Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#23481 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:52

mi niestety brakuje jakieś 610 miejsc liczyłem jeszcze, że będzie ta kasa dla tych 1200 osób ale nie ma co na pewno to ostatnia aktualizacja

bla bla bla :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:33
  •  

#23482 Share Vinsar

Vinsar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:53

Zmienione rozporządzenie mówi, że jeśli nie będzie dodatkowych środków do końca sierpnia to wszyscy na białej liście dostaną decyzje odmowne. 

według tego tekstu co jest jeszcze na stronie ( http://www.arimr.gov...h-rolnikow.html )  szansa jest ale freetaxi pisze że jeśli nie będzie informacji o tym dodatkowym przesunięciu  no to wygląda na to że z tym naborem będzie koniec, 

#23483 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:57

I tu właśnie jest problem. Bo mam kilkanaście osób, które balansują w tej chwili na styku i nie wiadomo co robić. Czy czekać na nie wiadomo co czy brać się za nowy wniosek. Niby praktycznie wszystkie dane mam, można siadać nawet dzisiaj ale żeby nie okazało się, że ostatniego sierpnia pojawi się informacja o jeszcze dodatkowych środkach. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#23484 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jedno jest dziwne że za każdym razem lita przesuwwała się o 200-300 miejsc a teraz nic się nie ruszyło Ciekawe dlaczego :)

#23485 Share Grzesiek77

Grzesiek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) udało się prawie na samym końcu ale jestem :) może mi ktoś podpowiedzieć w jakiej kolejności wszystko załatwiać

#23486 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:03

Musisz uzyskać tytuł prawny do działek zadeklarowanych w biznesplanie, ubezpieczyć się jako rolnik, uzyskać numer ewidencyjny gospodarstwa. 

#23487 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:15

Dostałem dziś maila z lubelskiego OR i napisane jest że "prawdopodobnie jest to nie ostatnie przesunięcie, ale w chwili obecnej nie moga powiedzieć ile osób ostatecznie dostanie premię".

#23488 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:17

A co oni w OR mogą wiedzieć jak nie są odpowiedzialni za przesunięcia, etc. Kontaktuj się w tej sprawie z Ministerstwem. 

#23489 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:27

Jest odp i z Ministerstwa ;) "

W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące przesunięcia dodatkowych środków na premię dla młodych rolników w ramach PROW 2007-2013,  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poniżej przedstawia stosowne informacje.

W dniu 12 sierpnia 2015 roku Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą przesunięcie środków finansowych w ramach budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wnioskował w czerwcu br. m.in. o przesunięcie, pozostających jeszcze do dyspozycji środków finansowych Programu, pochodzących
z oszczędności powstałych w wyniku realizacji 17 działań PROW 2007-2013, na zwiększenie m.in. budżetu działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” o około 70 mln euro.

Akceptacja wniosku umożliwia uruchomienie, przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, procesu wydawania decyzji o przyznaniu pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” PROW 2007-2013 i dokonywania wypłat na rzecz kolejnych wnioskodawców (ok. 2900 osób), którzy spełniają kryteria przyznania pomocy, a ich wnioski oczekują nadal na realizację.".

#23490 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem w pierwszej 10 osób które nie dostały :(
jutro trzeba będzie się spytać sawickiego na tej wideo konferencji o obiecanych przesunięciach zobaczymy co powie .

Edytowany przez lukaszgg, 18 sierpień 2015 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23491 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 17:48

najpierw gadali o 104 milionach a teraz w kółko się kręci informacja na 70 milionów euro coś tu jest nie tak i blado to widzę..

bla bla bla :)

#23492 Share sss

sss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 18:33

czy członkostwo w związku bydła mlecznego można zaliczyć jako udział w zorganizowanych formach współpracy producentów rolnych?

#23493 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:00

freetaxi czy mogę poza biznesplanem chodować na podwurku kury nioski jaj konsumpcyjnych (sprzedaż bezpośrednia jaj konsumpcyjnych)w ilości ok 350sztuk. zarejestrowane do tej pory na tate nie chciał bym z tego rezygnować zawsze pare groszy wpada

#23494 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:22

Jedno jest dziwne że za każdym razem lita przesuwwała się o 200-300 miejsc a teraz nic się nie ruszyło Ciekawe dlaczego :)

Ja jestem 34 miejsca w górę. Troszkę ruszyło. Sytuacja jest napięta, bo w tym momencie komplikuje tu termin nowego naboru. Aczkolwiek myślę, że powinni się wywiązać z obietnic. W końcu nie w smak przed wyborami nie wywiązać się z obietnicy. Na ostatniej prostej sobie samobója strzelić. Choć z niejednej się nie wywiązali. Ale nie smućcie się to magiczny czas cudów (wyborów).

#23495 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:24

Do końca sierpnia będzie wszystko jasne co z tym kolejnym przesunięciem...

#23496 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego to tylko 1200 osób może im nie zależeć mi osobiście brakł trochę ponad 100 osób dlatego liczyłem że się przesunie ta lista o te osoby :)

#23497 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:28

Witam, czy aby mieć punkty za wykształcenie - dyplom trzeba przedstawić do wniosku czy gdzie, oraz ile dostanę pkt za zaświadczenie ze szkoły że się uczę(w grudniu zakończenie i egzamin) powiedziano mi że to wystarczy dla agencji

#23498 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:31

Kolego to tylko 1200 osób może im nie zależeć mi osobiście brakł trochę ponad 100 osób dlatego liczyłem że się przesunie ta lista o te osoby :)

Echo się roznosi. Nie ważne czy to  20-30 czy 1000-2000 osób. Nie robi się takich rzeczy w czasie trwania kampani. A wypowiedź na temat 100mln na walkę z suszą zamiast referendum? :)

@lokser jeśli się nie uczysz niestety nie dostaniesz punktów za wykształcenie, musisz mieć skończone ewentualnie staż.

Edytowany przez k0b, 18 sierpień 2015 - 19:39.

#23499 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:38

teraz i tak muszą jakoś przyznać te środki, ważne czy i jak bardzo się będą przyglądać po wrześniu jak opadnie pośpiech

i do tego oni nie mają nic do stracenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23500 Share iamforsaken

iamforsaken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:52

Załapałem się, co teraz? Ziemie już mam na siebie, brakuje mi 0,5ha ale jeszcze jest czas. Jestem ubezpieczony w krus i mam numer gospodarstwa. Czekać na jakieś pismo ze wskazówkami teraz? Aha i czy te pieniążki będzie można wykorzystać na modernizacje? Pozdrawiam