Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#221 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 09:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niekoniecznie, jest prostsze rozwiązanie. Wystarczy 3 lata w tył opłacić KRUS i 50 masz na ręce ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:54
  •  

#222 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Teraz weszły nowe przepisy i jeżeli nie masz szkoły wymienionej w rozporządzeniu to musisz uzupełnić wykształcenie oraz opłacic KRUS 3 lata wstecz(dotyczy szkoły średniej). A co do absolwentów studiów nie rolniczych jest prawie podobnie (związane coś z uzupełnieniem wykształcenia w kierunku rolniczym)

#223 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli bede miał uzupełnić wykszałcenie to ja mam gdzieś całą gospodarkę na niej sie tylko garba dorobi i wiecznie problemy są, a zmoim kierunkim prace znajde od zaraz co ważniejsze dobrze płatna i zaletą jest to że pracuje sie 8 godzin a w lato jedzie sie na wakacje, a nie spędzam ich na polu. Co do mojej szkoły to ja miałem takie przedmioty o których na akademi rolniczej nawet nieśnili a te 50 tyś to powinni mi w ramach rekompensaty dać ze chce na gospodarce robić bez wniosków składania i latania za dokumentami i robienia problemów. A pozatym wszyscy wiemy szkoła daje papiery to co sie wie jak na polu obrabiać tego w szkole nieda sie nauczyć to jest doświadczenie zdobyte latami , a oni cyrki odstawiają zamiast 50 tyś dawać jak ktoś chce robić i mu zależy to powinni dać bez pytania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli wsparcie byłoby przyznawane bezwarunkowo to zapewniam, iż akurat osoby, które rzeczywiście prowadzą działalność rolniczą by go nie otrzymały, BTW termin składania wniosków troszeczkę się skończył 31 grudnia 2008 roku

#225 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) normalne bo by polecieli wszyscy ci co niby rolnicy a pola niewidzieli. wydaje mi sie jednak że powinno byc ułatwiona biurokracja

Edytowany przez tommy66692, 02 styczeń 2009 - 19:00.

#226 Share Angelo

Angelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skad macie te informacje o opłaceniu KRUS-u 3 lata wstecz?? Ja bylem w KRUSIE sie o to pytac i powiedziano mi, ze to bzdura co mówią w ARiMR... Hmhh To w koncu można czy nie?? Czy ktoś tak zrobił??

#227 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niestety możliwe jest wszystko, jednak konieczne jest spełnienie warunków określonych w ustawie (szczegóły na www.krus.gov.pl) dotyczących ubezpieczenia domownika, jeśli z mocy ustawy możliwe jest ubezpieczenie to żaden z pracowników PT nie powinien generować własnych rozwiązań legislacyjnych, stąd proponuję ponowną wizytę w KRUS z prośbą o pisemne uzasadnienie odmowy ubezpieczenia domownika

#228 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 10:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pani z agencji powiedziała to mi :P Co do wykształcenia tez problemu nie wiedze... idzesz na zaoczne technikum, kurs konczysz w przeciagu roku. (oczywiscie wsio za $$) hehe, na wszystko jest rozwiązanie ;)

#229 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wszystko pięknie tylko że jak ja będe miał magistra zbiologi to do technikum nie pujde niech patrzą co mi to dają. rozumię ze 50 tyś dostane jeśli będę miał;
- szkołe rolnicza albo coś związanego z rolnictwem
- będę miał gospodarstwo przepisanie niewięcej niż 5 lat
- powieszchnia gospodarstwa będzie na poziomie wojewóckiej średniej
jeszcze oczyms zapomniałem ?????????

no a potem oddaje sie wniosek i co chodzimy do kościoła i dajemy ma msze modląc sie o pozytywne rospatrzebue wniosku ???

#230 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) AGRObambuła 2 pkt źle Nie 5 lat a 12 m-cy od przejęcia/nabycia gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 12:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Racja było 12 miesięcy, ale i to już chyba nieaktualne, bo będą nowe zasady. Ja miałem przepisane gospodarstwo 30 ha w 2006 roku i zabrakło mi kilka miesięcy do załapania się na premie. Nowe restrykcje są w pewnym sensie dobre, bo ograniczają trochę "dorabianych" rolników. Mój kolega miał coś koło 2 ha i premie dostał i zainwestował w... nowe auto, a ja 30 ha i nie mam szans bo przepisy za późno weszły w życie. A teraz jak patrzę na stopień wykorzystanie tych środków, w niektórych woj. po 30-40% to się trochę ręce załamują :P .

#232 Share 100150

100150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Te 12 m-cy to było do 30 czerwca 2008, teraz jest tak że wniosek należy złożyć przed nabyciem rozpoczęciem prowadzenia działalności rolniczej tj. przed przejęciem gospodarstwa.

#233 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy możliwe jest coś takiego: Ojciec zapisuje mi teraz gospodarstwo i biorę tą dotacje a za 5 lat przepisuje gospodarstwo na brata i on robi to samo?

#234 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 10:29

wojska ominąc raczej się nie uda a prowadzenie gospodarstwa rolnego na pewno w tym nie pomoże

a mi tam prowadzenie gospodarstwa pomogło wymigać sie od wojska :( i od jakich 3 lat niemialem wezwania do wku :)

#235 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 10:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chyba w grudniu był ostatni pobór do wojska... teraz będzie tylko armia zawodowa i dobrze bo mnie z tym na rękę nie było :(
Forza JUVE!!!

#236 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 11:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chłopaki mam zamiar zkorzystac z tej premii i jak jest z tym krusem został mi rok ogólniaka i wybieram sie na jakieś studium albo kurs rolniczy kolejny rok lub dwa i zasanawiam się czy nie zacząć płacić już krusu jeśli jest to wymagane. W koncu trzeba mieć te 3 lata w stecz opłacone czy nie ??

#237 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 11:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @damian40000 jest to możliwe ale przeszkodą może być zakończenie PROW 2007 - 2013, przed rokiem 2014, pomijając możliwość wcześniejszego wyczerpania limitu środków

@arassso opłacenie KRUS wstecz nie jest konieczne, jest to tylko rozwiązanie dla osób, które nie mogą/chcą uzupełnić wykształcenia, proponuję zapoznać się z treścią rozporządzenia: http://www.arimr.gov...=80&id1=0&id2=0

#238 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 13:42

Chłopaki mam zamiar zkorzystac z tej premii i jak jest z tym krusem został mi rok ogólniaka i wybieram sie na jakieś studium albo kurs rolniczy kolejny rok lub dwa i zasanawiam się czy nie zacząć płacić już krusu jeśli jest to wymagane. W koncu trzeba mieć te 3 lata w stecz opłacone czy nie ??

Nie rób tego. Krus opłaca się jeżeli nie masz szkoły rolniczej 3 lata wstecz tylko i wyłącznie podczas podpisywania umowy o przejęcie gospodarstwa. Wcześniejsze opłacanie krusu spowoduje, że zostaniesz wykluczony z premi dla młodego rolnika. Opłacanie składki prowadzi do tego że będziesz prowadził dzialalność w gospodarstwie (posiadasz gospodarstwo), a to automatycznie dyskwalifikuje cię o uzyskanie premii.

#239 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 25 styczeń 2009 - 18:54

Teraz weszły nowe przepisy i jeżeli nie masz szkoły wymienionej w rozporządzeniu to musisz uzupełnić wykształcenie oraz opłacic KRUS 3 lata wstecz(dotyczy skoły średniej). A co do absolwentów studiów nie rolniczych jest prawie podobnie (związane coś z uzupełnieniem wykształcenia w kierunku rolniczym)

A gdzie mozna znalesc wykaz szkol?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 11:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozmawiałem z wujkiem ostatnio o MR i on mówił ze w TV było iz Ci co wzięli 50tys to teraz musza oddawac 70tys wiecie moze z jakich przyczyn?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)