Polecane posty

Gość   
Gość

gabrys równo 75 tys???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem o płatność to mnie się pytała czy mam wypis z rejestru gruntów, mówię że nie mam ale sprawdziła w akcie notarialnym że jest napisane która to działka, powierzchnia, jaka klasa ziemi i gdzie działki się znajdują .


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

jaguar235 Ja tylko tak napisałem żeby wiadomo było o co chodzi. Ale coś mi się wydawało, że średnia krajowa wynosi coś prawie 13ha ale moge się mylić, bo to tylko słyszałem z niepewnych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

chlam?! Prosze bardzo Mój odnośnik

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@xsc - faktycznie to prawda...

Z jednej strony może to rozładuje kolejki, może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W założeniu ma zmniejszać bezrobocie, tam gdzie jest ono wysokie. Dodatkowo sprzyja przejmowaniu/tworzeniu większych gospodarstw i kierowaniu nimi przez osoby lepiej wykształcone. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@funkmaster1993 tego nikt Ci nie zagwarantuje, być może będzie tak jak z modernizacją, że kasa szybko się wyczerpie i na później nie będzie. Tak było u mnie w Wielkopolsce. Środki miały być podzielone na tzw. koperty i w zamyśle miały one być na każdy rok... ale nie wiadomo jak to do końca będzie...

 

@ENDURAK91 termin będzie na stronie Agencji na 2 tyg przed przyjmowaniem

Edytowano przez karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Panowie a czy jest szansa na nabór na "Młodego Rolnika" w 2012 r ?

moim subiektywnym zdaniem raczej nie bedzie naboru w 2012 ponieważ kasa sie chyba na to działanie skonczy w 2011 dopiero może po 2013 coś będzie, ale to moje subiektywne zdanie. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Oglądaliście dziś Agrobiznes ?

 

Pytam ,bo było o wykorzystaniu srodków z PROW i o tym ,że kasa się kończy . Oczywiście wypowiedział się pan dżentelmen i powiedział coś co mnie zaniepokoiło mianowicie coś w tym stylu : "W roku 2011 będą dalej prowadzone działania z zakresu różnicowania działalnosci pozarolniczej , pomocy dla powodzian , modernizacji gospodarstw rolnych i programu młody rolnik w tych województwach które mają jeszcze na to środki" (oczywiście nie powiedział tak w słowo w słowo , ale Ja tyle zapamiętałem)

 

i w związku z tym pytam was czy moze być taka opcja ,że zrobią nabór MR tylko w województwach które nie wykorzystały "puli" w roku 2010 na ten program ?

 

Czy może to specjalne robienie mętliku ? <_< przekonałem się ze czasem lepiej nie oglądac agrobiznesu ,zeby się nie denerwowac nie potrzebnie ...

 

 

P.S. Moim zdaniem to jakaś sciema z tymi informacjami z linków o MR , albo tak jak ktoś wyzej pisze specjalna robota zeby zamieszac młodym w głowie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

@gabrys a kiedy skladales wniosek o platnosc?

Wniosek o płatność skladałem 20.01.2011 wypis z rejestru gruntów też złożyłem bo wyczytałem na forum że może być potrzebny :rolleyes:a kasa na koncie 11.02 a dziś już przelalem na konto dilera :rolleyes: ZETOREK proxima w piątek będzie u mnie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem ze jak był nabór w 2010 to była przyznana pula na MR i mieli zostawic kase na nastepny nabór.

To MGR może byc zorganizowane w tych województwach które mają jeszcze na to środki. Oby tak było może cos sie wykombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

chyba tylko jedno województwo będzie miało środki na następna MGR. Jakby mieli kasę pewną na ten program to by nie wprowadzali punktacji , wiedzieli co się święci ;) jeśli prawdą jest to co pisał kolega odnośnie MR to np w mazowieckim nie będzie naboru na MR .

 

 

http://tvp.info/agrobiznes/wideo/14022011-1210/3867784 dzisiejszy odcinek Agrobiznesu.

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@Lukasz89 wydajemi sie ze mozesz polaczyc MR z Roznicowaniem ale tylko kwote ktorej nie musisz wykorzystac w MR tzn 30% z 75 000 czyli 22 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

zgadzam sie z kolegą możesz połaczyć MR z różnicowaniem ale tylko te 30% z premi które można przeznaczyć na własne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co panikujecie bedzie jeszcze 6tys mlodych farmerów :rolleyes: , pamietam dokładnie jak to mówili, bo sie chwalili ze na 2010 zwiekszają pule do 10tys farmerów by sie nie osmieszali jakby tylko w paru województwach, może byc np troche wiecej bo w niektórych to nie wykorzystali tych funduszy co mieli w planie,

a zapewne beda chciec wykorzystac wszystko bo to pewnie bedzie ostatni nabór

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofweid    0

Mam nadzieje ze dostane!!!

 

Mam nadzieje ze dostane!!!

 

Mam nadzieje ze dostane!!

 

Mam nadzieje że dostanę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kristofweid a z jakiego województwa i ile masz ha?? Porównaj sobie poprzednie nabory ile przyjeli, a ile nie. No i bedziesz miał rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

moim zdaniem zanim zostanie Wam przyznana pomoc na MR to różnicowania już nie będzie...

 

a tak na marginesie to zastanawiam się czy w kryterium (jeśli będą punkty a raczej będą na pewno) powierzchni będzie się liczyć powierzchnia docelowa czy bazowa... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

kolega karol zadał bardzo dobre pytanie.

 

ja bym dołożył też pytanie odnośnie wykształcenia. czy liczy się obecne czy docelowe. np jak teraz nie mam wykształcenia rolniczego. a zrobię sobie podyplomówkę (czyli wyższe) to jak to policzą ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj