Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#24021 Share KrisLee

KrisLee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:42

Witam wszystkich. Pytanie dotyczy nowego naboru. Obrót stada (rok wyjściowy) w Biznesplanie jest za okres całego roku 2015, czy do dnia złożenia wniosku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:58
  •  

#24022 Share Sandra2

Sandra2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 08:02

Tak. Do wniosku o płatność dołączasz dokument stwierdzający tytuł prawny do działek zadeklarowanych w biznesplanie (akt notarialny, umowa dzierżawy), oświadczenie o rozpoczęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa oraz zaświadczenie z krus. Jeśli nastąpiły jakieś zmiany wedle wcześniejszego wniosku trzeba zrobić zmiany. Na pewno jeśli będziesz zmieniał działki. Sandra2 wierz mi, że jak się wytłumaczy w czym problem i poprosi to można wszystko ogarnąć dosłownie w chwilę. Wiem z praktyki.

W powiecie trafiłem na aroganckie kobiety i nie było mowy o gwarancji skrócenia terminu odebrania wypisów nawet o jeden dziań(przez 20 min popijały kawę, a ruch był zerowy)

Wszystko zależy od tego kogo się zastanie w okienku.

#24023 Share arti17cf

arti17cf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 08:37

Czy mogę prowadzić produkcję zwierzęcą w budynku nie należącym do mnie,  a do dziadków poprzez umowę użyczenia?

Jeśli tak to czy taka umowa może być wyłącznie spisana między mną, a dziadkiem czy musi być sporządzona w urzędzie miasta lub u notariusza? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24024 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 08:50

Umowa użyczenia nie musi być poświadczana. 

#24025 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 08:52

kolego z tym bydlem to stan na dzień 1 styceń 2015

#24026 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 09:36

Czyli podajemy stan na dzień 1 styczeń? I później urodzenia, kupno i sprzedaż do dnia złożenia wniosku? dobrze rozumiem? 

Będzie aktualizacja listy starego naboru o kilkadziesiąt miejsc :) Najpóźniej w poniedziałek zostanie opublikowana, ale Pani powiedziała, że może być dziś albo jutro, trzeba śledzić stronę ARiMR. Mazowieckie dziś przekazało swoją listę do centrali. 

#24027 Share rafalmariusz

rafalmariusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 09:39

witam, czy jeżeli rodzice zostawiają sobie jeden numer działki o powierzchni 0,44ha na którym są w większości nieużytki i budynki a reszte ok 11ha przekazali aktem darowizny, to można liczyc na 3 pkt za przekazanie w całości ? 

#24028 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 09:41

można

#24029 Share Przekaznikm0cy

Przekaznikm0cy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 10:35

Witam. Mam pytanie odnośnie starego naboru na młodego rolnika 2007-2014.

1. Czy jest tu może ktoś taki kto kupował za tą premię maszyny starsze niż 5 lat? Czy w ogóle można? Jeśli tak to jak to wygląda, co trzeba załatwić itd.?

2. Ma ktoś może wzór umowy dzierżawy? Czy muszą być w niej zawarte hektary przeliczeniowe, czy wystarczy jakiś osobny dokument? Czy z geodezji potrzebne są jakieś mapki, potwierdzenia czy tylko wpis do rejestru gruntów kto jest nowym dzierżawcą?

#24030 Share krzysiekrolnik12

krzysiekrolnik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 10:45

Panowie a chciałbym się zapytać ponieważ otrzymałem decyzję pozytywną i już załatwiłem notariusza mam dzierżawę, w krusie muszę jeszcze poczekać do jutra na wypis z gminy o hektarach przeliczeniowych, więc mam nadzieje że jutro krus załatwię, i w agencji będę musiał załatwić numer gospodarstwa, i tu moje pytanie. Jak to jest ze zwierzętami? Jak je przepisać z ojca na mnie potrzebna jakaś umowa czy jak to się robi? I jeszcze chciałbym się zapytać o budynki, w biznesplanie mam użyczenie, i też chciałbym się zapytać jak to zrobić czy muszę spisać jakąś umowę z ojcem czy inaczej jakoś?

Dodam jeszcze że w tych budynkach będę musiał zrobić nowe stanowiska dla bydła czy podczas kontroli będą się o to czepiać? Czy dadzą jakiś czas na zrobienie tego? A no i jeszcze chciałbym się zapytać co chcą podczas kontroli? jakie dokumenty dokładnie? Opryskiwacz będę kupował nowy więc atest będzie, jeżeli chodzi o zwierzęta to mam wpisane 3 byki i 3 jałówki czy jak to będzie stało razem to będzie problem?

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24031 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @freetaxi chodzi mi o stary nabor dostalem decyzje pozytywna , do 30 wrzesnia musze przejac gospodarstwo o pow 4.60ha ,  swojego mam 5ha , reszte bede mial na umowach dzierzawy , umowy dzierzawy tez musze do 30 wrzesnia podpisac?? czy mam 180 dni na to?

#24032 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 10:54

freetaxi czy jest jakakolwiek możliwość złożenia wniosku o płatność bez zaświadczenia z krus bo okazuje się że najprawdopodobniej nie dostanę go do 30 września

#24033 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 11:10

Mf25 tak do 30 września musisz mieć tytuł prawny do gospodarstwa wskazanego w biznesplanie. Wniosek o płatność można złożyć bez zaświadczenia aczkolwiek będzie wezwanie do uzupełnienia. 

#24034 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 11:25

czyli gdybym nieotrzymał tego zaświadczenia wniosek przyjmą i go nie odrzucą automatycznie

#24035 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 11:52

Nie. Dostaniesz wezwanie do uzupełnienia.

#24036 Share MonikaMarciszewska

MonikaMarciszewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 11:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jesli mam wpisane w biznes planie umowe dziezawy to moge to zmienic na akt notarialny i ile czasu to zajmie?

#24037 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 12:00

Agencja ma bodajże 14 dni na zatwierdzenie takich zmian. Szybciej załatwisz dzierżawy a potem można zrobić sobie darowiznę. 

#24038 Share MonikaMarciszewska

MonikaMarciszewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 12:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To nie bedzie darowizna tylko kupno,i mam w biznes planie ze ja kupuje
A nie wiem czy sie sprzedawca dzialki zgodzi na dzierxawe

#24039 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 12:04

Ano chyba, że tak . To czas najwyższy dopełniać formalności. Otrzymałem dzisiaj informację jakoby miałyby się znaleźć dodatkowe środki bodajże dla tych 1200 osób. Ile w tym prawdy okaże się na dniach. 

Edytowany przez freetaxi, 27 sierpień 2015 - 12:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24040 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 12:51

Mam dokładnie taką samą sytuacje jak kolega wyżej. Notariusz bedzie dopiero 9 września i też sie boje że moge nie zdązyć ze wszystkm. W KRUS-ie podobna czeka sie 30 dni za zaświadczeniem. Tylko wystarczy mieć juz tą ziemie co jest we wniosku na siebie?

I mam jeszcze jedno pytanie. Tata przepisuje też na mnie krowy, obore mi wydzierżawia, czy musi być to zapisane w akcie notarialnym o dzierżawieniu budynku?