natomiast użytki zielone całkowicie przenosząc do lepszej klasy nie daje żadnego efektu.

36558173698020791604.jpg

Chce zwrócić uwagę na tabele 25.Zestawienie.
71378034881410819379.jpg

Po najechaniu na czerwone pole z NIE wyświetla sie informacja gdzie trzeba poprawić. W tym przypadku ta nieszczęsna tabelka.
Klasy gleb są wpisane wg podatku. Dla osób które planują zakup ziemi i wpisują w tabele 8 powierzchnie jest nie lada wyzwanie - wpisując z góry klase ziemi :D

W moim przypadku znam dokładnie klasy gleb, ponieważ zadeklarowaną ziemie muszę wyprowadzić sprawę z dokumentami... 
W tabeli 8 nie ma żadnych niespodzianek z czerwonym polem!

#24247 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:47

ja nie wiem czy się wyrobie z wszystkimi papierami (poprzednie przesunięcie) a co dopiero ktoś kto nie śledzi na bieżąco a dostanie decyzję pod koniec tygodnia

#24248 Share sajmon11133

sajmon11133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 14:55

Czyli więcej kasy juz  nie do dadzą ?

#24249 Share PiotrMurgrabia

PiotrMurgrabia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:01

Siema, Jestem na żółtej liscie po dzisiejszym przesunięciu. Jakie papiery musz załaptwiać, zeby sie wyrobić.

#24250 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:02

Dali tyle kasy , bo pewnie liczą że sporo osób nie zdąży papierów załatwić do końca września. "Młodzi rolnicy, którzy otrzymają z ARiMR decyzje o przyznaniu im stutysięcznej premii, muszą pamiętać o tym, że mają czas na złożenie w Agencji wniosku o jej wypłatę, wraz z niezbędnymi załącznikami, do końca września 2015 r."

​ a potem powiedzą no przecież kasę daliśmy a że czasu było za mało na załatwienie papierów to już nie nasza sprawa ...plus dodatkowo problemy w Krusie 

uwierz ze im tez to jest na reke to aby nam te pieniadze wyplacic, pozniej beda sie chwalic wynikami tuz tuz przed wyborami :lol:

ktos kiedys pisal ze zalatwil wszystko w tydzien czasu, troche szczescia i wytrwalosci w lataniu po urzedach.

mielismy dostac pisma odnosnie przyznania premii do konca sierpnia a dzis 1 i liste auktualniaja wiec termin platnosci jak bedzie potrzeba tez zmienia.

soltys kolego to Ty tak pisales ze juz koniec z listami ??  :D  :D  :D

nie siej fermentu na drugi raz...

Edytowany przez papasmerf, 01 wrzesień 2015 - 15:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24251 Share kuba1290

kuba1290

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:04

Czyli więcej kasy juz  nie do dadzą ?

Raczej już nie, bo tylko do końca września można składać wnioski o wypłate, więc to raczej koniec na tą ture.

#24252 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:05

Siema, Jestem na żółtej liscie po dzisiejszym przesunięciu. Jakie papiery musz załaptwiać, zeby sie wyrobić.

jezeli moge Ci podpowiedziec to zadzwon do swojego ODR badz przejedz sie wynotuj wszystko na kartce bo przewijany byl ten temat juz wielokrotnie.pzdr

#24253 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:06

Można się wyrobić w tydzień, mi to zajęło 5 dni roboczych łącznie z notariuszem itd. Krus w dwa dni robocze, ale szefowa mówiła mi że od wrzesnia chyba wdrażają nowy system i od 20.09 nie wydadzą żadnego zaświadczenia.

#24254 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:18

Można się wyrobić w tydzień, mi to zajęło 5 dni roboczych łącznie z notariuszem itd. Krus w dwa dni robocze, ale szefowa mówiła mi że od wrzesnia chyba wdrażają nowy system i od 20.09 nie wydadzą żadnego zaświadczenia.

a mozesz kolego napisac co Ci sprawiło najwiekszy klopot, KRUS ???

#24255 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:22

witam, ile wniosków złożono do dzisiaj?

#24256 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:24

a gdzie moglbym sie ewentualnie dowiedziec o tym kiedy zostanie rozpatrzona moja prosba o zmiane przeznaczenia srodkow mr z maszyn na zakup gruntow czy pod jakims numerem do arimru czy gdzie jak ktos wie niechby imi podal nr tel bo ta pani co zajmowala sie moja sprawa w arimr jak dzwonie na ten numer to caly czas linia zajeta jest

#24257 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie do freetaxi. Czy jak dziś zrobiłem zmianę we wniosku ze zamiast darowizny będę dzierzawil ziemię od rodziców to czy przed zatwierdzanie tego wniosku mogę już notarialnie robić to dzierżawę i inne rzeczy do tego wniosku o płatność boje się czekać bo może czasu
zabraknąć później do tego 30

#24258 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:57

papasmerf, w sumie to nigdzie nie robiono mi problemu, a mogę wręcz powiedzieć że szli na ręke po krótkiej rozmowie do czego mi to potrzebne. U notariusza czekałem dwa dni, starostwo od ręki, hektary przeliczeniowe w gminie dostałem od ręki, w krusie najpierw szefowa powiedziała że minimum 2 tygodnie, ale jak poszedłem z ojcem to w dwa dni miałem zaświadczenie.

#24259 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak będę dzierzawil więcej ziemi niż mam wpisane we wniosku to będzie problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24260 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:59

Czy obojętne jest którego notariusza zrobie predzęj czy na darowizna czy na dzierżawe? Własnie dzisiaj mialem notariusza na dzierżawe a za tydzień na darowizne od rodziców. Czy w niczym to nie przeszkadza?