Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#24181 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:26

Z tymi wyrażaniem zgody to różnie jest. Ja się osobiście nie spotkałem z tym aby ARiMR odmówiła ale kiedyś jakiś klient wspominał mi, że na korytarzu w OR rozmawiał z jakimś młodym rolnikiem, który mówił, że jemu nie potwierdzili zmiany. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:27
  •  

#24182 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:27

aha ok wielkei dzieki za info miejmy nadzieje ze bedzie dobrze

#24183 Share sylwcia

sylwcia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Muza
    Motoryzacja
    Bieganie
    Trochę myślistwo
    No i oczywiście rolnictwo :)

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:28

To zależy czy zdobędziesz te 15 pkt bez wykształcenia, jeżeli tak to możesz składać ;)

No właśnie nie jestem pewna czy bez wykształcenia zdobędę wystarczajacą liczbe punktów :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24184 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:43

Ja też miałem składać na młodego teraz ale mam tylko świadectwo egzaminu r3 czyli z wykształcenia bym miał 0 pkt. Ty też pewnie byś miała zero jeżeli jeszcze nie masz wykształcenia. A jakie inwestycje planujesz i ile masz ha ?

#24185 Share sylwcia

sylwcia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Muza
    Motoryzacja
    Bieganie
    Trochę myślistwo
    No i oczywiście rolnictwo :)

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:54

Dużo rzeczy by sie przydało ale się nie da wszystkiego :) Tak myślałam nad większym  nowym ciągnikiem lub nowymi maszynami .Kupno pola to odpada strasznie drogą chcą tu u nas za ta kase bym kupiła ze dwa ha .

Edytowany przez sylwcia, 31 sierpień 2015 - 17:06.

#24186 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:59

Sporo ha masz to może byś miała szanse ale punktacja jest tylko za niektóre maszyny lub też inwestycje więc musisz zobaczyć w rozporządzeniu ile pkt i za co a najlepiej jakbyś poszła do doradztwa rolniczego i oni by Ci w przybliżenu obliczyli czy się załapiesz i czy warto składać ;) to w jakim regionie podlaskiego tak cenią za ziemię ?

#24187 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 17:08

Nawet niech się zaktualizuje i jutro to i tak już po ptokach będą musieli rozporządzenie zmieniać bo data będzie wrześniowa, a taki wałek w KE nie przejdzie

przejdzie, u nich wszystko jest mozliwe podejrzewam ze jeszcze zmienia termin płatnosci z 31 wrzesnia.

w nowym naborze przez 7 dni 244 wnioski - bogactwo  :D

jeszcze zobaczycie ze zmienia te wymagania  ;)

#24188 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 18:06

Mogliby przesunąć wiek młodego rolnika w stronę wieku emerytalnego. :D

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#24189 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To które te wymagania są takie nie do ogarnięcia kolego papasmerf?

#24190 Share leopard64

leopard64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 18:22

Brona, Kiko80 

tutaj macie wzór umowy, ale ręki nie dam sobie uciąć za nią bo każdy ma inny przypadek .

http://przeklej.org/...WLxNd/dzier.doc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24191 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 20:50

To które te wymagania są takie nie do ogarnięcia kolego papasmerf?

nie napisalem ze sa nie do ogarniecia bo są tylko poprzeczka jest o wiele wyzej niz we wczesniejszym naborze 

7 dni i 244 wnioski gdzie rok temu w 7 dni bylo 15000 wiec chyba przyznasz mi racje ??

grupa producencka 1pkt. przynaleznosc 5 lat zalozmy ze masz 15 pkt. grupa sie rozpada czy z innych powodow z niej wychodzisz badz sa jakies nieprawidlowosci i z 15pkt  robi sie 14 pkt. i oddajesz jakis tam % premii tak mi tlumaczyl gosc w ODR.

wszystko jest do ogarniecia tylko trzeba sie 2 razy zastanowic zwykle siewniki chcecie podciagnac pod uprawe bezorkowa , kontrola wykaze inaczej i pkt spadaja i kaske oddajemy...

244 wnioski w tydzien mowi samo za siebie ze jednak bariera dla nie ktorych jest zbyt duza

#24192 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:01

A ja mam wrażenie, że ten pracownik ODR specjalnie Cię postraszył i nagadał parę głupot żeby nie brać odpowiedzialności za Twój wniosek. 

#24193 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:13

Wczoraj na dożynkach była pracownica z powiatowego ARiMR i zapytałem ile wniosków zostało złożonych to mówiła, że 1, ale i tak zostanie odrzucony, bo nie spełnia wielkości ekonomicznej.

#24194 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:14

A ja mam wrażenie, że ten pracownik ODR specjalnie Cię postraszył i nagadał parę głupot żeby nie brać odpowiedzialności za Twój wniosek. 

freetaxi szczerze to nie widze w tym co mi powiedzial glupot  :lol: i nie wiem dlaczego mialby mnie straszyc skoro wniosku nie mialem zamiaru skladac...

gabrysiek to oznacza ze Ci ktorzy pobieraja % z premii za wypelnienie nie skomplikowanego wniosku nie zarobia  :D

i porażka jest wlasnie ten przelicznik wielkosci ekonomicznej i to ze jezeli ktos ma świadectwo R3 badz rozpoczetejuz w chwili naboru wyksztalcenie rolnicze ma 0pkt razem z tym co szkoly nie posiada zadnej !!!

Edytowany przez papasmerf, 31 sierpień 2015 - 21:41.

#24195 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:18

Ja , też mam stracha bo poprzeczke trochu podniesli , ale jak nie spróbuje teraz to już póżniej wogóle :) . Cały czas miałem w planach zakup nowej przyczepy i kilku maszyn ,ale ,że przyczepa nawet nie jest w rozporządzeniu , to chyba skusze się na obore :)

#24196 Share rafal12

rafal12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja ,Rolnictwo

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:53

1.czy HALA NAMIOTOWA np jak w tym linku

http://allegro.pl/gl...5626631674.html

uznawana jest za inwestycje  budowlaną  i przyznaje się za to 2 pkt ?

2.czy aby otrzymać 2 pkt za zorganizowane formy współpracy  mogę się zapisać do zrzeszenia plantatorów pomidorów ,czy musi być to jakies  przedsiębiorstw z tej listy  ?

#24197 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 22:06

freetaxi szczerze to nie widze w tym co mi powiedzial glupot  :lol: i nie wiem dlaczego mialby mnie straszyc skoro wniosku nie mialem zamiaru skladac...

gabrysiek to oznacza ze Ci ktorzy pobieraja % z premii za wypelnienie nie skomplikowanego wniosku nie zarobia  :D

i porażka jest wlasnie ten przelicznik wielkosci ekonomicznej i to ze jezeli ktos ma świadectwo R3 badz rozpoczetejuz w chwili naboru wyksztalcenie rolnicze ma 0pkt razem z tym co szkoly nie posiada zadnej !!!

dla tych którzy powaznie mysleli o tym programi to nie jest problem wybierając szkole specjalnie wybrałem taką aby spełniać wymagania i za szkołę mam już na starcie 5 pkt. Zgodze sie z tym ze wymagania są bardzo ale to bardzo zaostrzone i dużo osób dyskfalifikują jednak nie są az takie zeby nie mozna ich było spełnić jednym słowem trzeba mieć troche szczęścia jak narazie to jet jedna wielka niewiadomo co z tym do końca bedzie dodam że w oddzialach powiatowych jak i regionalnych jest takie zamieszani że nikt nie wie do końca jak ten program wyglada i co jeden to inne wiadomości ma a to dopiero początek co bedzie przy rozpatrywaniu to nawet nie chce myśleć.

#24198 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 22:09

Ktoś dostał może decyzję z mazowieckiego?

#24199 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 22:49

W moim powiecie własnie wpłynął 1 wniosek (mój).  Jestem zdania że połowa osób która składała wniosek w tamtym roku miała by problem spełnić tegoroczne warunki. Mając wymagana powierzchnie bez produkcji zwierzęcej można zapomnieć o pomocy gdyż wielkość ekonomiczna jest zbyt niska (wysokie wymagania 13tyś Euro). 

Mam pytanie, bo mój arkusz jakoś (s)fixował... Popatrzcie sami. Tabela 7
22313509615883931325.jpg

Pytanie skąd te czerone pola? Wartości sa poprawne, natomiast w tabeli 8 dotyczace okresu docelowego jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24200 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 23:14

Czyli podanie o zmianę w biznesplanie mogę wysłać do gdyni razem ze zmienionym  biznesplanem??

Ponawiam pytanie.