Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#24081 Share MarcinParzych

MarcinParzych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 02:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwonilem wczoraj do ministerstwa to mi powiedziano ze we wtorek bylo zebranie z komisja Europejska w sprawie dodatkowych przesuniec i powiedziala mi ta pani ze jest duze prawdopodobienstwo ze doloza wiec trzeba czekac i bacznie obserwowac strone agencji i ministerstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:54
  •  

#24082 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 07:03

pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję że będzie przesunięcie na kilkaset miejsc tak jak było mówione już dawno  :)

Edytowany przez podjadacz, 28 sierpień 2015 - 07:07.

bla bla bla :)

#24083 Share rafalmariusz

rafalmariusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 07:32

Mam pytanie odnośnie mr 2015. Pani z odr zaczęła mi robić biznesplan, zadeklarowałem 13,5 ha własności i 2,5 ha dzierżawy, lecz gdy Pani zaczęła to liczyć stwierdziła że wychodzi mi za mała wartość ekonomiczna z roku bazowego bo chyba 11700. Co z tym fantem zrobić? Nie da rady jakoś podbić na szybko? Czy czekać na następny rok i zasiewy ułożyć pod wyższą wartość?

to zależny jak te działki były zgłaszane w tym roku do dopłat, jeżeli była na nich dywersyfikacja upraw i zostały dokładnie podane uprawy na nich to problem...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24084 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:03

Odnośnie MR 2015 czy kukurydza na kiszonke liczy sie do wartości ekonomicznej (w gospodarstwie są krowy)? I jeżeli  ojciec ma współwłasność na działce siedliskowej to czy teraz musi znieść wspołwłasność czy da rade to zrobić przed wnioskiem o płatność?

Edytowany przez MFJD, 28 sierpień 2015 - 09:04.

#24085 Share adamk

adamk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:24

ARiMR podaje, że w ciągu czterech dni naboru młodzi rolnicy złożyli 117 wniosków.

bieda co?

-----------------

Mazowieckie

#24086 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:25

Czy żeby porobić teraz korekty w biznesplanie i wniosku muszę pisać o jakieś pozwolenie do agencji? Wniosek pisany był rok temu, a że załapałem się dopiero teraz to masa rzeczy jest do poprawienia. działki, maszyny. rok bazowy i docelowy też przesuwa sie o rok jeśli dobrze rozumuje, tak?

Edytowany przez tromba222, 28 sierpień 2015 - 09:26.

#24087 Share KacperWancel

KacperWancel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 09:40

tak musisz pisać podanie lub prośbę

#24088 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:56

Korekty, o których wspomniał tromba222 też trzeba robić?

Od jakiej daty mam mieć umowę dzierżawy na działki, żeby ubezpieczyć się w KRUS i złożyć wniosek o płatność?

Od 1X2015 r. może być?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#24089 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przechodził ktoś z ZUS na krus? nie ma problemów,

#24090 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 11:29

PO zlozeniu wniosku o platnosc po jakim czasie Agencja robi przelew , odpowie ktos , bardzo wazne bo jest dzialka na przetarg  akurat mam biznes plan na zakup gruntow ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24091 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 sierpień 2015 - 11:29

ARiMR podaje, że w ciągu czterech dni naboru młodzi rolnicy złożyli 117 wniosków.

bieda co?

no i coś cię dziwi? krótki termin i tak determinował to że najwięcej wniosków złożonych by było w ostatniej chwili, wydłużenie terminu statystyki poprawi zwłaszcza że łącznie z notariuszem, starostwem gminą i krusem w najgorszych przypadkach przepisywanie z wszystkimi formalnościami może trwać nawet 2,5 miesiąca jeśli trafi się na urzędników którzy nie są chętni do pomocy. ja miałem szczęście i udało mi się trafiać na miłe panie urzędniczki które załatwiały sprawy od ręki (wszystko od początku niecałe 2 tygodnie) mimo że mogły zrobić to w ciągu 30-tu dni.

plus to że napisanie całego wniosku trochę czasu trwa i wiele osób wynajmuje kogoś a te osoby z reguły też już mają kolejkę. wszystko to powoduje że standardowo statystyki wniosków podskoczą w ostatnich dniach naboru, chociaż koledzy pracujący w odr jak i prywatnych firmach doradczych mówią że szału z zainteresowaniem nie ma i zdecydowana większość kiedy usłyszą wymagania po prostu machnie ręką odwraca się i wychodzi. także w tym naborze lista osób którym nie przyznano premii prawdopodobnie nie będzie długa.

#24092 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 12:29

raczej listy ludzi którzy nie dostaną premii nie będzie w ogóle, no chyba że ktoś sam sobie wszystko wypełnia i źle punkty wyliczy albo wielkość ekonomiczną. Mi załatwianie wszystkich papierów do MR zajęło 2-3dni a teraz pani z ODR pisze mi biznesplan i trochę zmieniłem rodzaj planowanej inwestycji i robi zmiany teraz. Tak już bym miał na początku tygodnia złożone dokumenty ale po co się spieszyć skoro i tak termin przedłużyli. Faktem jest to że wymagania mają konkretne

#24093 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 12:58

Po to, że jak będziesz miał tyle pktów co ktoś inny to decyduje termin złożenia wniosku

#24094 Share KacperWancel

KacperWancel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 13:15

ja porpawiałem strukture zasiewów poprzez zmiany w biznesplanie dla świetego spokoju , a teraz z innej beczki mam pytanie co sprawdzaja na pierwszej kontroli gdy przyjdą co chcą zobaczyć co sprawdzić ? 

#24095 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 13:16

w tym naborze raczej bez znaczenia to będzie.
Ale kolego kolejność jest taka : punkty, powierzchnia gruntów, wiek - młodszy ma pierszeństwo dalej nie napisali

#24096 Share KacperWancel

KacperWancel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 13:28

nie młodszy , tylko raczej różnica wieku pomiędzy zdającym a przejmującym tak mi sie wydaje bynajmniej :)

#24097 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 14:03

rozporządzenie mówi dokładnie ale jak pisałem wcześniej nie ma co się spierać bo w tym naborze raczej każdy dostanie pieniążki

#24098 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 16:19

jak ma wyglądać podanie o zmiane do wniosku 

poprawa działek i maszyny na traktor zamienić

do kogo skierowane 

macie jakis gotowiec

#24099 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 sierpień 2015 - 16:53

Dzwonilem wczoraj do ministerstwa to mi powiedziano ze we wtorek bylo zebranie z komisja Europejska w sprawie dodatkowych przesuniec i powiedziala mi ta pani ze jest duze prawdopodobienstwo ze doloza wiec trzeba czekac i bacznie obserwowac strone agencji i ministerstwa :)

dołożą?Kiedy??dziś tj przedostatniego dnia pracującego niema ......więc kiedy?? wczoraj była aktualizacja listy więc koniec.........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24100 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 sierpień 2015 - 17:30

raczej listy ludzi którzy nie dostaną premii nie będzie w ogóle, no chyba że ktoś sam sobie wszystko wypełnia i źle punkty wyliczy albo wielkość ekonomiczną. Mi załatwianie wszystkich papierów do MR zajęło 2-3dni a teraz pani z ODR pisze mi biznesplan i trochę zmieniłem rodzaj planowanej inwestycji i robi zmiany teraz. Tak już bym miał na początku tygodnia złożone dokumenty ale po co się spieszyć skoro i tak termin przedłużyli. Faktem jest to że wymagania mają konkretne

ale ja mówię od chwili zaniesienia dokumentów do notariusza poprzez decyzję o ubezpieczeniu w KRUS :)

u nas notariusze zazwyczaj umawiają się na około 2 tygodnie po złożeniu papierów, ja czekałem w dalszej miejscowości chyba 5 dni, potem notariusz wysyła papiery do sądu a trwa to kolejnych 2-3 dni, z tamtąd papiery do starostwa gdzie mają 30 dni na wprowadzenie zmian, w gminie nie wiem ile mają na to czasu ale chyba kolejne 30 dni, potem niesiemy papierki do krus-u a tam miłe zaskoczenie bo na wydanie decyzji o ubezpieczeniu również mają do 30-tu dni, także jak zsumować i trafić na niemiłych urzędników to można sobie konkretnie poczekać, u mnie wyglądało to zdecydowanie bardziej optymistycznie i urzędy od ręki szły, poza krus-em w którym powiedzieli żebym poczekał 2-3 dni i zadzwonił a decyzja powinna być już wydana bo od ręki nie są w stanie ale starają się sprawnie załatwiać osoby które starają się o fundusze unijne.

ja też zdecydowałem się na wniosek w ODR- trafiłem tam na kolegę z technikum to i szybko się zdecydowałem, ale również nie śpieszę się i nie poganiam, co trzeba dostarczam na bierząco i tyle w temacie