Polecane posty

waldii1    122

Moim zdaniem to musisz go mieć 5 lat od zakupu. Czyli dopiero w 2018 w lipcu.

Ma ktoś już może kasę z naboru 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam panowie długo mnie tu nie bylo dostal ktoś kase juz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Witam mam 2 pytania do osób które znają temat i wiedza na 100% a więc
1.mój kolega jest po LO z matura od 4 lat z kawałkiem niecałe 4.5 roku jest ubezpieczony w KRUS jako domowników więc teoretycznie nie będzie musiał uzupełniać wykształcenia na MR problem polega na tym że on był w szpitalu potem miał zwolnienia lekarskie i tak wyszło ze kasa ze zwolnień szła na zapłacenie składki i on z własnych pieniędzy zapłacił 5 składek reszta była placona że zwolnienia i teraz jeżeli będzie się ubiegal o MR to zalicza mu tę 4 ponad lata ubezpieczenia w KRUS czy nie za to że nie płacić składek z własnej kasy tylko miał zwolnienia jak to będzie wyglądać ????
2. Czy jeżeli rodzice są w związku małżeńskim ale ojciec i matka mają 2 odrębne gospodarstwa o innych numerach itd to czy jeżeli syn będzie miał przepisane gospodarkę np po matce to ojac może wzwiasc w dzierżawę żeby podnieść sobie tą wymaganą wielkoa ekonomiczna o 10% po otrzymaniu premii czy nie może wziąść w dzierżawę od ojaca ??
Proszę o odp i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

1. Jak krus ma w papierach że jest 4 lata ubezpieczony jako domownik to nikogo nie obchodzi kto i w jaki sposób płacił.

2. W dzierżawę może od rodziny brać ile chce. Tylko zakup od krewnych nie jest uznawany przez agencję.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

witam panowie długo mnie tu nie bylo dostal ktoś kase juz

 

Myślałem Maniek że już dostałeś kasę że Ciebie wcale nie widać. Ale z tego co pisałeś to do wtorku powinieneś dostać. U mnie narazie cisza. Nawet decyzji na zmiany nie dostałem bo mówili w BP że nie trzeba a w rozporządzeniu jest napisane coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślałem Maniek że już dostałeś kasę że Ciebie wcale nie widać. Ale z tego co pisałeś to do wtorku powinieneś dostać. U mnie narazie cisza. Nawet decyzji na zmiany nie dostałem bo mówili w BP że nie trzeba a w rozporządzeniu jest napisane coś innego.

a dziś czwartek  a jutro czy coś wpadnię na konto to niewiem co BP toina bajka ale jak zmiany uznali to starczy a co zmieniane było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ceny maszyn zmieniałem i wyrzuciłem przygotowanie do sprzedaży bo wymagają umów przedwstępnych na dostawy zboża czy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

1. Jak krus ma w papierach że jest 4 lata ubezpieczony jako domownik to nikogo nie obchodzi kto i w jaki sposób płacił.

2. W dzierżawę może od rodziny brać ile chce. Tylko zakup od krewnych nie jest uznawany przez agencję.

 

A czy dzierżawa od rodziny moze byc uznana za wzrost 10% wartosci ekonomicznej czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

skladalem w ostatnim naborze na mlodego czy musze skadac wniosek na doplaty na te dzialki na ktore mam spisana umowe z rodzicami czy ojciec moze zlozyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
Napisano (edytowany)

No a jak Ty to sobie wyobrażasz że Ty masz dzierżawę a kto inny składa wniosek o dopłaty? Musisz.

 

 

A czy dzierżawa od rodziny moze byc uznana za wzrost 10% wartosci ekonomicznej czy nie ??

A czemu niby by nie miała? Traktowane to jest jak każda inna dzierżawa.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Ponoć nie będzie możliwości rozliczenia takiego zakupu. Mam klienta w podobnej sytuacji i czekamy na interpretację z ARiMR.

 

Skąd takie informacje? Inwestycje można realizować po otrzymaniu decyzji. Ja tak zrobiłem - po otrzymaniu oficjalnej odpowiedzi z BP.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny maszyn zmieniałem i wyrzuciłem przygotowanie do sprzedaży bo wymagają umów przedwstępnych na dostawy zboża czy rzepaku.

a punkty nie poleciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Poleciały ale miałem prawie 17 zostało jeszcze 15.6 i problemu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maksu my chyba z tego co kojarzę to pisaliśmy o zakupie przed decyzją. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Maksu my chyba z tego co kojarzę to pisaliśmy o zakupie przed decyzją. 

No właśnie mówiliście o zrobieniu inwestycji przed wypłatą premii. To sprecyzuj proszę, bo zacząłem się niepokoić :)


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być problem z rozliczeniem zakupu, który był zrealizowany przed otrzymaniem decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

Witam. Koledzy ile agencja ma czasu na wypłatę pierwszej raty 80% po złożeniu wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety na koncie brak znajomego niema dziś w pracy ani nikogo od MR wiec nic się nie dowiedziałem kiedy bedzie 26 było miech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Witam. Koledzy ile agencja ma czasu na wypłatę pierwszej raty 80% po złożeniu wniosku o płatność?

90 dni. Jak byk stoi to w rozporządzeniu.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

9 miesięcy to ma się czas na złożenie wniosku o płatność od dnia wydania decyzji.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dla ścisłości. Od dnia doręczenia decyzji liczymy te 9 miesięcy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i już wiem dlaczego niema kasy jeszcze po rozmowie w 4 oczy ze znajomym okazuje się ze system nie działa jeszczę  lista robocza jest ale niema oficjalnej do wypłat dopięro dojdzię jak system ruszy bo w niektórych biurach to nawet nie moga wprowadzić do systemu wniosku o płatnosć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To kiedy Maniek może ruszyć wypłata? Podał Ci może znajomy jakaś przybliżoną datę? Teraz jakaś nowa firma ma budować system informatyczny. Pewnie wszystko byłoby już zrobione gdyby pozostałe firmy nie zaskarżyły przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj