Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#24141 Share adamoadamo1

adamoadamo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Traktory, dobre maszyny rolnicze, hodowla bydła, konie.

Napisany 30 sierpień 2015 - 16:37

Nowy MR wg rozporządzenia z 13 lipca 2015 r., nie jest kolorowo. Ja jako Młody rolnik spełniam wymagania ale zastanawiam czy w ogóle wystartować aby ugryźć te 100000 zł. Nie wiem kto te przepisy ustalał, są bardzo krzywdzące, rygorystyczne i ciężkie do spełnienia. Otrzymać te pieniądze nie jest trudno, ale SPEŁNIĆ WARUNKI PRZEZ 5 LAT TO KATASTROFA. Masa kontroli oraz wysokich kar za byle co.  Radzę się dobrze zastanowić i dobrze przeczytać rozporządzenie zanim złożycie wnioski. Ja wiem, że dostałbym te pieniądze ale szczerze zastanawiam się czy w ogóle złożyć wniosek. Tylko pogratulować temu państwu co układali te przepisy, jak dla mnie to jawne działanie na niekorzyść i brak wiedzy rolniczej. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:21
  •  

#24142 Share paweladam

paweladam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, jakie są kolejne kroki po zdobyciu dzierżawy min 1 ha podpisanej u notariusza?

#24143 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli przejmuje cale gospodarstwo to maszyny automatycznie tez wszystkie żeby nie stracić pkt czy maszyn nie musze przejmować ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24144 Share adamoadamo1

adamoadamo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Traktory, dobre maszyny rolnicze, hodowla bydła, konie.

Napisany 30 sierpień 2015 - 18:58

Witam, jakie są kolejne kroki po zdobyciu dzierżawy min 1 ha podpisanej u notariusza?

Przeczytać http://www.arimr.gov...15000098201.pdf

Edytowany przez adamoadamo1, 30 sierpień 2015 - 19:00.

#24145 Share ss92

ss92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 19:04

Witam wszystkich tu obecnych :) Mam takie pytanie dostałem premie 75 tyś w 2012 roku kupiłem za częśc tej premii ciągnik za 128 tys teraz przyszedł czas rozliczenia dostarczyłem wszystkie dokumęty faktury na których jest wpisane zapłacono gotówką 56 tyś zł czyli mój wkład własny reszte inwestycji zrealizowałem z kredytu preferencyjnego a w umowie kredytu jest wpisane wkład własny 32 tyś bank kredytował mi cene netto czyli 104 tyś bank udzielił mi 72 tyś kredytu do ceny netto a ja zapłaciłem cene brutto i miła pani nie zalicza mi tych 56 tyś co zapłaciłem jak potwierdza faktura tylko ten wkład w kredyt co jest na umowie z bankiem. I mam takie pytanie może miał ktos podobna przygode z i jak z tego wyszedł bez kary i bez zwrotu premi?? Bedę wdzięczny za podpowiedź :)

#24146 Share brona

brona

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 19:14

ladnie pieknie a zadnej nie mamy z umow.Teraz zobaczyŁem ze w zmianie wniosku zamiast wpisać  wlascicielkę gruntu walłem się i wpisałem jej ojcow a spisalem ze starego rejestru .robić korektę teraz tylko samo imię i nazwisko wydzierzawiajacego grunty czy czekac na zatwierdzenie wniosku i dopieronie ma zawiele czasu.pozdrawiam.BRONA masz  juz od kogos umowe czy nadal szukamy. ja potrzebuje na 1 dzialke ktora bede mial odpisana 

szukamy nadal...

#24147 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 22:31

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!
a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........
ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

A coś Ty taki wróżbita ?? Nie sr** żarem tylko czekaj najpóźniej do wtorku.
Któryś to amator pisał o motorze do wniosku. Wpisz gumową lalkę i motor Ci nie potrzebny. Aż tak masz rozrzucone pola, że motor Ci niezbędny ?? Zwykla fanaberia nic więcej. Za duzo w d*pach. Po prostu nie przejdzie ale wpisz i pochwal się czy przeszło.

#24148 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:22

Rodzice przekazują na mnie całe gospodarstwo (darowizna). Notariusz wyłapał w księdze wieczystej błąd, który musi być skorygowany w geodezji. Po tej poprawce wielkość jednej działki się minimalnie zwiększy, innej minimalnie wzroście (w sumie powierzchnia będzie nawet odrobinę większa niż dotychczas).

Do złożenia wniosku o płatność są potrzebne wypisy z rejestru gruntów. I teraz pytanie... czy mogą być to wypisy na których właścicielem gospodarstwa są jeszcze rodzice, czy gdy jestem już ja?

Chodzi o to, że po naniesieniu tej zmiany w agencji będą widzieli różnice w wielkości działek na wypisie i na wniosku o mr (chodzi o zeszłoroczny nabór ze starego rozdania) i będę musiał robić zmianę do wniosku, a wiadomo, że czas goni i trzeba do końca września złożyć wniosek o płatność.

#24149 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:26

Mogą być takie wypisy. Nie powinno być problemów. 

#24150 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:27

Czyli wystarczą te, gdzie widnieją rodzice? Później mogę to na spokojnie wyprostować, teraz chodzi tylko o czas...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24151 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:29

Tak. W moich przypadkach mogły być "stare" wypisy.

#24152 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:46

Któryś to amator pisał o motorze do wniosku. Wpisz gumową lalkę i motor Ci nie potrzebny. Aż tak masz rozrzucone pola, że motor Ci niezbędny ?? Zwykla fanaberia nic więcej. Za duzo w d*pach. Po prostu nie przejdzie ale wpisz i pochwal się czy przeszło.

NIe wróżbita tylko realista........

Jest gdzieś info o zgodzie komisji na kolejne przesunięcia???

PSL ma nas w d*pie tv przekaże info,że aż  tyle ludzi dostało i mało ważne, że obiecane było i to oficjalnie więcej kasy-no ale cóż wina komisji nie zgodzili się pomimo nieformalnej obietnicy........http://www.minrol.go...-unijna-dotacje

zresztą dziś/ za kilka godzin wszystko będzie jasne szkoda tylko, że nie wszyscy co mieli dostać nie dostaną

ponadto nigdy nie spotkałem się aby ARiMR aktualizowała listę co 4 dni

Edytowany przez soltys48, 31 sierpień 2015 - 07:57.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#24153 Share MarcinParzych

MarcinParzych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 07:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musimy czekać ...

#24154 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 08:09

roman gatkowski w moim przypadku nie jest to ta umowa ta tez widzialem ale moj wydzierzawiajacy nie zaprzestaje dzialalnosci rolniczej poprostu wydzierzawia mi 1 dzialke dlatego musi to byc inna umowa niz ta ,pozdrawiam  moze ma kto jeszcze inny druk 

#24155 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2015 - 09:02

będę składał wniosek na MR z tego naboru, i mam takie pytanie, czy złożenie wniosku o zwrot akcyzy z paliwa i  wniosku suszowego w gminie nie zostanie potraktowane jako kierowanie gospodarstwem i wniosek MR zostanie odrzucony???

Ziemie posiadam od kwietnia br.

Edytowany przez marasp, 31 sierpień 2015 - 09:03.

#24156 Share papasmerf

papasmerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 09:52

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!

a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........

ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

sołtys to niech dziewczyna składa na nowy nabór jeszcze jej przedłużyli do 16 września gdzie widzisz problem ??

ktos sie cieszy za Ciebie ? dopóki nie bedzie musial oddac tych pieniedzy z powodu (odpukac) jakiś nieprawidłowosci 

zółta lista to połowa sukcesu pomysl tak z drugiej strony patrzac na te wszystkie zobowiązania....

zgadzam sie z kolega widac słaby z niego gospodarz skoro ''za swoje'' nie moze kupic byle skutera...

taka inwestycja mialaby poprawic rentownosc gospodarstwa ??

niedługo to telewizory i pralki beda chcieli wpisywac  :D

#24157 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 11:00

Mam pytanie co do punktu o przejęciu jednego hektara i zostania kierującym. Czy to czasem nie przekreśli szans na dostanie MR jeśli w tym naborze się nie uda a następny będzie np. za dwa lata?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#24158 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 sierpień 2015 - 11:16

sołtys to niech dziewczyna składa na nowy nabór jeszcze jej przedłużyli do 16 września gdzie widzisz problem ??

ktos sie cieszy za Ciebie ? dopóki nie bedzie musial oddac tych pieniedzy z powodu (odpukac) jakiś nieprawidłowosci 

zółta lista to połowa sukcesu pomysl tak z drugiej strony patrzac na te wszystkie zobowiązania....

zgadzam sie z kolega widac słaby z niego gospodarz skoro ''za swoje'' nie moze kupic byle skutera...

taka inwestycja mialaby poprawic rentownosc gospodarstwa ??

niedługo to telewizory i pralki beda chcieli wpisywac  :D

problem tkwi w tym, że gospodarstwo posiada od prawie 18 miesięcy(będzie 02.09.2015)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#24159 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 11:18

Edin jeśli kolejny nabór będzie za dwa lata to w myśl przepisów jakie teraz obowiązują nie będziesz mógł aplikować o "Premie dla młodych rolników". 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24160 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 11:42