Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#24201 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 05:32

Można wysłać pocztą. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:27
  •  

#24202 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 06:49

umowy dzierżawy muszą być rejestrowane w starostwie czy jest to niepotrzebne

#24203 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 06:58

W moim powiecie własnie wpłynął 1 wniosek (mój).  Jestem zdania że połowa osób która składała wniosek w tamtym roku miała by problem spełnić tegoroczne warunki. Mając wymagana powierzchnie bez produkcji zwierzęcej można zapomnieć o pomocy gdyż wielkość ekonomiczna jest zbyt niska (wysokie wymagania 13tyś Euro). 

Mam pytanie, bo mój arkusz jakoś (s)fixował... Popatrzcie sami. Tabela 7
22313509615883931325.jpg

Pytanie skąd te czerone pola? Wartości sa poprawne, natomiast w tabeli 8 dotyczace okresu docelowego jest ok

Wstaw trochę użytków w klasy lepsze(ok 1ha dla GO), nie wiem czemu ale tak jest,też tak miałem, gdzieś czytałem, że w chwili gdy nie ma znaku równości dla takich samych liczb agencja uzna że jest ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24204 Share AleksandraKulik

AleksandraKulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 08:37

Witam wszystkich, czytam i czytam forum. Ponawiam pytanie Sylwci, czy ryzykować teraz składając wniosek, czy może poczekać do zdania egzaminu na R3 w październiku? 

Jestem w tej samej sytuacji. Obecnie czekam na egzamin kwalifikacyjny, z punktacji obliczonej dla mojego przypadku wychodzi te 15 pkt, na "styk". Mój tato ma działki rolne zadeklarowane pod modernizację rolnictwa i pod obszarówkę. Chcę skubnąc parę ha z tych działek, tylko teraz jeśli Agencja zechce się przyczepić do tego, to odejmą mi ha. Mogę stracić ten 1 pkt, wówczas tracę szansę.

Co radzicie, notariusz umówiony na 11-tego. 

Będę wdzięczna za odpowiedź, może freetaxi? Z dużym doświadczeniem, jak widzę, mogłaby pomóc?

#24205 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 09:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile pkt otrzymam za technika rolnika ?

#24206 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 09:19

tego nik nie wie, ale składanie dokumentów mając 15pkt okaże się bez sensu gdyż premię dostaną osoby od ok. 20pkt w górę, więc warto to przemyśleć czy warto składać

Widzę, że myślisz optymistycznie, lecz sprowadzę Cię na ziemię i powiem że będzie bardzo dużo chętnych powyżej 15pkt

No i co tam kolego, co jeszcze ciekawego powiesz o przyszłości tego naboru? 20 pkt wystarczy czy może jednak trzeba będzie mieć 25 :D?

#24207 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 09:56

No i co tam kolego, co jeszcze ciekawego powiesz o przyszłości tego naboru? 20 pkt wystarczy czy może jednak trzeba będzie mieć 25 :D?

kolego nie sluchaj go byle by uzyskac te 15 pkt. i powinienes dostac, Ci ktorzy mieli ha i wyksztalcenie pobrali w tamtym naborze, z ktorego zostalo ok. 9tys. chetnych a w nowym naborze jest raptem 244 wnioski takze no stress ;)

dla tych którzy powaznie mysleli o tym programi to nie jest problem wybierając szkole specjalnie wybrałem taką aby spełniać wymagania i za szkołę mam już na starcie 5 pkt. Zgodze sie z tym ze wymagania są bardzo ale to bardzo zaostrzone i dużo osób dyskfalifikują jednak nie są az takie zeby nie mozna ich było spełnić jednym słowem trzeba mieć troche szczęścia jak narazie to jet jedna wielka niewiadomo co z tym do końca bedzie dodam że w oddzialach powiatowych jak i regionalnych jest takie zamieszani że nikt nie wie do końca jak ten program wyglada i co jeden to inne wiadomości ma a to dopiero początek co bedzie przy rozpatrywaniu to nawet nie chce myśleć.

zgadzam sie z Toba, sa przypadki ze ludzie dopiero wybrali kierunki rolnicze na uczelniach wyzszych, albo kursy R3 tylko chodzi mi o to ze jezeli jest te wyksztlacenie rozpoczete to powinno byc chociaz te 2 pkt. Ale nic nam do tego. Wymagania mozna spelnic rowniez sie z Toba zgadzam, osobiscie myslalem ze wszyscy ze starego MR poskladaja lub automatycznie przejda na nowy nabor a tu nie bardzo.

Tak jak ktos wczesniej napisal bez produkcji zwierzecej, bez wyksztalcenia, z uprawami ''podstawowymi'' ciezko jest uzyskac ta wielkosc ekonomiczna co za tym idzie zdobyc te 15 pkt. i to po ilosci zlozonych wnioskow widac, ale dac sie da :) pzdr

Witam wszystkich, czytam i czytam forum. Ponawiam pytanie Sylwci, czy ryzykować teraz składając wniosek, czy może poczekać do zdania egzaminu na R3 w październiku? 

Jestem w tej samej sytuacji. Obecnie czekam na egzamin kwalifikacyjny, z punktacji obliczonej dla mojego przypadku wychodzi te 15 pkt, na "styk". Mój tato ma działki rolne zadeklarowane pod modernizację rolnictwa i pod obszarówkę. Chcę skubnąc parę ha z tych działek, tylko teraz jeśli Agencja zechce się przyczepić do tego, to odejmą mi ha. Mogę stracić ten 1 pkt, wówczas tracę szansę.

Co radzicie, notariusz umówiony na 11-tego. 

Będę wdzięczna za odpowiedź, może freetaxi? Z dużym doświadczeniem, jak widzę, mogłaby pom

pierwsze pytanie zadaje sobie  duzo osob   ;) i chyba jednoznacznej odpowiedzi nie ma...

ale mysle ze sama sobie na nie odpowiedzialas. Ode mnie :  kto nie ryzykuje szampana nie pije :D

Edytowany przez papasmerf, 01 wrzesień 2015 - 09:59.

#24208 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. dostałem mr z 2014 czy zostanę np dzień wcześniej poinformowany o kontroli?

#24209 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:20

Tak. O kontroli będziesz poinformowany wcześniej. Bodajże 24 godziny przed faktem.

#24210 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:23

mogliby już dać tę listę nawet gdybym się nie załapał to wiedziałbym czy składać teraz nowy wniosek czy odpuścić to sobie do czasu aż zmienią wymagania...

bla bla bla :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24211 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:24

Lista listą. Na początek przydałaby się informacja - są dodatkowe środki albo ich nie będzie. 

#24212 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:25

Mi też w ARIMR mówili , że średnio na każdy nabór 5 osób z gminy dostaje premie , a średnio na mojej gminie było składane 10-15 wniosków , więc załapali się najlepsi , a w tym naborze mówili żeby chociaż te 5 wniosków było złożone to będzie miód malina bo jak narazie to ja i jeszcze jedna osoba jest tym zainteresowana .

#24213 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) informacja z przed chwili od znajomego z arimr: Jutro aktualizacja prawdopodobnoe na 16700 osob :D
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#24214 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:36

Wszystko jutro, pojutrze. Czemu nie dzisiaj ? :)

#24215 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tego nikt nie wie ;)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#24216 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:42

informacja z przed chwili od znajomego z arimr: Jutro aktualizacja prawdopodobnoe na 16700 osob :D

taki kit to dziadkowi wciskaj... :P

#24217 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zobaczymy jutro ile w tym prawdy :) jesli prawda to stawiasz piwo niedowiarku :P
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#24218 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 10:50

Gdyby każdy obdarowany jutro wysłał by Ci piwo miałbyś zapas do końca roku lub dłużej :)

#24219 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 01 wrzesień 2015 - 11:09

Panowie stara lista aktualizowana 27 sierpnia jest już calkowicie zamknięta czy mają być jakieś aktualizacje jeszcze ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24220 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 11:11

Podobno ma być jeszcze jedna ostatnia już aktualizacja starej listy - wszyscy czekamy z niecierpliwością jeśli to prawda :)