Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#24161 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:14

jeśli macie konta internetowe typu "inteligo", "mbank" itp  to otwieracie specjalnie konto rolnicze czy zostajecie przy internetowych

są jakieś wymogi dotyczące kont bankowych???  freetaxi może cos doradzisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:51
  •  

#24162 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:16

Wszystko zależy od Ciebie. Część moich klientów pozostała przy kontach internetowych, część otwierała sobie konta w bankach spółdzielczych na miejscu. Generalnie nie ma żadnego przepisu nakazującego posiadanie jakiegoś "specjalnego" rachunku. 

#24163 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:28

Wszystko zależy od Ciebie. Część moich klientów pozostała przy kontach internetowych, część otwierała sobie konta w bankach spółdzielczych na miejscu. Generalnie nie ma żadnego przepisu nakazującego posiadanie jakiegoś "specjalnego" rachunku. 

dzięki , spółdzielcze są troche drogie 5 zł co miesiąc i 1 zł za przelewy internetowe

tylko gdy będzie sie kiedyś szukało kredytu to trzeba wybrać jeden z banków który udziela preferencyjne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24164 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:55

koledzy poszukuje umowy sprzedazy zielonki.ma ktos gotowca ewentualnie co mam tam napisac oraz umowe na dzierzawe nadal poszukuje ta bez krus taka co przechodzi w ARIMR  przy mlodym rolniku.pomoze ktos .pozdrawiam

Edytowany przez kiko80, 31 sierpień 2015 - 13:03.

#24165 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 13:52

Edin jeśli kolejny nabór będzie za dwa lata to w myśl przepisów jakie teraz obowiązują nie będziesz mógł aplikować o "Premie dla młodych rolników". 

Dzięki @freetaxi

Możesz mi powiedzieć jak podejść do tematu aby można było składać wnioski jeśli w tym naborze się nie uda?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#24166 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 13:59

Nie będziesz miał takiej możliwości jeśli minie okres 12 miesięcy od przejęcia gospodarstwa. Tak rób abyś premię w tym naborze otrzymał. Żeby uzyskać wymagane 15 punktów trzeba się trochę nakombinować i kreatywnie pomyśleć ale wszystko jest do ogarnięcia. Zależy to tylko od Ciebie :)

#24167 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:21

Mam pytanie co do punktu o przejęciu jednego hektara i zostania kierującym. Czy to czasem nie przekreśli szans na dostanie MR jeśli w tym naborze się nie uda a następny będzie np. za dwa lata?

no kolego na dzien dzisiejszy własnie o to chodzi abys w kolejnym naborze nie mogl juz skadac wniosku jesli w tym naborze sie nie zalapiesz. 

a jezeli sie zalapisz to musisz spelnic formalnosci za ktore dostales pkt aby uzyskac te min. 15 inaczej kara badz zwrot.

woj. św, powiat x - min.19 ha ziemi jesli chodzi uprawy typu rzepak pszenica, dołączenie do grupy producenckiej, zasiew grochu i cos tam jeszcze dopiero jest te 15pkt bez wyksztalcenia.

na dzien dzisiejszy z 3 powiatow z woj. św --ok.10-15 wnioskow wplynelo.

a wiec gdzie pomoc dla tych co maja po 5-7 ha ??? wogole nie ma mowy o słowie pomoc... dla mlodych rolnikow a zobowiazania nie porownywalne do tamtego MR.

Edytowany przez papasmerf, 31 sierpień 2015 - 14:24.

#24168 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:21

Czy w tej edycji Młodego Rolnika jak w poprzednim do punktacji będą brane: Wykształcenie, wielkość gospodarstwa i poziom bezrobocia ? Chciałbym tez wiedzieć czy mogę się starać o tą premie, gdyż 3 lata temu przejąłem na współwłasnosc spadek z mama po ojcu. Z jednej strony mam ziemie ponad 12 miesiecy ale z drugie strony jest napisane, że jeśli się uczyłem i nie prowadziłem sam gospodarstwa( nie brałem dopłat, nie płaciłem krusu, ani żadneego zakupu i sprzedaży na moje imie i nazwisko) to pokazując zaświadczenie ze szkoły o studiowaniu dziennym to mogę staraćsie o premię. Oczywiscie w krusie i w agencji powiatowej u siebie podpisywałem zaswiadczenia, że nie prowadze gospodarstwa. Co o tym sądzicie ?

#24169 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:22

Czy w tej edycji Młodego Rolnika jak w poprzednim do punktacji będą brane: Wykształcenie, wielkość gospodarstwa i poziom bezrobocia ? Chciałbym tez wiedzieć czy mogę się starać o tą premie, gdyż 3 lata temu przejąłem na współwłasnosc spadek z mama po ojcu. Z jednej strony mam ziemie ponad 12 miesiecy ale z drugie strony jest napisane, że jeśli się uczyłem i nie prowadziłem sam gospodarstwa( nie brałem dopłat, nie płaciłem krusu, ani żadneego zakupu i sprzedaży na moje imie i nazwisko) to pokazując zaświadczenie ze szkoły o studiowaniu dziennym to mogę staraćsie o premię. Oczywiscie w krusie i w agencji powiatowej u siebie podpisywałem zaswiadczenia, że nie prowadze gospodarstwa. Co o tym sądzicie ?

wyksztalcenie, wielkosc gospodarstwa jet punktowane, bezrobocie juz nie...

#24170 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:27

szukamy nadal...

brona jak masz ta umowe  nikt nie ma gotowca umowy  freetaxi moze ty pomozesz z umowa akceptowana wagencji jak nie musze jutro drzec do OR.

Edytowany przez kiko80, 31 sierpień 2015 - 14:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24171 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 14:28

problem tkwi w tym, że gospodarstwo posiada od prawie 18 miesięcy(będzie 02.09.2015)

dlatego slowo pomoc dla mlodych rolnikow mija sie z celem...

niech probuje starac sie o inna premie badz cos na otworzenie wlasnej działalnosci

#24172 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 15:01

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że lista ze starego naboru ma się zaktualizować do środy. Wychodzi na to, że KE zgodzi się na te przesunięcia. Nie mam natomiast wiedzy o liczbie dodatkowych osób, które dostaną pozytywne decyzje. A jak będzie to się okaże wkrótce. Trzeba czekać jeszcze te kilka dni na spokojnie. 

Edytowany przez freetaxi, 31 sierpień 2015 - 15:02.

#24173 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 15:19

freetaxi nie masz  umow na dzierzawe dzialki oraz na sprzedaz zielonki ktore przechodza na mlodego  w arimr

#24174 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 15:21

Nawet niech się zaktualizuje i jutro to i tak już po ptokach będą musieli rozporządzenie zmieniać bo data będzie wrześniowa, a taki wałek w KE nie przejdzie

#24175 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 15:22

Liczy się data wydania decyzji a nie odbioru przez beneficjenta. A papier wszystko przyjmie :) Zobaczymy jak to będzie. Ja też czekam pod kątem tego, że mam kilkanaście osób, które balansują na starej liście i nie wiadomo czy brać się za nowe wnioski czy czekać. 

Edytowany przez freetaxi, 31 sierpień 2015 - 15:28.

#24176 Share sylwcia

sylwcia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Muza
    Motoryzacja
    Bieganie
    Trochę myślistwo
    No i oczywiście rolnictwo :)

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:08

Witam mogł by mi ktoś doradzić w sprawie MR bo za bardzo nie wiem co robić :) .Od wrzesnia  2014 r do czerwca  2015 r chodziłam na kursy r3 i tak wrzeseń -pażdziernik bd miała egzaminy jeśli je zdam pozytywnie to tak za dwa trzy miasiące  będę miała wykształcenie rolnicze dopiero i chciałam się dowiedziec czy jest sens skaładania teraz wniosku w tym naborze ? :)

Edytowany przez sylwcia, 31 sierpień 2015 - 16:20.

#24177 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:17

a jak wyslalem do nich prosbe o zmiane wniosku tj z zakupu maszyn na zakup gruntow to jak dlugo trzeba czekac na zgode od nich ? bo nie przysylaja a jzu z tydzien minął.

#24178 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:19

Do 3 miesięcy mi się zdarzyło parę razy czekać na decyzję o zaakceptowaniu zmian. 

#24179 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:20

To zależy czy zdobędziesz te 15 pkt bez wykształcenia, jeżeli tak to możesz składać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24180 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:21

a to jak kredyt latwic w tak dlugim czasie to hyba mozna bo mi pani z odr mowila ze wyrazaja zawsze zgode bo i tak rozliczyc sie moge przez 3 lata z nimi czyli kupic moge wczesniej ? przed ich zgoda ?