Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#23001 Share grzywmar

grzywmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:15

Koledzy jak wygląda sprawa rozliczenia maszyny. Wystarczy kopia faktury potwierdzona przez AR i MR dalej w kopertę i do W-wy czy trzeba osobiście

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:54
  •  

#23002 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:39

Kto zabroni mi pójść do szkoły zawodowej? Składam świadectwa ze szkoły podstawowej i uczę się... Sęk w tym, co pisałem wcześniej - im wyższe wykształcenie, tym więcej punktów za nie. Poza tym to chyba szkoda czasu na 3 lata szkoły zawodowej, jeśli można sprawę załatwić w 2 lata w szkole policealnej?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#23003 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:44

Koledzy jak wygląda sprawa rozliczenia maszyny. Wystarczy kopia faktury potwierdzona przez AR i MR dalej w kopertę i do W-wy czy trzeba osobiście

Trzeba niestety odobiscie. Ponieważ ostemplują Ci oryginał faktury pieczątką że przedstawiono do rozliczenia mr i skserują to. Sama kopia nie wystarczy nawet potwierdzona w BP ARiMR.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#23004 Share pablo_farmer

pablo_farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 00:47

Witam. Mam pytanie do kolegów z warmińsko-mazurskiego. Ile czekaliście na "stówkę"? Wniosek złożony 29.czerwca,czyli już minął miesiąc a kasy nie widać

#23005 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:11

Czy zwierzęta zakupione w 2015 po złożeniu wniosku o dopłaty, do gospodarstwa które mam przejąć liczą się do obliczenia wyjściowej wielkości ekonomicznej?

#23006 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Liczy się stan średni zwierząt w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

Edytowany przez Endriu42, 30 lipiec 2015 - 07:47.

Zapraszam

#23007 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam takie pytanie ile trwa pisanie wniosku? Kiedy zacząć aby zdążyć z tym wnioskiem? Jakie dane mam wziąć dla osoby która będzie pisać? Ile to wszystko będzie kosztować? Z góry dziękuję za informację :-)

#23008 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:49

Na pewno dane dotyczące działek, upraw, produkcji zwierzęcej o ile jest. Twoje dane personalne, osób, które będą Ci przekazywać gospodarstwo. Wstępnie tyle.

#23009 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:54

W planie rozwoju gospodarstwa podane są trzy etapy rozwoju gospodarstwa w kolejnych latach. Pierwszy etap mam zakończony (zakup z premii), a w kolejnym mam wybudowanie nowego budynku gospodarczego. Czy jest to zobowiązujące? Jeśli tak to czy można je zmienić?

#23010 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:13

Witam

Dziś rodzice przepisują na mnie ziemię i budynki i moje pytanie czy mam występować o numer gospodarstwa, czy mogę to zrobić po złożeniu wniosku na MR? I czy jak będę miał nr gospodarstwa to nie stanę się automatycznie kierującym?

Jeszcze jedno pytanie: jak wartość gospodarstwa będzie zaniżona czy mogą być później jakieś konsekwencje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23011 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:18

Wstrzymaj się z tym numerem. Co do wyliczenia wielkości podajesz informacje na podstawie dopłat bezpośrednich więc i tak dojdą do ładu po weryfikacji wniosku. Weź pod uwagę, że mogą być też kontrole. 

#23012 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeżeli chodzilo by o wartość gosp. wyrażoną w pln w akcie notarialnym to arimr to nie interesuje. Chyba że byłby to zakup w ramach rozliczenia premii.

Zapraszam

#23013 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:27

czyli teraz jak się np. urodzi cielak, to kto go ma zarejestrować w agencji?

#23014 Share DumDum

DumDum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 09:23

Czyzyk na razie niech przepiszą notarialnie gospodarstwo, a prowadzą dalej tak jak do tej pory. Z numerami producenta, przepisywaniem zwierząt wstrzymaj sie do ogłoszenia wyników naboru, listy rankingowej oraz otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy.

Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

#23015 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 09:45

Za prowadzenie gospodarstwa po jego zdaniu KRUS zabiera emerytury, więc jak rodzice nie zdadzą na Ciebie zwierząt i będą dalej widnieli jako właściciele będzie to podstawa do zabrania im emerytury, z kolei abyś ty mógł przejąć zwierzęta musisz mieć numer producenta od ARiMR i nr stada.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 01 sierpień 2015 - 09:40.

#23016 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 10:12

Dziwne bo uprawy liczą się jako plon główny w 2015 roku a o zwierzętach jest napisane że "stan średni zwierząt w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy – w przypadku produkcji zwierzęcej." 

Wg mnie jeśli ktoś dokupił jakieś zwierzęta po tym jak złożył wniosek o dopłaty to powinno się to liczyć. Inaczej było by to ujęte jako nie średnia roczna tylko liczba zwierząt w momencie składania wniosku o dopłaty. Zwierzęta przecież mogą sprawdzić kiedy weszły stan w jakim roku. 

#23017 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 10:24

no właśnie mija mama chce przejść na emeryturę. A jak przejmę te zwierzęta i będę miał numer gospodarstwa a do czasu złożenia wniosku  MRnie będę nic sprzedawał i rejestrował to chyba nie zaliczą mi tego jako że jestem kierującym gospodarstwem?

#23018 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 11:02

no to fajnie, teraz chyba są 2 główne problemy żeby się nie wkopać na przyszłość:

- część osób będzie rezygnować ze starego MR, ewentualnie Ministerstwo przyzna co się da żeby nie stracić rozliczenia z Unii (a potem będą się przyglądać, bo inaczej i tak nie mają już czasu..)

- inni będą się zastanawiać czy ryzykować z tym 1 ha na przyszłość, zgłaszając się już na najbliższy nabór..

Mamy przecież:

Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący, jeżeli w szczególności wystąpiła o:

pomoc finansową związaną z działalnością rolniczą w ramach działań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, chyba że wystąpiła wyłącznie o pomoc w ramach działania „Ułatwianie startu młodym roinikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i nie przyznano jej tej pomocy albo przyznano pomoc, z tym że zostało stwierdzone wygaśnięcie decyzji o przyznaniu pomocy w przypadku, o którym mowa w § 17 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2014 r. poz. 201 i 501), albo uchylono decyzję o przyznaniu pomocy w przypadku, o którym mowa w § 17 ust. 4 tego rozporządzenia, lub

§4. 1. Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, jeżeli stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha.

Jedno NIE wiąże się przecie z drugim???

#23019 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 11:41

Dzwonił może ktoś do ARIMR lub Ministerstwa w sprawie aktualizacji listy?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23020 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 30 lipiec 2015 - 11:56

no właśnie mija mama chce przejść na emeryturę. A jak przejmę te zwierzęta i będę miał numer gospodarstwa a do czasu złożenia wniosku  MRnie będę nic sprzedawał i rejestrował to chyba nie zaliczą mi tego jako że jestem kierującym gospodarstwem?

Witam mam ten sam problem tato mógłby iść na emeryture już w maju , ale czakamy na ten nabór MR i nie przejmuje gospodarstwa bo posiadamy bydło mięsne i trzode . Nie możesz przejąć zwierząt masz to w rozporządzeniu 

3. Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący, zwłaszcza jeżeli:
_
_

2) była posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, z wyłączeniem przypadku gdy była posiadaczem takich zwierząt w związku z: