Polecane posty

macin87    71

jacekkombajnista mam nadzieje że masz racje bo ja mam skończone technikum samochodowe, a chce zostać na gospodarce. Miałem zacząć robić jakieś studium rolnicze ale jak tak jest to tylko 3 lata wstecz opłace KRUS i moge wziąć premie (ale pewnie w ARiMR ci nie wspomnieli że trzeba uzupełnić wykształcenie po podpisaniu MR inaczej zabioro ci 50tys. + odsetki - tak mi powiedzieli w ODR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Jak pisałem wcześniej Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych w przypadku ukończenia szkoły średniej określa § 6 ust. 1, pkt 3 w rozporządzeniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom" zgodnie, z którym warunek ten uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie tylko że w dniu składania wniosku musisz pokazać im świstek że masz opłacone składki KRUS przez 3 lata .

A jeśli osoba która w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium kwalifikacji zawodowych. Wówczas koniecznym jest zobowiązanie się we wniosku, że w okresie 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, Wnioskodawca uzupełni wykształcenie.

Jeśli masz wykształcenie inne nisz rolnicze i opłacony KRUS to nie musisz kończyć żadnej szkoły tak było do tego roku (2008) ale Należy zwrócić uwagę, że warunki określone w obecnie obowiązującym rozporządzeniu mogą ulec zmianie


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tylko jak w ODR powiedzieli mi że jeżeli zaczne opłacać składke KRUS przed podpisaniem umowy o przejęciu gospodarstwa i MR to automatycznie mnie eliminuje z premii ponieważ opłacanie składki jednoznacznie wiąże się z prowadzeniem gospodarstwa. Więc kto to wyjaśni jak to jest??? Kto ma racje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Przecież KRUS mogą opłacać nie tylko rolnicy posiadający gospodarstwo. Może stronę/dwie wcześniej było coś o tym...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ale opłacanie skladki KRUS wiąże się z prowadzeniem działalności, a to w przepisach na premie dyskwalifikuje o ubieganie się o nią. Może na AF jest ktoś kto opłacał składke przed wzięciem premii, a nie w trakcie podpisania umowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

przecież można być ubezpieczonym jako domownik, wtedy rodzice opłacaja skladke za ciebie i to ze masz opłacona składkę wcale nie znaczy ze prowadzisz gospodarstwo tylko w nim pracujesz/pomagasz, zwał jak chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie!! ja tak robie własnie ze jestem ubezpieczony jako domownik, rodzice opłacają składki a ty mowisz w krusie ze im pomagasz w gospodarstwie i skladasz kilka papierków, oświadczen i zaswiadczen, po 3 latach masz staż i jestes uprawniony do przejecia gospodarstwa i do otrzymania premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
Napisano (edytowany)

hmm ale pewnie już premii nie dostaniesz bo dłużnej niz 12 miesięcy w rolnictwie jesteś !!!!

 

 

 

nie cytuj posta wyżej

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Dostanie premie on nie jest ubezpieczony jako ROLNIK tylko jako DOMOWNIK to są dwie rożne rzeczy


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3
hmm ale pewnie już premii nie dostaniesz bo dłużnej niz 12 miesięcy w rolnictwie jesteś !!!!

 

 

 

nie cytuj posta wyżej

jesteś w błędzie to że ktoś za ciebie opłaca składkę krus jako domownika nie oznacza ze jesteś rolnikiem, te 12 miesiecy o których piszesz wiąże się z posiadaniem gospodarstwa, czyli jak nabyles jakas ziemie i minelo 12 miesiecy to w świetle prawa zaden z ciebie młody rolnik i nie mozesz sie starać o dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

jest też mowa o powierzchni.wiecej jak 1 hektar może dyskwalifikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Hej, wiecie może od kiedy teraz zaczyna się termin składania wniosków o młodego rolnika????


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Dokładnie nie wiem ale na stronie ARiMR jest napisani iż ,,Kierownictwo Agencji przewiduje, że w tym roku jako pierwszy zostanie ogłoszony termin przyjmowania wniosków na „Ułatwianie startu młodym rolnikom” co ma nastąpić 24 marca br. "

 

Więc najlepiej jest zaczerpnąć informacji w ARiMR od kiedy dokładnie będą przyjmować wnioski


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

ok Dzięki:]


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Koledzy a jak to jest, jak ja ukończyłem Rolniczą szkołę zawodową, płace składki w krusie jako domownik 2 lata. Mogę przejąć gospodarstwo po ojcu i starać się o 50tyś dofinansowania. Albo muszę mieć wykształcenie wyższe rolnicze? I co z tym KRUS-em muszę być tam 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ukończyłem Rolniczą szkołę zawodową

Posiadasz dyplom kwalifikacji zawodowych? Jeśli tak to możesz ubiegać sie o premie pod warunkiem przejęcia wymaganej minimalnej powierzchni gospodarstwa. Składki w KRUS opłacane jako domownik nie są uwzględniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Akurat w MR do stażu liczą się praktycznie tylko składki opłacane w KRUS jako domownik. Ale jeśli masz zawodowe rolnicze to ono liczy się bez stażu więc możesz spokojnie składać wniosek, tylko nie można dostać ziemi przed złożeniem wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Dzięki wam za odpowiedź, wiem na czym stoję. Teraz chodzę do technikum wieczorowo. A z tym przekazaniem gospodarstwa chyba poczekam na drugi rok, bo w sumie to mi się nie śpieszy aż tak. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Akurat w MR do stażu liczą się praktycznie tylko składki opłacane w KRUS jako domownik.

To co piszesz jest logiczne, ja zasugerowałem sie tym że kolega będąc już kilka lat "domownikiem" musiał opłacić składki KRUS na 3 lata wstecz aby móc sie ubiegać o MR, gdyż nie miał stosownego wykształcenia <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

mam pytanie ile musi być godzin przedmiotów rolniczych w szkole żeby uprawniała ona do uzyskania dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w wypadku szkoły wyższej winno być 120 godzin przedmiotów rolniczych, w wypadku niższych szczebli nie liczą się godziny a uzyskany tytuł, bądź też specjalność, wszystko precyzuje rozporządzenie (a właściwie załącznik do niego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik    0

Witam!

Czy mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co ile mogę dostać z młodego rolnika na 40 ha gosp. Od czego to zależy?

i Jak to jest z dopłatami, za co i ile!

Bardzo proszę o wyjaśnienie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to musisz mieć gospodarstwo nie dłużej niż 18 miesięcy. Możesz ubiegać się o 50 tys. zł na start.

Aha i musisz mieć mniej niż 40 lat co chyba u ciebie się zgadza. Poza tym trzeba spełnić Unijne wymogi co musiał byś posprawdzać bo chyba masz trochę zwierząt.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj