Polecane posty

Troker1979    564

Nie wiem jak to jest z wysokobiałkowymi ja na wszelki wypadek zasiałem hektar lucerny ale na przykład  jeśli chodzi o plan nawozowy do trzeba go mieć w roku docelowym w momencie jak się składa wniosek o płatność drugiej raty


Kurcze ze zmianą zasiewów w biznesplanie jest aż tak duży kłopot? Na ornych od przyszłego roku planuję uprawiać kukurydzę na kiszonkę, której nie uwzględniłem w biznesplanie.

Mam ok 6 ha ornego(zboża) i ok 18,5 TUZ. Chcę siać 2,5 -3 ha kukurydzy na ornych. Czy to przejdzie? Esu mi nie zmaleje a nawet wzrośnie. Kukurydza chyba też zalicza się do zbóż?


Jak wymarzną oziminy to przecież konieczna jest zmiana upraw i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak kukurydza jest na zielonkę to nie zalicza się do zbóż.

 

Prośba do osób z decyzją w ręku: czy ktoś mógłby zrobić skan bądź zdjęcie decyzji i umieścić ją na forum? Najbardziej interesuje mnie część co trzeba przedłożyć wraz z wnioskiem o 1 ratę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    564

Właśnie dostałem decyzję. Ktoś zapoznał się już dokładnie z warunkami. Wygląda na to że po otrzymaniu decyzji trzeba postawić bilbord i informacją dla ogółu społeczeństwa że wzięło się kasę z unii. Czepiają się tego przy kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko nowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A tytuł prawny masz już do działek zawartych w biznesplanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    564

Ze zmianą zasiewów w biznesplanie jest aż tak duży kłopot? Na ornych od przyszłego roku planuję uprawiać kukurydzę na kiszonkę, której nie uwzględniłem w biznesplanie.

Mam ok 6 ha ornego(zboża) i ok 18,5 TUZ. Chcę siać 2,5 -3 ha kukurydzy na ornych. Czy to przejdzie? Esu mi nie zmaleje a nawet wzrośnie.

 

Ponawiam pytanie Będzie kłopot ze zmianą struktury zasiewów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No i u mnie przed południem dotarła decyzja, dziś w polu skończyć robotę a jutro weselicho i zabawa do białego rana- trzeba jakoś uczcić sukces w MR ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Widzę poruszenie na forum odnośnie decyzjach z 2015r. Czy ten czas tz około 7 msc może się powtórzyć z MR 2016? Czy na to nie ma reguły i po prostu trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To fajnie że macie już decyzje. Może ktoś da się namówić żeby tu na forum wkleić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Po otrzymaniu decyzji jaki jest następny krok ?  Ja na przykład bym chciał wziąć ciągnik ( bo mam to w biznes planie ) to po decyzji mógł bym  już  brać kredyt lub finansowanie fabryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To tak jak ja. Ale wszyscy chyba się boją że jak inni się dowiedzą co jest w decyzji to im kasy zbraknie albo odroczy im się termin wpływu kasy. Ale zanim dojdzie co do czego to jeszcze wniosek o płatność trzeba złożyć a w wielu przypadkach jeszcze przejąć gospodarstwo.


Po otrzymaniu decyzji następny krok to przejęcie gospodarstwa itd według tego co w decyzji jest wymienione jako kroki które należy spełnić aby złożyć wniosek o płatność. Wtedy skladamy wniosek o płatność czekamy do 3 miesięcy i dostajemy nasze wymarzone 80tys.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    564

Po decyzji można realizować biznes plan a jak jest w nim zakup ciągnika to można go kupić ale jest jedno ale! Nie można go w całości wziąć na kredyt  bo trzeba udokumentować że dokonano przelewu za pieniądze z młodego. Ja to wykombinowałem tak że wpłacę zaliczkę za traktor by mieć go wcześniej na podwórku a jak dostanę przelew to dopłacę 80 tys. Na to otrzymałem pozwolenie ustne mam nadzieję że wiążące. Szukam dilera który pójdzie teraz na taki układ


Transakcje gotówkowe nie wchodzą w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Zadeklarowałem rośliny strączkowe i chciałbym je wysiać na nowej działce, której nie ujmowałem w biznes planie. Okazuje się ze straczkowe MUSZA byc wysieane na ujetej w bp. działce. inne działki się nie liczą, Dodam tylko że działkę deklarowaną w bp mam już w całości obsianą czym innym

druga sprawa: Decyzję otrzymujemy praktycznie po zakończeniu zasiewów i nagle okazuje sie że powinniśmy miec juz zasiane owe straczkowe

Ot wielki problem zaorać hektar jakiegoś hu*jowego pszenżyta lub pszenicy....  Najlepiej to byście chcieli dostać 1 100 tyś i i na Hawaje pojechać. Żenada... Człowieku wyorałem łącznie ze 20 ha ozimin i wsiałem jare a Ty kuźwa masz problem bo trzeba 1 ha wsiać ? Ja pitole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    564

a gdzie pisze w rozporządzeniu że co roku od samego początku trzeba siać te wysokobiałkowe? mi się wydaje że to jest tak jak z planem nawozowym i trzeba je mieć w roku docelowym. Ja co prawda zasiałem lucernę ale już dawno przymierzałem się do jej uprawy, ze względu na suche sezony. Tylko z tą różnicą że normalnie to dorzuciłbym do niej trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

własnie panowie ja zadeklarowałem wysoko białkowe na tym 1 ha a juz posialem jeczmien to bd musial z kultywatorowac ? i w tym roku ten 1 ha podac na doplaty ? a i jeszcze jedno czy bd musial przez okres 5 lat siac na tym 1 ha wyskoko bialkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a u mnie dalej niema w poniedzialek się w ku#%e i zadzwonię gdzię moja decyzja a po 2 gdzię macie napisane na jakich działkach mają być białkowe jeżeli jest tylko napisane że masz miec minimum 1 ha a na jakim polu to ich malo to obchodzi byle było to w dopłatach a potema działka w biznes plan 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj