Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#23141 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 11:25

Byłem wczoraj na rozmowie z moim doradcą i niestety ale nie dam rady uzyskać 15 pkt.. Brakuje mi 7 pkt. żeby móc ubiegać się o MR. Może ktoś doradzi jak zyskać punkty za innowacyjność i ekologię ? Ogólnie rzecz ujmując, rozporządzenie ministra było pisane chyba na kolanie... Ciężko uzyskać punkty za wykształcenie, ja mam np. 0. Żeby uzyskać młodego rolnika trzeba być najlepiej po studiach rolniczy, posiadać tytuł magistra, przejmować duże gospodarstwo i planować duże inwestycje...

Chyba będzie trzeba poczekać na kolejny nabór, może zmienią wymaganie bo w obecnej sytuacji są prawie nie do przejścia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:29
  •  

#23142 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 12:15

a za co masz te 8 pkt?

Edytowany przez gelorolnik, 06 sierpień 2015 - 12:17.

#23143 Share PiotrMajewski

PiotrMajewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 12:28

Witam jak to jest w końcu z tą wielkością gospodarstwa w nowym naborze w woj. o niższej średniej niż krajowa?? czyli jeśli w mazowieckim średnia pow. wynosi 8.55ha to tyle wystarczy?? tak wynika z rozporządzenia... Nie  ma nic o uzupełnianiu do średniej krajowej... w ODR jeszcze sami nie wiedzą jak to jest... W biznesplanie po wyborze mazowieckiego też pisze minimalna 8.55... a tu słychać o krajowej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#23144 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 12:34

W tym przypadku przyjmujemy powierzchnię wojewódzką czyli 8,55 ha (mazowieckie).

#23145 Share Koza22

Koza22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2015 - 12:35

wiadomo cos z ta aktualizacja listy czy nie:?

#23146 Share grzegorz28

grzegorz28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 12:41

Witam czy pomożecie ??? przejmując gospodarstwo 30 h jako młody rolnik czy przysługuje mi premia 100 tyś ,dlaczego pytam ponieważ mam na mnie zapisane 4 klacze i ogiera,ale  nie biorę na nie dopłat ,tylko z ogierem punkt kopulacyjny prowadzę czy to ma jakieś znaczenie ??

#23147 Share Digifant

Digifant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, turystyka rowerowa

Napisany 06 sierpień 2015 - 13:00

mi powiedzieli, że od zatwierdzenia wniosku dział księgowy ma 21 dni na wysłanie pieniędzy.

Zadzwoniłem dziś na infolinię i dowiedziałem się, że od momentu złożenia wniosku o płatność Agencja ma 60 dni na dokonanie przelewu.

Natomiast na Elizówce powiedziano mi, że moja sprawa jest na dobrej drodze, zlecenie przelewu poszło już do Warszawy i tam dalej będą się tym zajmować. Ale ze względu na sezon urlopowy sprawa może się przeciągać. Mam nadzieję, że chociaż nikt tam nie pomyli mojego numeru konta, bo nie wiem czy takie sytuacje się zdarzają.

#23148 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 13:01

W polskim ustawodawstwie koń jest zwierzęciem gospodarskim. Rozporządzenie mówi, że pomoc nie należy się osobie, która: "była posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich, oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt."

#23149 Share 10045zetor

10045zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=mX9pbKzsshc

Napisany 06 sierpień 2015 - 13:51

witam ! czy jest tu juz jakis rolnik ktory za premie mlodego rolnika kupil ciagnik badz inna maszyne starsza niz 5 lat ??

#23150 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:29

Za premie chce kupic nowy  ciagnik zetor proxima 90 czy nie bedzie w rozliczeniu problemu ?,chyba nie bo ma emisje spalin 3 B.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23151 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 15:20

a za co masz te 8 pkt?

Różnica wieku pomiędzy przejmującym a obecnym właścicielem gospodarstwa powyżej 25 lat 2pkt.

Przejmowanie gospodarstwa w całości 3pkt.

Produkcja roślin wysokobiałkowych 2pkt.

I jeszcze było, że będę korzystał z usług doradczych 1pkt.

W sumie 8 pkt.

Może jeszcze coś spróbuję ugrać, ale jak nie to będę czekał na następny nabór. Uzupełnię wykształcenie, i miejmy nadzieję, że zmienią wymagania, bo obecne są po prostu nie do przejścia. A na pewno będzie kolejny nabór bo wiele osób się na obecny nie załapie i to jest więcej niż pewne. Tyle, że jest to niesprawiedliwe, bo ja jeśli chciałbym się rozwijać nie mam najmniejszej możliwości, a przecież pula pieniędzy jest ogromna. Po prostu jak ktoś już wcześniej napisał, nie chcieli stracić elektoratu przed wyborami... 

A tak poza tym, panowie nie planujcie co kupicie tylko pierw się udajcie do doradcy i obliczcie czy ,,łapiecie" się na MR.

#23152 Share Digifant

Digifant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, turystyka rowerowa

Napisany 06 sierpień 2015 - 16:14

Orientuje się ktoś pod jakim numerem w Agencji w Warszawie mogę uzyskać informację o przelewie ?

#23153 Share ArekPuka

ArekPuka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 16:24

Michał673 widzę, że masz większa wiedzę w temacie MR nowego. Wiesz może na co można wydać pieniądze z nowego programu?

Z góry dzięki za odpowidź!

#23154 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 06 sierpień 2015 - 16:55

Różnica wieku pomiędzy przejmującym a obecnym właścicielem gospodarstwa powyżej 25 lat 2pkt.

Przejmowanie gospodarstwa w całości 3pkt.

Produkcja roślin wysokobiałkowych 2pkt.

I jeszcze było, że będę korzystał z usług doradczych 1pkt.

W sumie 8 pkt.

Może jeszcze coś spróbuję ugrać, ale jak nie to będę czekał na następny nabór. Uzupełnię wykształcenie, i miejmy nadzieję, że zmienią wymagania, bo obecne są po prostu nie do przejścia. A na pewno będzie kolejny nabór bo wiele osób się na obecny nie załapie i to jest więcej niż pewne. Tyle, że jest to niesprawiedliwe, bo ja jeśli chciałbym się rozwijać nie mam najmniejszej możliwości, a przecież pula pieniędzy jest ogromna. Po prostu jak ktoś już wcześniej napisał, nie chcieli stracić elektoratu przed wyborami... 

A tak poza tym, panowie nie planujcie co kupicie tylko pierw się udajcie do doradcy i obliczcie czy ,,łapiecie" się na MR.

Kopnij w d*pę takiego doradcę (pewnie jeszcze z ODR-u) szukaj innego, wiele rzeczy pominął za które są dodatkowe punkty.

Przeczytaj rozporządzenie dokładnie.

Tyle, że jest to niesprawiedliwe, bo ja jeśli chciałbym się rozwijać nie mam najmniejszej możliwości, a przecież pula pieniędzy jest ogromna.

Co rozumiesz przez rozwój? Nowy agregat czy ciągnik?To nie rozwój ekonomiczny, także wiele nie tracisz..

Jak ktoś się chce rozwijać ekonomicznie to nie dość że wybierze coś rentownego(co samo w sobie wymusi),że poradzi sobie i bez tej premii.

Powtórzę się jeszcze raz, radzę przeczytać rozporządzenie, użyć swojego umysłu, bo niektórzy "doradcy" sami są na etapie zapoznawania się i intenpretowania na swój sposób, także nie ma co zdawać się na ich wiedzę.

Edytowany przez Unexpected, 06 sierpień 2015 - 17:02.

#23155 Share kasiula8013

kasiula8013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 18:51

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w &6  " prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie " - za co można na dostać 2 pkt, z góry dziękuję

#23156 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 19:36

dziś w ODR Pani powiedziała że za tytuł technika rolnika jest 2,5 pkt według mnie jest 4 lub 5 wyprowadzi mnie ktoś z błędu? 

#23157 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 19:49

Żałosne. Nawet kobiecie nie chce się przeczytać rozporządzenia. 

#23158 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 19:51

czyli za tytuł technik rolnik (R 16) jest 5 pkt?

#23159 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 20:39

jaki fajny artykuł znalazłem w internecie :) normalnie śmiech na sali :)

"Ponieważ tegoroczny nabór jest wyjątkowo trudny agencja organizuje szkolenia. 17 sierpnia odbędą się szkolenia dla mieszkańców powiatu krasnostawskiego (w Muzeum Regionalnym), a 10 września w powiecie parczewskim (w szkole rolniczej w Jabłoniu).

Wnioski o przyznanie premii z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 młodzi rolnicy mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 20 sierpnia do 2 września. Do rozdysponowania jest 718 mln euro. ask"

Edytowany przez lukaszgg, 06 sierpień 2015 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23160 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 sierpień 2015 - 21:51

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w &6  " prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie " - za co można na dostać 2 pkt, z góry dziękuję

Za przygotowywanie zdaje sie jest 1pkt a za przetwarzanie 2pkt. Czy np sprzedaż mleka do mleczarni będzie się liczyła czy tu chodzi o sprzedaż bezpośrednią z gospodarstwa? Czyli jak sprzedam mleko 1pkt a jak masło 2pkt?