Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#23181 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 11:50

Nie ma na razie konkretnego terminu naboru na MGR. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:20
  •  

#23182 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 12:00

najważniejszą informacją dla mnie jest to że mogę skorzystać z premii  młodego rolnika i puźniej w następnym naborze wniosków na modernizacje . ?

a za premię moge kupić nowe maszyny do 5 lat  czy jak to jest ?  dodam ze gospodarstwo na wacie .

jeśli złożę wniosek na premie . to rozpatrzenie wniosku jest po 6 miesiącach ? i kiedy rodzice mogą przepisać mi gospodarstwo . dodam ze nie posiadam własnej ziemi .ani 1 hektara.

Edytowany przez domino5654321, 07 sierpień 2015 - 12:22.

#23183 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 12:02

Kopnij w d*pę takiego doradcę (pewnie jeszcze z ODR-u) szukaj innego, wiele rzeczy pominął za które są dodatkowe punkty.

Przeczytaj rozporządzenie dokładnie.

Co rozumiesz przez rozwój? Nowy agregat czy ciągnik?To nie rozwój ekonomiczny, także wiele nie tracisz..

Jak ktoś się chce rozwijać ekonomicznie to nie dość że wybierze coś rentownego(co samo w sobie wymusi),że poradzi sobie i bez tej premii.

Powtórzę się jeszcze raz, radzę przeczytać rozporządzenie, użyć swojego umysłu, bo niektórzy "doradcy" sami są na etapie zapoznawania się i intenpretowania na swój sposób, także nie ma co zdawać się na ich wiedzę.

No kolego po przemyśleniu przyznaję Ci rację. W kilku kwestiach mój doradcą mnie oszukał...

Chciałem zając się produkcja bydła mięsnego. Posiadam oborę i dwa pomieszczenia w których mógłbym trzymać byki. Zastanawiam się też nad postawieniem nowej obory ale mam pytanie. Czy jeśli chciałbym postawić wiatę w której trzymałbym byki można uznać to za ,,Obora na głębokiej ściółce wolnostanowiskowa"   Jest kilka kwestii nad którymi można się zastanowić, mianowicie:

inwestycja budowlana z działalnością roliczą (obora nad którą myślałem) 2pkt.

Plan nawozowy (badania gleby to nie problem, ale wykonanie badań nawozu to już są pewne koszta)  2pkt

Innowacyjność ( nie wiem, może gdybym stosował łubin jako paszę, można uznać to za innowacyjność czy raczej nie przejdzie to ? ) od 1-2 -pkt

Zakup nowych maszyn (myślałem nad zakupem opryskiwacza i rozsiewacza nawozów) I tutaj dochodzą 2 pkt za zakup nowych maszyn.

A czy zakup nowych maszyn i wybudowanie obory można uznać za – inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu – przyznaje się nie więcej niż 5 punktów

Wtedy już bym miał te 15pkt. i może jakoś by to przeszło.. Tak poza tym to jeśli ktoś by chciał się skontaktować z doradcą to odradzam doradców w ODR w Łajskach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#23184 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 13:01

Dzwoniłem dziś do departamentu rozwoju rolnictwa i dowiedziałem się że jeszcze czekają na decyzję komisji europejskiej, kasy starczy dla prawie 3000 osób, a kolejne przesunięcie sierpniowe dla kolejnych 1200 osób też zależy od KE. Czyli suma summarum nic się nie dowiedziałem nowego. Może tylko odnośnie nowego naboru, że mogę teraz przejąć grunty a punkty dostanę za przejęcie. 

#23185 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 18:08

Możesz powiedzieć jaki to ciągnik i w jaki sposób go kupujesz i gdzie?

Zetor Proxima. Znalazłem sprzedawcę/importera ze Szczecina i za proxime 90 rocznik 2014 chce 115tys. do zapłaty. U nas ceny zaczynają się od 140tys.w góre.

#23186 Share PiotreQ99

PiotreQ99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 20:14

W ODRze odradzali mi pchanie sie w modernizacje obory za mlodego rolnika, za duzo wymagan i norm do spelnienia, chyba maja racje? A co myslicie o budowie silosu na kiszonke z kukurydzy? Tutaj sprawa wydaje sie byc prostsza a i punktow powinno troche wpasc.

#23187 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:23

Dziś na szkoleniu nie dowiedziałem się konkretnie niczego nowego (Rozporządzenie w slajdach) . Jedyne co to Panie z Agencji powieziały ,że rozpatrzenie wniosków bedzie już 12 września.

#23188 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 22:51

Coś się paniom pomyliło. Rozporządzenie coś innego mówi :)

#23189 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:30

A mogę zrobić taki myk że po miesiącu jak nie dostane jeszcze listu o zatwierdzeniu zmiany a wyśle wniosek o płatność ??

#23190 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:31

Nie :) Wniosek o płatność możesz złożyć jeśli masz decyzję o przyznaniu pomocy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23191 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy osoba przekazująca gospodarstwo może zostawić sobie troche ziemi np. do 30 arów .
Nie pozbawiając przy tym młodego rolnika 3 punktów za przejęcie całego gospodarstwa?

#23192 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 08:35

Można sobie zostawić te 0,30 ha.

#23193 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 11:08

A jeśli załapał bym się na te dodatkowe pieniądze na nabór z 2014 roku to co właściwie trzeba zmienić w biznesplanie ?

Chodzi tylko o zmianę daty wyjściowej i końcowej biznesplanu czy coś jeszcze ?

Edytowany przez lukaszgg, 08 sierpień 2015 - 11:14.

#23194 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 20:21

mam pytanie odnośnie nowego MR. Jest tam potrzebny dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. O co konkretnie chodzi? I czy dokument potwierdzający kwalifikacje wystarczy dyplom ukończenia kursu r3 czy jakieś zaświadczenie potrzebuję?

#23195 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 22:05

mam pytanie - nigdy nie składałem wniosku o dopłaty ani inne świadczenia ale od 2013 mam nadany nr gospodarstwa i od 2012 jestem właścicielem powyżej 1h - reszte warunków spełniam ( wiek, lata pracy w rolnictwie) problem jest tylko z rozpoczęciem urządzania gospodarstwa  (12 miesięcy) - z tego co rozumiem nie mam szans na dofinansowanie czy tak ? 

prosze o odpowiedź freetaxi - z góry dziękuje

#23196 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 22:22

mam pytanie odnośnie nowego MR. Jest tam potrzebny dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. O co konkretnie chodzi? I czy dokument potwierdzający kwalifikacje wystarczy dyplom ukończenia kursu r3 czy jakieś zaświadczenie potrzebuję?

Sam nie wiem. Może chodzi tu o akt własności, dzierżawy. Lub zaświadczenie z krusu?  

mam pytanie - nigdy nie składałem wniosku o dopłaty ani inne świadczenia ale od 2013 mam nadany nr gospodarstwa i od 2012 jestem właścicielem powyżej 1h - reszte warunków spełniam ( wiek, lata pracy w rolnictwie) problem jest tylko z rozpoczęciem urządzania gospodarstwa  (12 miesięcy) - z tego co rozumiem nie mam szans na dofinansowanie czy tak ? 

prosze o odpowiedź freetaxi - z góry dziękuje

rozpoczęła urządzanie gospodarstwa rolnego w rozumieniu art. 553 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks
cywilny (Dz. U. z 2014 r. poz. 121, z późn. zm.2)), zwanego dalej „gospodarstwem”, przed dniem złożenia wniosku
o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku

Ja to rozumiem tak że w terminie 12mc od dnia złozenia wniosku, o ile sie nie myle

#23197 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 06:44

ciekawe czy coś się wyjaśni w tym tygodniu mogli by przesunąć te pieniądze

#23198 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 06:53

Decyzje o przyznaniu pomocy mam tylko czekam na zatwierdzenie zmiany :)

#23199 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 07:40

Szczerze wątpię, że przesuną tą kasę.... Za długo to wszystko coś trwa.... Chyba że za jednym zamachem chcą i sierpień załatwić....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23200 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 07:45

Zawsze to tyle trwało. Albo i dłużej. Przy każdym wcześniejszym przesunięciu. Spokojnie, przesuną hajsy. To dla PSL zbyt dobra reklama w kampanii wyborczej żeby to odpuścili.