Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31596 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:04

wniosek wysłałeś , czy dostarczyłeś osobiście? a może trzeba osobiście , czy dają coś do podpisu, ? opowiadaj, a i przyjemnego wydawania kasy

Ja radzę osobiście bo Ci sprawdzą wszystko, mi sprawdzili na miejscu a i tak byłem wzywany kilka dni po do poprawy wniosku o płatność :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 18:22
  •  

#2302 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sorry, ale jakie błędy można popełnić we wniosku o płatność? Przecież tam praktycznie tylko swoje dane wpisujesz.

#2303 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) można popełnić błąd np. w zaświadczeniu z krusu złą datę wpiszą i już do poprawy
red power

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2304 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ooo, to ciekawe... może i mnie będą wzywać na jakieś poprawki.

#2305 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:01

@Wacek21, ale przecież jest w rozporządzeniu napisane, że osoba, która posiada wykształcenie średnie i opłaca przez 3 lata KRUS może ubiegać się o premię MR :)

@gabrys napisz dokładnie czy musisz uzupełnić wykształcenie

Nie nie muszę uzupelniać wykształcenia jestem w Krus ponad trzy lata i to wystarczy!! No ja jutro notariusza i zaczynamy składać dokumenty B)

Edytowany przez gabrys, 29 grudzień 2010 - 19:07.

#2306 Share Woytas

Woytas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @michalk ja pisałem o KRUS

wystarczy sam akt notarialny zeby isc do KRUSU.... ja sie jutro wybieram do KRUSU

Możliwe, że wystarczy, ale tylko wtedy, gdy przejmujesz całe gospodarstwo, a jeżeli tylko część to raczej nie, bo składka na
KRUS obliczana jest chyba na podstawie hektarów przeliczeniowych. Przez to, że wybrałem się do KRUS z samym aktem musiałem nadrobić drogi i nie zdążyłem jednego dnia tego załatwić. Chociaż jak to mówią co kraj to obyczaj... A tak naprawdę to KRUS załatwiłem dopiero za 3 razem, bo 1. nie miałem zaświadczenia z gminy, 2. do gminy nie przyszła decyzja o podziale działki, z gminy zadzwonili do KRUS, że jest taka sytuacja, że nie można obliczyć ha przeliczeniowych i tam potwierdzili, że mogę złożyć wniosek o ubezpieczenie w pełnym zakresie i później uzupełnić te hektary, a jak już pojechałem do KRUS to okazało się, że jednak nie... i musiałem jechać do geodezji żeby to łaskawie wreszcie aktualizowali i znowu do gminy po zaświadczenie i dopiero wtedy przyjęli wniosek w KRUS.

#2307 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ja całe przejałem po mamie , jutro jade do krusu bo i tak bede mial po drodze,wiec przy okazji sie spotkam z urzednikami ......a mam pytanie bo przejalem mniej niz srednia krajowa narazie, to moge zlozyc o płatnosc jak zalatwie wszystkie papiery??bo reszte od wujka przejme pozniej(brak wyciągu z ksiag bo trezba bylo osobiscie je wziasc), bo nie bylo przepisane na mame. a chcialem miec cos przepisane bo nastepny termin u notariusza 15 styczen;/....

#2308 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do kolejności to najpierw notariusz potrzebne są wypisy z rejestru gruntów i zaświadczenie z gminy o przeznaczeniu działek, ja do notariusza zgłosiłem się w czwartek i już w następną środę miałem na siebie ziemię, a zapłaciłem 800 zł za 7,52 ha. Potem można załatwiać KRUS do którego trzeba mieć zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych, które wystawiają na podstawie jakiegoś tam kwitka ze starostwa. Żeby to przyspieszyć to to z aktem notarialnym idziemy do starostwa żeby wystawili jakiś tam kwit dla gminy na podstawie którego wystawią ci zaświadczenie do KRUS. W Krusie składamy wniosek z tym zaświadczeniem i czekamy na ubezpieczenie, normalnie trwa to do 4 tygodni, ja odebrałem w ciągu 2 dni. Jednocześnie można załatwiać numer gospodarstwa w agencji mi zajęło to dwa dni jednego złożyłem wniosek a drugiego odebrałem. w moim przypadku od głoszenia się do notariusza do złożenia wniosku o płatność minęło 2 tygodnie, choć by było trochę szybciej tylko warunki pogodowe nie pozwoliły.
Mi pani w GUS regon wyrobiła w półgodziny.

#2309 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 30 grudzień 2010 - 08:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) łączyłeś z RS

Edytowany przez nasil90, 30 grudzień 2010 - 16:36.
cytowanie poprzedniego posta

#2310 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ojciec nie ma wymaganego wieku tylko część mi przepisał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share slawekreal911

slawekreal911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy dostał juz ktoś odmowną decyzje z mazowieckiego MR?

#2312 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Doznałem szoku! Dziś notariusz za przepisanie ziemi (11ha) wraz z budynkami, gdzie całość została wyceniona na 200.000 zł zaproponował mi jedynie 3200 zł - szukać innego notariusza?

#2313 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no pewnie ze szukaj :P przeciez to chodzi o twoje pieniadze, a przynajmniej podzwon i popytaj przez telefon za ile ci mogą to zrobić :P

#2314 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za przepisanie 18.50 ha plus reszta w granicach 2000 zł może nawet poniżej wiem bo rozmawiałem z kolegą który obejmuje gosp.po rodzicach.

#2315 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) notariusz ma swoja stawke i nie wazne ile warta jest ziemia, wiem bo wczoraj przepisywalem prawie 10 ha teraz a reszte ppozniej......notariusz ma swoja stawke +do tego VAT + wypisy+ cos tam z ksiegami chyba

#2316 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:28

Doznałem szoku! Dziś notariusz za przepisanie ziemi (11ha) wraz z budynkami, gdzie całość została wyceniona na 200.000 zł zaproponował mi jedynie 3200 zł - szukać innego notariusza?

a czy łączysz z RS

#2317 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:31

Sorry, ale jakie błędy można popełnić we wniosku o płatność? Przecież tam praktycznie tylko swoje dane wpisujesz.

Ja np:
- zapomniałem podać w biurze powiatowym konta bankowego
- przepisane zostało więcej działek niż we wniosku MR ( w tym dwie działki lasu) i do tego się przyczepili, musiałem przynieść wypisy i pisać oświadczenie.

Więc można :P
Co do stawek ja zapłaciłem 4000 za kilkanaście ha, ale przepis był na kilka osób

Edytowany przez karolu, 30 grudzień 2010 - 16:33.

#2318 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ode mnie np notariusz nie wymagał ,żadnego zaświadczenia w gminy o przeznaczeniu działek rolnych tylko wypisy z księgi wieczystej i wypis z rejestru gruntów ale to chyba zależy kto przepisuje całe gosp. , kto cześć , kto łączy z RS a kto nie :P

#2319 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Notariusz 3400 nie jest to malo ale 7ksiąg wieczystych po 170zł rozpis na trzech,dobrze że dom mieszkalny dożywotnio bo byłby podatek do zaplacenia prawie 20 tyś ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:32

Doznałem szoku! Dziś notariusz za przepisanie ziemi (11ha) wraz z budynkami, gdzie całość została wyceniona na 200.000 zł zaproponował mi jedynie 3200 zł - szukać innego notariusza?

,,Jedynie,,jak na moje to bardzo drogo Ci zaproponował.Ja przepisuje 20ha+budynki inwentarskie+dom i notariusz zawołal mi 2800,chodziaż przyznam że musiałem troche podzwonić i to w moim przypadku był najtańszy w obrębie 70km

KPK