Polecane posty

Troker1979    566

Ja mam jeszcze ważną umowę o pracę do 30.04.2016. Od 01.05.2016 będę na Krusie. Ziemię mam na siebie. Kiedy mogę złożyć wniosek o płatność? Problem z tym że świadectwo pracy nie dostanę od razu(siedziba firmy daleko w Polsce) a bez niego nic chyba nie załatwie w KRUS. Wiadomo że będę ubezpieczony od pierwszego maja ale bez dokumentów od pracodawcy nie zrobię kwitów w KRUS. Stąd moje pytanie.

Czy Krus wystawia może jakieś zaświadczenie zanim zrobię kwity i opłacę składkę że będę od tego dnia u nich ubezpieczony i czy to wystarczy do wniosku. I czy w ogóle potrzebne jest takie zaświadczenie czy tylko później trzeba się rozliczyć że podlegało się przez rok od otrzymania pieniążków ubezpieczeniu w Krus. Tak by było najoptymistyczniej bo zanim kaska pojawi się na koncie zdążyłbym  ogarnąć formalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

dziś dostane decyzję prawdopodobnię zostały w piątek wysłane info z bp to i może dziś będą mieli wniosek o platność

 

Moja też wysłana w piątek a jeszcze jej nie ma.

A decyzje przychodzą poleconym czy zwykłym za potwierdzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8311    1

Freetaxi jeżeli wujek dał mi pole w dzierżawę to we wniosku wpisuje się jego dane w informacji o przekazującym gospodarstwo? Bo już mi wodę z mózgu zrobili w ODR że potrzeba wszystkie dane wujka i że musi też podpisać oświadczenie że się zgadza na kontrole w gospodarstwie. A całe gospodarstwo będę przejmował od mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

dziś dostane decyzję prawdopodobnię zostały w piątek wysłane info z bp to i może dziś będą mieli wniosek o platność

 

jaki masz dokument potwierdzający rozpoczęcie realizację biznes planu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam993    0

Ja jestem z wielkopolski ale jeszcze decyzji brak


Wlasnie bylem w agencji i powiedziala mi pani ze dzisiaj wysyla

Edytowano przez adam993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

dziwna sytuacja, pani z Agencji nie chciała mi powiedzieć ile uzyskałem punktów, powiedziała coś, że jak jestem na liscie to mialem pow 15 itp, a decyzje niby jutro wyśle. Ja chcę wiedzieć ile mam konkretnie pkt.

Edytowano przez jacor95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jutro dostaniesz decyzje to się przekonasz. Myślisz że jej się chce szukać w dokumentach czy systemie ile masz punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macias    0

Czy wiecie coś na temat mr 2016, ile osób złożyło wnioski?

Ja dziś złożyłem w bp Radziejów i tam bylem drugi. 

Czy to możliwe ,ze tak mało osób składa mr 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Czy wiecie coś na temat mr 2016, ile osób złożyło wnioski?

Ja dziś złożyłem w bp Radziejów i tam bylem drugi. 

Czy to możliwe ,ze tak mało osób składa mr 2016?

 

560 do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Może dojdzie do 1500. Wymagania niższe a wniosków mniej. Ciekawe co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekzpa    0
irgen    0

Moim skromnym zdaniem gdyby obniżyli wartość ekonomiczną gospodarstwa to wniosków było by znacznie więcej. Osobiście dla mnie zebranie punktów nie jest problemem (do tych 12) ale wartość ekonomiczna już tak. Mam kilka sztuk bydła i podstawowe uprawy, lecz to jest za mało *(aby osiągnąć 13 tys euro).

Mam nadzieje, że jak nie w następnym naborze to w następnym obniżą wartość ekonomiczną do co najmniej 10 tys euro, aby dać szansę dla jak największej ilość osób.

Bo z tej perspektywy wniosków będzie znacznie mniej, niż pula przeznaczona na MR w ramach PROW 2016-2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Czy agencja będzie robiła problemy jeśli na potwierdzeniu przelewu za maszynę wpisaną we wniosek będzie inny numer konta niż ten na który została przelana premia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macias    0

wchodzę do bp i widzę jak kilka sekund przede mną jakiś gościu mówi ze przyszedl złożyć wniosek na mr ,panie w biurze mówią ze musi jechać do Torunia ,chwile później przychodzi pracownik odr i mówi do tych pan ze to one musza wnioski przyjmować . Kobitki w szoku zaczęły gdzieś tam wydzwaniać,  jedna gdzieś wyszła i przyniosła formularz dotyczący przyjmowania wniosków takie tam zasady jak to zrobić . Ja bylem drugi wiec już łatwiej poszło.Na początku myślałem że naprawdę będę musiał zasuwać do Torunia ha ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

wchodzę do bp i widzę jak kilka sekund przede mną jakiś gościu mówi ze przyszedl złożyć wniosek na mr ,panie w biurze mówią ze musi jechać do Torunia ,chwile później przychodzi pracownik odr i mówi do tych pan ze to one musza wnioski przyjmować . Kobitki w szoku zaczęły gdzieś tam wydzwaniać,  jedna gdzieś wyszła i przyniosła formularz dotyczący przyjmowania wniosków takie tam zasady jak to zrobić . Ja bylem drugi wiec już łatwiej poszło.Na początku myślałem że naprawdę będę musiał zasuwać do Torunia ha ha 

Bo tam pełna profeska ze wszyskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak to będzie z obrotem gruntami rolnymi bo jest wpisane ze "młodzi rolnicy" będą dopuszczeni czytał ktoś szczególy???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Jutro dostaniesz decyzje to się przekonasz. Myślisz że jej się chce szukać w dokumentach czy systemie ile masz punktów.

w decyzji jest podana ta ilośc punktów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj